kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Бабалар ?мірі" ашы? саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ткен тарау бойынша о?ушыларды? білімін бекіту ж?не пысы?тау; о?ушыларды ?з с?здерімен ??гімелеуге да?дыландыра отыра с?здік ?орларын молайту,топпен ж?мыс жасау ар?ылы ынтыма?тасты?та, бірлесе ж?мыс жасау?а ?йрету ж?не ерлікке, Отан с?йгіштікке баулу, ?з ойларын еркін айту да?дысын ?алыптастыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Бабалар ?мірі" ашы? саба? жоспары »

Сабақтың жоспары

Уақыты



әдебиеттік оқу

Сынып 2



Сабақтың тақырыбы:

Бабалар өмірі-ұрпакка өнеге /бөлімді қайталау/




Пәнаралық байланыс

/дүниетану, музыка/




Негізгі түсініктер:

Есімін ел ұмытпайтын адамдарды білу

Өткен сабақпен байланыс

Бағалау:

  • Бақылау

  • Жұмысты бағалау

Сапалы білімді бағалау (оқушылар комментариясымен

Оқулық, А-4 форматты қағаздар, маркерлер



Сабақтың әдісі: интербелсенді , жеті модульдің стратегиялары,

“Оқыту мен оқудың жаңа тәсілдері” әдісі, жұп, топтық жұмыс түрлері.








Сабақтың мақсаты:

Білімділік: өткен тарау бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және пысықтау.

Дамытушылық: өз сөздерімен әңгімелеуге дағдыландыру, сөздік қорын байыту, ауызекі тілін дамыту,

Тәрбиелік: ерлікке баулу, білімге қызығушылықтарын арттыру.






   Жетістік критерийлері:

     Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ):  нақыл сөздердің мағынасын аша алмауы









      Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): мәтін бойынша сұрақ қойып талдайды, мақал-мәтелдің мағынасын ашуда мұғалімнің көмегіне жүгінеді.

     Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): мәтінді толық талдай алады, белсенді.











   Талантты және дарынды оқушылар:

- Ажар, Зейнеп, Тимур, Сағадат, Аружан, Нұрсұлтан, Нұрасыл





Уақыты

Жұмыстың түрі

Қорытынды сабақ

Мұғалімнің рөлі

Қолданған модульдері

Оқушының рөлі


1 минут

Басталуы:

Миға шабуыл

(білім)

4 мин


Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Шаттық шеңбері

Сиқырлы дорбаның сыйлығы бойынша сары және қара түсті қағазды таңдап алады да,2 топ құрайды.

Сары түсті таңдаған топ «бейбітшілік» , ал қара түсті таңдаған топ «соғыс» тобы болып екіге бөлініп, күн шұғыласына сәйкес сөздерді жазу арқылы «Күннің» бейнесін құрайды.

Бағалау критерийі түсіндіріледі.

«Білім ағашы» бойынша өзін-өзі бағалау.

Жасыл алма – «5»

Қызыл алма – «4»

Сары алма – «3»






Ынтымақтастық атмосферасын  қалыптастыру



Қызығушылығын ояту

Оқытудың жаңа тәсілдерді қолдану- диалогтік тәсіл.




Сары түске нені балауға болатынын және қара түс нені білдіретінін анықтауға жетелейді.







Оқушының белсенділігі артады.














«Бейбітшілік» тобы:

татулық, бірлік, көк аспан, бақыт, қуаныш;

«Соғыс» тобы: ұрыс,өлім, атыс, қатігездік, жаугершілік, қорқыныш т.б сөздерін жазады және кіші топта талдап, үлкен топта қорғайды.

4 минут

Қызығушылығын арттыру

/жеке және топтық жұмыс/

Әр қиықша қағазға сұрақтар жазылады.

Сол сұрақтарға тез жауап береді және қиықшадан бір зат құрап шығарады.



-Не құрауға болады?






-«Қызыл жұлдыз» туралы не білеміз?


Қайталау сұрақтарына жауап береді және жұлдыз құайды.




-Ұлы Отан соғысында шайқасқан батырлардың ерлігін дәріптейтін белгі.

Сабақтың барысы:

10 минут

Қолдану












Талдау 7 минут

Топтастыру.

Түрлі-түсті шарлар бойынша 3 топ құру.

1-топ «Бейбітшілік»

2-топ «Бірлік»

3-топ «Жеңіс»


Тапсырмалар: 1 топ сәйкестендіру тестін, 2-топ рөлдік ойын көрсету, 3 топ мәтіннен нақыл сөзді табады.


«Поэзия» минуты

Берілген қима қағаздар бойынша әр топ өлең шумақтарын оқып, негізі ойды табады.

Ауыспалы топ құру.



Диалог құрады.

Мұғалімнің оқушыларды бақылауы



Топпен жұмыс.


Рөлдік ойын.



Талантыны бақылайды.

Араласқан сөздер стратег


Топтың ішінен белсенділер және көшбасшылар шығады.







Топ мүшелері ақылдасады, ізденеді және ойланады.

1 топ жұппен оқиды

2топ топпен оқиды.

3 топ әуенмен орындайды.

Жинақтау

6 минут

Берілген суреттер ішінен тақырыпқа сай суретті табу

1 топ «Әбілмансұр»

2 топ «Қоңыр қозы»

3 топ «Сидней батыры»


Сұрақ-жауап

Галерия стратег

Іздену арқылы керек суретті табады, желімдейді және қорғайды.

Қорыту


5 минут

-Не білдік?

Өткенге шолу жасау.



Тарау бойынша тест сұрақтарын қою.

Гармошка стратег





«Иә» және «жоқ» әдісі

Әр оқушы ойланып, өзінің есіне сақтаған бабалары және батырларын жазады.

Оқушылар қателеспей жауап беруге тырысады.

Рефлексия 4 минут

Қорыту

«Бөбектер тілегі»

Берілген шумақтардан тілектер құру.


Әр оқушы өз ойын айтуға ұмтылады.

Рефлексия арқылы оқушы негізгі ойды түйіндейді.

Мұғалім жұмыстарын тексеріп жүреді

Көшбасшыны анықтау

Бағалау критерийі

3 минут


1 минут Кері байланыс

«Білім ағашы» бойынша бағалау


Таратылып берілген смайликтерді көрсету.


Жинаған алма түрлерімен өзін-өзі бағалайды.

Смайликтер бойынша көңіл-күйлерін білдіреді.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
"Бабалар ?мірі" ашы? саба? жоспары

Автор: Махмутова Сауле Мурзашовна

Дата: 05.03.2015

Номер свидетельства: 182752
