| Тақырыбы | М.Өтемісұлы. «Тарланым» |
| Мақсаты | Өлеңнің мағынасын түсініп оқиды, өлеңді мәнерлеп оқып, еркін сөйлей білуге, сөздік қорын дамытуға,тарихымызды қорғауға, зерттей білуге дағдыланады |
| Жалпы мақсат | Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
| Күтілетін нәтиже | Оқушыларды шығармашылық қабілеттерін жетілдіру және олардың шығармамен жұмыс істей білу дағдыларын одан әрі дамыта білді; |
| 7 модульдің қолданылуы | АКТ, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
| әдіс-тәсілдер | Кім жылдам, Кім алғыр, Ойлан бірік. бөліс,Дебат |
| Ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
| Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер құрғызамын.Сәлемдесемін.Сыныптағы оқушылар-дың келген-келмегендерін түгелдеймін.Топқа бөл-діремін.Қалай отыратындықтарын түсіндіремін.Ал-тын ереже құрудың жолдарын айтып түсіндіремін. | Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөз-дер айтады.Топ басшысы жоқтарды айтады.Түрлі түсті қағаздарды алып сол бойынша топ құрып орындарына отырады. |
| Сабақ кезеңі | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
| Білім Қызығушылық тарын ояту | «Кім жылдам» Сұрақтар әр топқа | Үйге берілген тапсырманы сұ-рақ-жауап арқылы диалогқа түсіру,үй тапсырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, интерак-тивті тақтада көрсетіледі. | барлық қайталау сұрақта-ры мен тапсырмалар бері-ліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғы-дан жауап береді |
| Түсіну | «Кім алғыр» әдісі | Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушы-ларға сұрақ арқылы өткен тақы-рыпты еске түсіруге байланыс ты бірнеше сұрақтар дайындау | мақсаты берілген сұрақ-тарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
| Қолдану | «Ойлан,бірік,бөліс» арқылы тақырыпқа қатысты тақы-рыптар қолдану | Тақырыптың мағнасы мен идеясын ашып түсіну үшін әр топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші топқа ұсынады | сұрақтарға нақты жауап беру керек.Тапсырмала-рын бір-біріне көрсету арқылы ой бөліседі, тақы-рыпты талдайды |
| Талдау | Топпен жұмыс «Дебат» әдісі | Топтарға жаңа тақырып бо-йынша және өткен сабақты то-лық меңгерту мақсатында тап-сырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша,сабақты қа-лай түсінгендігін тексеру және жұмыс істеу | топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушы өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу,талдау және баға-лау,сұрақтар арқылы топ-тар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі. |
| Жинақтау | Шығармашылық тапсырма «Тақырыпты біз былай түсінеміз» | Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаз-дарын таратады | Оқушылардың мақсаты бе рілген сұраққа өз ойларын қағазға жазып береді |
| Бағалау | Бағдаршам,бағ.парақшасы | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін-өзі бағалайды |
| Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | стикерді толтыру |