САБАҚ: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі. | Мектеп: №181 қазақ орта мектебі |
Күні:7.09.2016 | Мұғалімнің есімі |
СЫНЫП: 6 | Қатысқандар саны: 19 | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасымен танысады; екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін шығару біліктілігін қалыптастырады. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасымен танысады, түсінеді |
Оқушылардың басым бөлігі: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шығару тәсілдерін үйренеді, шығарады. |
Кейбір оқушылар: Күрделі мәселелерді өз бетінше шешіп, топта қөшбасшы болады. Алған білімдерін өмірде қолдана алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Ережелерді математикалық тілмен айтады, бір-біріне сұрақтар қоя алады. |
Негізгі сөздермен тіркестер: тәуелді және тәуелсіз айнымалы; сызықтық теңдеулер жүйесі. |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірлітер: Талқылауға арналған тармақтар: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің қасиеттерінің бір-біріне ұқсастығы мен айырмашылығын атаңдар. |
Сіз неліктен екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің шешіміндегі айнымалылардың мәндер жұбын жақшаға алып жазу керек екенін айта аласыз ба? |
Алдыңғы оқу | Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі |
Жоспарланған уақыт 45 минут | Жоспарланған жаттығулар Топқа бөледі (математикалық фигуралар арқылы) Ой шақыру (ұжымға сұрақтар береді) Топтық жұмыс (берілген тақырыпты қорғайды) АКТ (электронды оқулық) Оқулықпен жұмыс | Ресурстар |
| Басы 12 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Топқа бөлу: оқушыларды математикалық фигуралар арқылы топтастыру. Үй тапсырмасын тексеру: № есептерді тексеру, жүгіртпе сұрақтарға жауап алу. | Математикалық фигуралар (үшбұрыш, төртбұрыш, шеңбер) Интербелсенді тақта |
Ортасы 28 мин | 13 мин 15 мин | Топтық жұмыс I-топ Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің бірінші қасиеті II-топ Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің екінші қасиеті III-топ Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің үшінші қасиеті (оқиды талдайды түсіндіреді) Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» Жеке жұмыс Оқулықтағы № есептермен жұмыс (тақтада және орнында орындайды) Дайын үлгі арқылы бір-бірін бағалайды Жұптық жұмыс «Мен-саған, сен-маған» ойыны Жұптар бір біріне сұрақ қояды | Плакат, маркер, стикер, қосым. Мәліметтер, оқулық. Оқулық, жазу дәптері. |
Соңы | 5 мин | Рефлексия. Ауызша кері байланыс Не білдім? Не үйрендім? Не қиын болды? Нені қайталауым керек? Үйге тапсырма: № есептер | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай саралайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
(В, С) Ашық сұрақтарға жауап береді, ұжымдық, топтық, жеке, тапсырма орындайды. (А) №1442 есепті шығарады | Дайын үлгі арқылы бір-бірін бағалау, «Екі жұлдыз, бір тілек» сабаққа ауызша кері байланыс | Слайдтар Ынтымақтастық орнатады Бір-бірінің құнды пікірлерін тыңдай біледі Өзара жағымды қарым қатынас орнатады Құрдастар арасындағы диалог |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ мақсаттары шынайы. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі. Сыныптағы ахуал ынтымақтастықта болды. Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды. Мен уақыт ішінде үлгере алдым. Тапсырмаларды орындауда оқушыларға мобильді жұмыс жасауды |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Топпен жұмыс 2: оқуға деген ынтасын арттыру жұмыстары табысты болды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Ынтымақтастықта жұмыс жасау 2: Білім беру мен білім алуға жаңа тәсілдерді сыни тұрғыдан ойлау Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |