kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Арифметикалық амалдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақ жоспары 4 сынып оқушыларына арифметикалық амалдарды шығару жолдары, амал-тәсілдері берілген. Бір сабақтың жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Арифметикалық амалдар»

2. Тақырыбы: Арифметикалық амалдар.

Мақсаты: арифметикалық амалдар туралы білімдерін, амалдардың қасиеттері және оларды есептеуді тиімді орындауда қолдана білу, есептеудің ауызша және жазбаша тәсілдерін орындау кезіндегі амалдар тәсілін қорытындылау.

Сабақтың түрі: аралас Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өздік, есептеу, салыстыру.

Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.

Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 8. (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) 2. Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963, 852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.

ІІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны:

  1. Балалар карточкаға 5 секунд қарап, жатқа математикалық символдарды ретімен жазып шығу керек.

  2. + ) см Р :

    123 +? --???

    [ х - 5 )

    + Р ? – S


  1. Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см бар?

ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.

1). – Мына сандар қатарының қандай рет тәртібін енгізу керек? Мұндағы «артық» сандар қайсысы және олар неге «артық»?

10, 20, 30, 40, 55, 60. (55 – дөңгелек сан емес)

1, 7, 14,21,27. (1саны 7-ге бөлінбейді)

12, 23, 341, 48, 55, 67, 76. (341 – үш таңбалы сан)

24, 11, 13, 15, 17, 19, 19, 12. (24 – екі ондық бар)

2). № 1. Ауызша. (жылдамдыққа ұжыммен)

750 + 10 = 760 900 – 130 = 770 110 + 55 = 165

230 + 20 = 250 800 – 450 = 350 250 + 550 = 800 т.с.с.

3). Таза жазу. 3, 4, 5.цифрынан үш таңбалы сан құрастыру. (345, 354, 435, 453, 534, 543)

№ 2. Жазбаша есепте және дұрыстығын тексер. (тақтада есептеу түсіндіре шығару)

69 9 = 621 621 : 9 = 69 621 : 69 = 9 (компоненттердің атауын атау.) 4). Жұппен жұмыс

. № 3. Өрнектер жаз және олардың мәнін тап.

А). 256 : 4 – 15 3 = 64 – 45 = 19 ә). 500 – (693 – 446) = 500 – 247 = 253 б).(176 + 412) : 6 = 98

Ү. Жаңа сабақты пысықтау: Есеп шығару:

№ 5. Есепті түсіндіріп шығару.

1кг = 1000г. Шешуі: 250 + 150 = 400 (г) карамель

Карамель - ? , 150г артық 1000г 250 + 400 = 650 (г) карамель мен ирис

Шоколад - ? 1000 – 650 =350(г) шоколад.

Жауабы: 350 г шоколад

№ 6. Кесте бойынша есеп құрастыру. Тақтада түсіндіріп шығару.

Ш: 25 3 + 19 4 = 75 + 76 = 151 Ж: барлық бала саны 151 бала.

Өздік жұмыс. № 6. Салыстыр.

1000 – 250 630 + 30 + 200 90 + 110 80 + 120

ҮІ. Бекіту. № 7. Тапсырманы орында. Әр қораптан кез келген цифрды алып, үш таңбалы сандар құрастыр және оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.

911, 508, 704, 457, 694, ... Шығармашылық тапсырма. № 8 кесінділер сызу.

Ү. Үйге тапсырма: № 2. 6 - бет. Бағалау




Тақырыбы: Шамалар, олардың өлшем бірліктері.

Мақсаты: шамалар туралы білімдерін пысықтау, олардың өлшем бірліктерімен амалдарды орындай білу дағдыларын жетілдіру; кеңістіктік танымды дамыту.

Түрі: аралас Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру, өздігінен жұмыс істеу.

Көрнекілігі: кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу,түгелдеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару .

ІІ. Үй жұмысын тексеру: № 2. (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)


ІІІ. Ауызша сұрақтар бойынша сауалнама. .

  • Қандай шамаларды білесіңдер?

  • Ең кішісінен бастап, ұзындықтың өлшем бірліктерін ата.

  • Ең үлкенінен бастап, массаның өлшем бірліктерін ата.

  • Ғасырдан бастап, уақыттың өлшем бірліктерін ата.

2). Терме диктант. Соңынан өздерін өздері тексереді.

1 қатар – уақыт бірліктерін, 2 қатар – масса бірліктерін, 3 қатар – ұзындық бірліктерін жазып кесте құрып тақтаға іліп қойыңдар.


ІҮ. Мақсат қою кезеңі. Өлшем бірліктерімен амалдарды орындай білу дағдыларын жетілдіру



Ү. Жаңа сабақ: № 1.(ауызша). Сағаттардағы көрсетілген уақытты ата. (12 сағ 15 мин. 2

сағ 45 мин. 9 сағ 10 мин. т.с.с.

№ 2. жұптық жұмыс. Салыстыр.

9 ц 90 кг 200кг = 2 ц 1 ж. 345 күн 2 ж.

№ 3. Өздік жұмыс. Кестенің әр қатары бойынша есеп құрастыр және оларды шығар.

Ш: 14 ∙ 4 = 56 Ж: 56 г печеньенің жалпы массасы

Ш: 25 ∙ 6 = 150 Ж: 150 г ақ ірімшік жалпы массасы


№ 4. Есептің берілуін жазуды кесте түрінде жазуға болады.


1 адамды қабылдау

Адам саны

Жалпы уақыт

20 мин

?

? сағ, 9-дан 12-ге дейін

№ 5. Топтық жұмыс. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

2 м 8 см = 208 см 72 дм = 7 м 2 дм 3 тәул. 6 сағ = 78 сағ. 95 мин =1 мин 35 с


ҮІ. Білімін тексеру.

Өз бетінше жұмыс. № 6. Кесінділердің ұзындықтарын өлше және жаз. 2). Қандай шамаларды білесіңдер?


Ү. Сабақты қорыту. Бүгінгі сабақтан не білдік?

ҮІ. Үйге тапсыру: № 7, 8. 9 бет. Бағалау.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Арифметикалық амалдар

Автор: Ахметова Гулбану Дюсеновна

Дата: 21.10.2016

Номер свидетельства: 350957
