kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өзара кері амалдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

бұл сабақта қосу мен азайту амалдары компонеттері  мен нәтижелері арасындағы өзара байланысты анықтайды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өзара кері амалдар»



Сабақ: Математика

Күні: 12.01.2017ж


Мектеп: «Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп» КММ


Сабақтың тақырыбы:

Өзара кері амалдар

Мұғалімнің аты-жөні: Агинбаева Г.А

Сынып: 1 «Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың мақсаттары


1.1.2.2. қосу және азайту-өзара кері амалдар екенін түсіну,қосу мен азайту амалдары компоненттері мен нәтижелері арасындағы байланысты анықтау

1.1.2.3.қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану

Ойлау деңгейлері

Білу,түсіну және қолдану

Жетістік критерийлері: Қосу және азайту-өзара кері амалдар екенін түсінеді; қосу мен азайту амалдары компоненттері мен нәтижелері арасындағы байланысты анықтайды; қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады;

Тілдік мақсаттар


Қосу және азайту амалдарын 3 тілде үйрету.

Қосу (+) –плюс – plus

Азайту (-) – минус -minus

Құндылықтарды дарыту

Өзара сыйластыққа тәрбиелеу ,топпен жұмыс орындау арқылы достыққа,жолдастыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі,ағылшын

Бастапқы білім

Жақшасы бар өрнектегі амалдар реті

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі. Санамақты бірге айту.

1) Санамақ

Бір дегенім – бесік,

Шықтық содан өсіп.

Екі дегенім – елім,

Далам, тауым, көлім.

Үш дегенім – үміт,

Үміт артар жігіт.

Төрт дегенім – төзім,

Төзе білем өзім.

Бес дегенім – бақыт,

Бағалайтын уақыт.

2)Сандар айтысы


Санамақ


Сабақтың ортасы

15 минут














Дескриптор













Дескриптор

















Ширату сәті

2 минут



15 минут










Дескиптор






















Дескриптор

1 Тыңдалым

1 тапсырма: Спорттық құралдар

Суретке қара.Спорттық заттар туралы мысал құрастыр.Берілген мысалдарға қандай кері мысалдар құрастыра аласың?

-Жоғары сөреде неше шлем тұр?

-6.

-Төменгі сөреде неше шлем тұр?

-5.

-Барлығы неше шлем тұр?

-11.

-Мысал жаз.

6+5=11

-Кері мысалдар құрастыр.

11-6=5 11-5=6


1.Суреттің көмегімен мысал құрастырады.

2.Берілген мысалдарға кері мысалдар құрастырады.

2 Айтылым

2 тапсырма.Шығарып көр

Суреттердің артында қандай сандар жасырылған?

?+13=20 11+?=19 30+?=100

13+?=20 ?+11=19 ?+30=100

20-?=13 19-?=11 100-?=30

20-13=? 19-11=? 100-30=?



1.Жасырылған сандарды таба алады.


3 Оқылым

(Т)3 тапсырма.Орындап көр.

Сыныптасыңмен текшелер лақтырып ойна.

Ойынның ережесі:

1)Бірінші топтан бір ойыншы екі текшені лақтырады.Түскен сандарданмысал құрастырады және оны шығарады.

2)Екінші және үшінші топ кері амалды қолданып,оны тексереді.



1.Текшенің көмегімен мысалдар құрастырады және кері амалдар қолданып,оны тексереді.



«Санау әні» тура және кері музыкалық әуенмен санау.


4 Жазылым

4 тапсырма.Кестені толтыр.

Әр мысалға кері мысал құрастыр.Қосудың ауыстырымдылық қасиетінің негізінде өз бетіңше жаңа мысал құрастыр.


30+10=40 20+80=100 13+6=19

10+30=40 80+20=100 6+13=19

40-30=10 100-20=80 19-13=6

40-10=30 100-80=20 19-6=13


1.Әр мысалға кері мысал құрастырады.

2.Қосудың ауыстырымдылық қасиетінің негізінде өз бетінше жаңа мысал құрастырады.


5 тапсырма.Жолды жүріп өт.

Мәредегі санды алуға қажетті қосылғыштарды тауып ал.Екі амалмен орындалатын мысал құрастыр.

сөре

мәре20

20



9

6

5





5+6+9=20 20-9-6=5

мәре100

Д

сөре

60

30

10



10+30+60=100

100-60-30=10


1.Қажетті қосылғыштарды тауып алады.

2.Екі амалмен орындалатын есеп құрастырады.

Видеожазба,

таныстырылым

Оқулық






























Оқулық

АКТ













АКТ



Дәптермен жұмыс

АКТ





















Сабақтың соңы

3 минут


Рефлексия.




Қосымшаақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Бекітемін Келісемін

Мектеп директоры оқу тәрбие ісі жөніндегі

Г. Т. Жилангозова орынбасары У. К. Мамыркулова

________________ ___________________















Тақырыбы: Өзара кері амалдар









Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «Б»

Мұғалім: Агинбаева Г.А













2016-2017 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өзара кері амалдар

Автор: Агинбаева Гулнара

Дата: 12.01.2017

Номер свидетельства: 378587
