Просмотр содержимого документа
«11-ден 20-ға дейінгі сандар»
Жамбыл облысы, Шу ауданы, Шоқпар ауылы
Ораз Жандосов атындағы шағын орталықты орта мектебінің
мектепалды даярлық тобының сынып жетекшісі
Орынбасарова Қаламқас Манатайқызы
Мектепалды даярлық тобы
Пәні: математика
Тақырыбы: 11-ден 20-ға дейінгі сандар
Мақсаты:
11-ден 20-ға дейінгі санның құрамын анықтауды үйрету, сандарға байланысты алған білімдерін жетілдіру;
Ойын арқылы оқушылардың дүниетанымын, шығармашылық қабілеттерін, топпен жұмыс жасауға, ой-өрісін, сөйлеу қабілетін дамыту;
Оқушыларды ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Көрнекіліктері: тақырыпқа сай суреттер, әліппе-дәптері
Оқу іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі: шаттық шеңбері
Балалар гүл шоғы арқылы бір-біріне тілек тілеп шығады.
«Өрмек торы» ойыны арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді:
Бір жылда неше мезгіл бар?
Бір мезгілде неше ай бар?
Бір аптада неше күн бар?
Қазір қай мезгіл?
Көктем мезгілінде неше ай бар?
Ай атаулары арқылы оқушыларды үш топқа бөлу: Наурыз, сәуір, мамыр.
Оқушылар өз оындарына барып:
-Бір, екі, үш
Сынып іші тып тыныш.
Жалқаулықты тастаймыз,
Сабақты біз бастаймыз.
Өткен сабақты еске түсіру:
«Тікұшақ» ойыны. Қағаздан жасалған ұшақ қай баланың алдына түссе, сол бала 1-ден 20-ға дейін санап шығады және кері санайды.
«Бауырсақ» ертегісінің суретіне қарап, оқушылар ертегіні айтып өтеді. Кейіпкерлерін атап шығады. Бауырсақты аңдарға жегізбес үшін бірнеше тапсырмалар орындайды.
Қоянның тапсырмасы: «Конверттегі тапсырмалар». Үш топқа конверт беріледі.
2+2 4+4 8-6 3+5 5-3 3+2
9-5 10-6 3+5 5+3 2+4
Қасқырдың тапсырмасы: «Көршісін тап» ойыны арқылы қалып қойған сандарды атап шығады.
Аюдың тапсырмасы: «Тапқыр болсаң, тауып көр». Тақтаға ілінген гүлдердің дақтарын санап, тиісті санды үстіне жапсырады.
Дәптермен жұмыс:тақырыпқа сәйкес тапсырмаларын орындайды.
Түлкінің тапсырмасы: «Жеміс терейік» ойыны арқылы, оқушылар жеміс теріп, артында берілген тапсырмаларды орындайды.
6+2-4 2+6-3 3+3+1
5+1-3 2+2+4 3+2-4
Сұрақ: бауырсақ түлкіден құтылды ма?
Уйге тапсырма: Нүктемен сандар арасын қосу және бастырып жазу.
Бағалау:
«Баспалдақ» әдісі арқылы оқушылар деңгейін көрсету