kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Инженер болғың келе ме?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Инженер болғың келе ме? 8- сынып оқушыларына арналған 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Инженер болғың келе ме?»

Сабақ:

Мектеп:№ 6 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің есімі:

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Инженер болғың келе ме?

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

8.3.3.1 -мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады.

Кейбір оқушылар орындай алады.Анықтаған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарында еркін қолданады.

Тілдік мақсат:

Негізгі сөздер мен тіркестер: инженер, нанотехнологиялар, маман, конструкция, өндіріс, ақпараттық технологиялар.

Сыныптағы диалог жазылым үшін қолданылатын тіркестер:менің ойымша, достарымның пікірінше, болашақта әкелер жетістігі мынадай, қосымша әдебиеттерге сүйенсек

Бағалау критерийлері

Грамматикалық ережелерді ұстанады, эссе жаза алады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Құндылыққа баулу

Құрмет, отансүйгіштік, үздіксіз білім алу.

Пәнаралық байланыс

Өзін өзі тану

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Логистика саласы туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.Оқушылар 3 топқа бөлінеді.оқушылар оқылым мәтінмен танысады. Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды.Сұрақтарға жауап береді.

1.Инженер мамандығын заманауи мамандық деп есептеуге бола ма? Дәлелдеңдер?

2.Инженер болу үшін қандай қасиеттер қажет?

3.Мамандар пікірі саған қандай ой салды?

4.Инженер болу үшін мектепте қай пәнді жақсы игеру керек?

Дескрипторлар:

  • Мәтін мазмұнын түсінеді

  • Негізгі ойды анықтайды.

  • Деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады

Оқушылардың жұмыстарын бір-біріне бағалату.Өзге топтар өз кезегінде жұмыстың орындалу барысын бағалайды. Әр топ өз ұстанымдарын дәлелдейді.

Оқулық

Сабақтың ортасы


Тілдік мәліметтер Диалект сөздер мен жаргон сөздер

Диалект сөздер деп тілде жалпыхалықтық сипат алмаған, белгілі бір жерде, аймақта ғана қолданылатын ерекшеліктердің жиынтығын айтамыз.Мыс: кесе- самал, пиала, кәсе, шыныаяқ

Жаргон сөздер жастар тілінде кеңінен қолданыс тапты.Жаргон шағын ғана әлеуметтік топқа қызмет ететін, өзіне тән грамматикалық құрылысы мен сөздік қоры жоқ, жалпы халыққа түсінікті емес, жасанды тіл.Мыс: личкаға шық, универ.


1-тапсырма Оқылым мәтіннен акив ,пассив сөздерді теріп жазу

Актив сөздер

Пассив сөздер




Дескриптор

  • Мәтін мазмұнын түсінеді

  • Негізгі ойды анықтайды.

  • Деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады


2-тапсырма Екі топқа бөлініңдер, екі пікірдің бірін жақтап ой талқы өткізу

6-тапсырма. Мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазыңдар.

Бағалау критерийі Дескриптор

• Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

• Мәтін құрылымын сақтайды *Мәтін құрылымын сақтайды;

* графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады.

Мұғалім жасалған жұмыстарға, оқушылардың бір-біріне берген бағасына, айтылған ойларға байланысты кері байланыс береді




Сабақтың аяқталуы


Рефлексия. «Мен ұнатқан сәт» тиімді болған сабақ кезеңін бағалайды

Үйге тапсырма беру 7- тапсырма

Қорытындылау.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау Термин дегеніміз не? Кәсіби сөздердің түрін ата?




Қосымша ақпарат

Саралау - сіз қалай көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс




Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Классному руководителю

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Инженер болғың келе ме?

Автор: Созакбаева Венера Куватжановна

Дата: 16.01.2020

Номер свидетельства: 536070
