оқушыларға"С" дыбысы мен әрпін таныстыру. "С" дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. "С" дыбысына байланысты сөздер ойлауға дағдыландыру. "С" әрпінің баспа түрін жазып үйрету. Дамытушылығы:
Оқушылардың ойлау қабілетін мен шығармашылығын дамыту. Буыннан сөз, сөзден сөйлем құрауға дағдыландыру. Тәрбиелігі:
адамгершілікке тәрбиелеу, білімге деген қызығушылығын қалыптастыру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"С" әрпін машықтау»
Сабақтың тақырыбы:
С с дыбысы мен әріпі Сабақтың мақсаты: Білімділігі:
оқушыларға"С" дыбысы мен әрпін таныстыру. "С" дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. "С" дыбысына байланысты сөздер ойлауға дағдыландыру. "С" әрпінің баспа түрін жазып үйрету. Дамытушылығы:
Оқушылардың ойлау қабілетін мен шығармашылығын дамыту. Буыннан сөз, сөзден сөйлем құрауға дағдыландыру. Тәрбиелігі:
адамгершілікке тәрбиелеу, білімге деген қызығушылығын қалыптастыру. Сабақтың түрі:
аралас сабақ Әдіс-тәсілдері: көрнекілік, түсіндіру, талдау, сұрақ-жауап, топтастыру. Көрнекілігі:
С әрпі, Сиқырлы сандар, сағаттың суреті,буындар, кеспе әріптер, Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Армысың, сұлу күн! Армысың, ашық аспан! Қайырлы күн, баршаға! ІІ. Өткен сабақты пысықтау. - Балалар, өткен сабағымызда қандай дыбыспен танысып едік? (Б б) - "Б " дыбысы қандай дыбыс? - "Б " дыбысына сөз ойлау. - Сөздің қай жерінде кездеседі? Екі оқушыға ба, бо деген буындардан сөз құрату. ІІІ Жаңа сабақ. а ) Ойын «Сиқырлы сандар». -Балалар, қазір біз сиқырлы сандар ойынын ойнаймыз.Біз білімді, әрі тәртіпті болсақ, бұл сандардың не жасырып тұрғанын білеміз. Мен сендерге сұрақ қоямын, әр сұраққа жауап алынса, сандар алынып астынан сурет шығады. - Дыбыс дегеніміз не? - Дыбыстар нешеге бөлінеді? - Әріп дегеніміз не? - Сауат ашу сабағынан өткен әріптеріңді атап шығыңдар? / сағаттың суретін құрастырады /. - Балалар сағат сөзінің басында қандай дыбыс естіліп тұр? (С с) - "С " дыбысын хормен қайталату. - "С " дыбысы дауыссыз, көк текшемен белгілейміз. ә) Топтастыру әдісі - Мен С әрпін жазамын, сендер С дыбысы бар сөздер тауып айтасыңдар.
сағат садақ
С
сабақ сан сәбіз б ) Артық сөз 1) сан, нан, сары, сағат 2) Аса, сәбіз, ата, сиыр в) Сиқырлы буындар Суреттерді көрсете отырып буынға бөлгізу Са-ғат, са-бақ, ма-са т.б ІV. Сергіту сәті. Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға, солға иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Сәл тынығып алайық. V.Оқулықпен жұмыс. С әрпіне байланысты са,со,су буындарын, бағандағы сөздерді оқыту, мағынасын түсіндіру. VІ. Дәптермен жұмыс 1. "С" әрпін жазу. Ауада жазу, тақтаға жазып көрсету . Арнайы дәптерге "С" әрпінің үлкен және кіші әрпін жаздыру. Ойын. « Кім зейінді?» -Балалар, мен сендерге өлең оқимын. Зейін қойып тыңдап отырыңдар. Сара сауды сиырды, Сексеуілді сындырды. Сазан балық қырда, Сан шаруаны тындырды. Осы өлеңнен С дыбысынан басталатын сөздерді атату. VІІ. Сабақты қорыту. - Бүгін біз қандай әріппен таныстық? -С дыбысы қандай дыбыс? - С дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі? Сабаққа қатысып, белсенділік көрсеттің тамаша.