Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева
Күні:22.11.16ж
Сынып: 1 «А»
Мектеп: №105 Мұғалімі: Нұрханова Ж
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
М дыбысы мен әрпі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Сергіту сәті
«Балаларға арналған өлеңдер» 2мин
«Жеміс жинау» ойыны 3мин
- Дыбыс дегеніміз не?
- Әріп дегеніміз не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Дауыссыз дыбысты қандай белгімен белгілейді?
-Дауысты дыбыстарды қандай түспен белгілейміз?
- Өткен сабақтарда қандай дыбыспен таныстық?
Шаттық шебері
Алмалар
Сабақтың ортасы
10 минут
№1 Оқылым.
Мата Марал алма мал адам маса томар шама мол Марат А ман Арман ал алма отыр отырма сула сулама
№2.Оқылым,тыңдалым.
Малтатас
Мәтінді оқыту (4-5 оқушыға)
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
1 минут
Тереңдет ойыңды,
Тiк ұста бойыңды.
Құстарға ұсайық,
Қалықтап ұшайық.
Шық алға оң қанат,
Шық алға сол қанат,
Шаршаған кездерде
Қонайық жорғалап.
/Б.Бөрiбаев/
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Аяқталуы
16 минут
Топтық жұмыс
1-топ: «М» дыбысы топтастыру.
2-топ: Сөзжұмбақты шешу.
- Шағатын жәндік.( Маса)
- Банан жейтін жануар.( Маймыл)
- Мақта қыздың досы. (Мысық)
- Білім ордасы.(мектеп)
3-топ: Сурет бойынша сөйлем құрау.
Моншақ,машина,Маша.
Ұжымдық жұмыс
Сөздерді өз үйіне кіргіз.
Жұптық жұмыс
Сурет бойынша қалып қойған әріптерді орналастыру.
Жазылым
Сауат ашу 1-бөлім №2 жазу дәптері 33 –беттегі тапсырмаларды орындау.
Тақтаға мал,маса,мата,алма,мақта сөздерін жаздыру.
Оқулық, дәптерлер.
Сабақтың соңы
3минут
«Әріптер еліне саяхат»
Қызыл үйшік.
Көк үйшік..
(Аа, Тт, Пп, Нн, Ғғ, Рр, Лл, Уу, Шш, Йй, Оо, Ққ, Дд,Ы ы,М м)
Дыбысталу ерекшелігіне қарай үйлеріне орналастырайық!
Рефлексия
Бүгінгі сабақта нені бңілдік?
Нені үйрендік?
Кеменің суреттері
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.