Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Дыбыстардан буын құра
Мектеп: А.Тихоненко атындағы ОЖББМ
Күні:07.04.2016
Мұғалім: Каймулдиева А.А.
Сынып: 3«г»
Қатысқан оқушы саны:2оқушы
Қатыспағандар саны:
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар білуге тиісті: Оқушылардың білім-біліктерін арттыру, танымдық, есте сақтау қабілеттерін дамыту, өз беттерінше жұмыстануға үйрету.Сөзде неше дауысты дыбыс болса, сонша буын болатынын түсіндіру
Оқушылардың қызықты ақпарат арқылы мәліметтермен танысуы, жұмыс жасауы.
Тілдік мақсатта:
Сөздерді буынға бөлу, тіл дыбыстарын дұрыс айтуға керекті сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалыстарын жетілдіру.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім немен айналысады
Оқушылар немен айналысады
Ұйымдастыру кезеңі
а/Тыны салу жаттығулары
б/ Артикуляциялық, демді дұрыстауға арналған жаттығулар
Қызығушылықты ояту
Дид ойын: Жаңылтпашты жатқа айту.
Құр қайтпасын ала қабыңыз,
Шөлін бассын балаларыңыз.
Ала қарбыз ала барыңыз,
Қара қарбыз ала барыңыз.
«Ой шақыру» әдісі
б/Шығармашылық тапсырма
в/Практикалық жұмыс
Ой толғаныс
Бағалау
Кері байланыс
а/ Тыныс алу жаттығулары орындайды
1.Екі алақанды қосып, оларды қызғанша ысу.
2.Сілтеуіш саусақтармен мұрын қуысы жанындағы нүктелерді басу.
3.Сілтеуіш саусақтармен еріндердің қосылған жеріндегі нүктелерді басу.
4.Сілтеуіш саусақтармен, баса отырып қабақтардың «суретін салу».
б/ Оқушылар артикуляциялық,демді жаттығуларды орындайды
«Алтыбақан»
Алтыбақан тебеміз
Жеткенше көкке төбеміз,
Көтеріліп биікке
Алыстарды көреміз.
Жаттығуды дұрыс орындау тәсілі: тілді жіңішкертіп, кезекпен мұрынға, иекке қарай созу, бірақ ауызды ашып ұстап тұру керек. Бұл қалыпта тілді оңға дейін санап тілді қозғалту қажет.
б/ «Мамандықтар» туралы сөйлем құрастырып жазу.
в/ Жұмбақтар шешу.
Бір құлағы сөйлесе,
Бір құлағы тыңдайды.
Білсең айтшы ендеше,
Жұрт не дейді мұндайды?
(Телефон)
Қос аяқ жүрген қуып,
Жел мықтап үрген.
Бірде жөн, бірде лағып,
Қашады зыр-зыр қағып.
(Футбол)
Қыста дем алып, жазда тынбайды,
Көкке атылып, жерге құлайды.
(Фонтан)
ІІІ.Үлестірмелі қима суреттермен жұмыс
Оқушыларға сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қойылады.Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жиынтық бағалау
Үлестірмелі парақша
Сабақты бағалау:
Балаларды мақтау мадақтау.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Дыбыстардан буын құра
Мектеп: А.Тихоненко атындағы ОЖББМ
Күні:07.04.2016
Мұғалім: Каймулдиева А.А.
Сынып: 3«г»
Қатысқан оқушы саны:2оқушы
Қатыспағандар саны:
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар білуге тиісті: Оқушылардың білім-біліктерін арттыру, танымдық, есте сақтау қабілеттерін дамыту, өз беттерінше жұмыстануға үйрету.Сөзде неше дауысты дыбыс болса, сонша буын болатынын түсіндіру
Оқушылардың қызықты ақпарат арқылы мәліметтермен танысуы, жұмыс жасауы.
Тілдік мақсатта:
Сөздерді буынға бөлу, тіл дыбыстарын дұрыс айтуға керекті сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалыстарын жетілдіру.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім немен айналысады
Оқушылар немен айналысады
Ұйымдастыру кезеңі
а/Тыны салу жаттығулары
б/ Артикуляциялық, демді дұрыстауға арналған жаттығулар
Қызығушылықты ояту
Дид ойын: Жаңылтпашты жатқа айту.
Құр қайтпасын ала қабыңыз,
Шөлін бассын балаларыңыз.
Ала қарбыз ала барыңыз,
Қара қарбыз ала барыңыз.
«Ой шақыру» әдісі
б/Шығармашылық тапсырма
в/Практикалық жұмыс
Ой толғаныс
Бағалау
Кері байланыс
а/ Тыныс алу жаттығулары орындайды
1.Екі алақанды қосып, оларды қызғанша ысу.
2.Сілтеуіш саусақтармен мұрын қуысы жанындағы нүктелерді басу.
3.Сілтеуіш саусақтармен еріндердің қосылған жеріндегі нүктелерді басу.
4.Сілтеуіш саусақтармен, баса отырып қабақтардың «суретін салу».
б/ Оқушылар артикуляциялық,демді жаттығуларды орындайды
«Алтыбақан»
Алтыбақан тебеміз
Жеткенше көкке төбеміз,
Көтеріліп биікке
Алыстарды көреміз.
Жаттығуды дұрыс орындау тәсілі: тілді жіңішкертіп, кезекпен мұрынға, иекке қарай созу, бірақ ауызды ашып ұстап тұру керек. Бұл қалыпта тілді оңға дейін санап тілді қозғалту қажет.
б/ «Мамандықтар» туралы сөйлем құрастырып жазу.
в/ Жұмбақтар шешу.
Бір құлағы сөйлесе,
Бір құлағы тыңдайды.
Білсең айтшы ендеше,
Жұрт не дейді мұндайды?
(Телефон)
Қос аяқ жүрген қуып,
Жел мықтап үрген.
Бірде жөн, бірде лағып,
Қашады зыр-зыр қағып.
(Футбол)
Қыста дем алып, жазда тынбайды,
Көкке атылып, жерге құлайды.
(Фонтан)
ІІІ.Үлестірмелі қима суреттермен жұмыс
Оқушыларға сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қойылады.Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жиынтық бағалау
Үлестірмелі парақша
Сабақты бағалау:
Балаларды мақтау мадақтау.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Дыбыстардан буын құра Мектеп: А.Тихоненко атындағы ОЖББМ
Күні:07.04.2016
Мұғалім: Каймулдиева А.А.
Сынып: 3«г» Қатысқан оқушы саны:2оқушы
Қатыспағандар саны:
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар білуге тиісті: Оқушылардың білім-біліктерін арттыру, танымдық, есте сақтау қабілеттерін дамыту, өз беттерінше жұмыстануға үйрету.Сөзде неше дауысты дыбыс болса, сонша буын болатынын түсіндіру
Оқушылардың қызықты ақпарат арқылы мәліметтермен танысуы, жұмыс жасауы.
Тілдік мақсатта:
Сөздерді буынға бөлу, тіл дыбыстарын дұрыс айтуға керекті сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалыстарын жетілдіру.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім немен айналысады Оқушылар немен айналысады
Ұйымдастыру кезеңі
а/Тыны салу жаттығулары
б/ Артикуляциялық, демді дұрыстауға арналған жаттығулар
Қызығушылықты ояту
Дид ойын: Жаңылтпашты жатқа айту.
Құр қайтпасын ала қабыңыз,
Шөлін бассын балаларыңыз.
Ала қарбыз ала барыңыз,
Қара қарбыз ала барыңыз.
«Ой шақыру» әдісі
б/Шығармашылық тапсырма
в/Практикалық жұмыс
Ой толғаныс
Бағалау
Кері байланыс
а/ Тыныс алу жаттығулары орындайды
1.Екі алақанды қосып, оларды қызғанша ысу.
2.Сілтеуіш саусақтармен мұрын қуысы жанындағы нүктелерді басу.
3.Сілтеуіш саусақтармен еріндердің қосылған жеріндегі нүктелерді басу.
4.Сілтеуіш саусақтармен, баса отырып қабақтардың «суретін салу».
б/ Оқушылар артикуляциялық,демді жаттығуларды орындайды
«Алтыбақан»
Алтыбақан тебеміз
Жеткенше көкке төбеміз,
Көтеріліп биікке
Алыстарды көреміз.
Жаттығуды дұрыс орындау тәсілі: тілді жіңішкертіп, кезекпен мұрынға, иекке қарай созу, бірақ ауызды ашып ұстап тұру керек. Бұл қалыпта тілді оңға дейін санап тілді қозғалту қажет.
б/ «Мамандықтар» туралы сөйлем құрастырып жазу.
в/ Жұмбақтар шешу.
Бір құлағы сөйлесе,
Бір құлағы тыңдайды.
Білсең айтшы ендеше,
Жұрт не дейді мұндайды?
(Телефон)
Қос аяқ жүрген қуып,
Жел мықтап үрген.
Бірде жөн, бірде лағып,
Қашады зыр-зыр қағып.
(Футбол)
Қыста дем алып, жазда тынбайды,
Көкке атылып, жерге құлайды.
(Фонтан)
ІІІ.Үлестірмелі қима суреттермен жұмыс
Оқушыларға сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қойылады.Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жиынтық бағалау
Үлестірмелі парақша
Сабақты бағалау:
Балаларды мақтау мадақтау.