1)Білімділік: Негізгі көріністер туралы білім алуға, сызбаны оқи білуге, денелердің (фигуралардың) көріністерін көре білуге үйрету.
2)Дамытушылық: Оқушылардың байқығыштық, салыстыра білу қабілеттерін, нәрсені үш жазықтықта дұрыс көре білуін дамыту.
3)Тәрбиелік: Жүппен, топпен жұмыс жасау барысында дұрыс қарым-қатынасын, топ алдында жауапкершілігін тәрбиелеу.
Оқушы құзыреттілігі:
1) Проблеманың шешімін табу құзыреттілігі: Негізгі көріністерді тану, сызбада көріністерді орналастыру жолын табу
2) Ақпараттық құзыреттілік: Электрондық оқулықтан негізгі көріністер туралы ақпарат алу, интербелсенді тақтадан слайд түрінде берілген тест тапсырмаларын көріп орындау.
3) Коммуникативтік құзыреттілік: СТО стратегияларын қолданып жүппен, топпен жұмыс жасау қарым-қатынасы.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Әдіс-тәсілі: Сөз әдісі (сұрақ-жауап); оқулықпен жұмыс; көрнекілік (эл.оқулық, слайд); тәжірибелік (тест тапсырмаларын орындау); логикалық (байқау, зерттеу, ойлау, салыстыру). СТО стратегиялары.
Құрал-жабдықтар: оқулық, дәптер, сызу құралдары, сабақ жобасы жазылған парақтар, қайталау карточкалары, электрондық оқулық,, шығу парақтары.
Пәнаралық байланыс: геометрия, сурет, технология
Сабақтың құрылымы:
ұйымдастыру кезеңі
қайталау
жаңа тақырыпты меңгерту
рефлексия
бағалау, шығу парағын толтыру
үйге тапсырма беру
Сабақтың барысы:
Оқушыларды қарсы алу, журналға белгілеу. Сабақ жобасын тарату
Оқушыларға берілетін сабақ жобасы:
Екі топқа бөлініп отырыңдар.
Әр топ мүшелері карточкада берілген қайталау сұрақтарына жауап беріңдер /топпен жұмыс/, жауабын спикер айтады.
«Көрініс» деген сөзді қалай түсінесіңдер? Жауабын жалпы топқа шығар.
Параграф 26 жеке-дара оқып, ортаға салып топпен талдау жаса.
Электрондық оқулықта көрсетілетін мәліметтерді қарап өзіңе ақпарат ал.
Слай-презентацияда берілген тест тапсырмаларын орында.
Тақырып бойынша қорытынды жасап, қарсы топқа сұрақтар дайында.
Әр топ спикері жалпы топ алдында қорытындысын айтып топ жұмысын қорғайды.
Қарсы топ сұрақтарына жауап бер.
Бір-біріңді бағала.
шығу парағын толтыр.
Үй тапсырмасын ал: 26-параг. оқу, соңында берілген екі тапсырманы орында.
Оқушыларды бағалау: Журналға және күнделіктеріне баға қою.
Шығу парағын жинап алу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
««Негізгі көріністер, олардың орналасуы»»
Н.К.Крупская атындағы жалпы білім беретін негізгі орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Негізгі көріністер,
олардың орналасуы»
Сызу 9-сынып
Дайындаған: ШибутовЖ. Ж
2016-2017 оқу жылы
Сызу пәні 9-сынып
Тақырыбы: Негізгі көріністер, олардың орналасуы
Мақсаты:
1)Білімділік: Негізгі көріністер туралы білім алуға, сызбаны оқи білуге, денелердің (фигуралардың) көріністерін көре білуге үйрету.
2)Дамытушылық: Оқушылардың байқығыштық, салыстыра білу қабілеттерін, нәрсені үш жазықтықта дұрыс көре білуін дамыту.
3)Тәрбиелік: Жүппен, топпен жұмыс жасау барысында дұрыс қарым-қатынасын, топ алдында жауапкершілігін тәрбиелеу.
Оқушы құзыреттілігі:
1) Проблеманың шешімін табу құзыреттілігі: Негізгі көріністерді тану, сызбада көріністерді орналастыру жолын табу
2) Ақпараттық құзыреттілік: Электрондық оқулықтан негізгі көріністер туралы ақпарат алу, интербелсенді тақтадан слайд түрінде берілген тест тапсырмаларын көріп орындау.
3) Коммуникативтік құзыреттілік: СТО стратегияларын қолданып жүппен, топпен жұмыс жасау қарым-қатынасы.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Әдіс-тәсілі: Сөз әдісі (сұрақ-жауап); оқулықпен жұмыс; көрнекілік (эл.оқулық, слайд); тәжірибелік (тест тапсырмаларын орындау); логикалық (байқау, зерттеу, ойлау, салыстыру). СТО стратегиялары.
Құрал-жабдықтар: оқулық, дәптер, сызу құралдары, сабақ жобасы жазылған парақтар, қайталау карточкалары, электрондық оқулық,, шығу парақтары.
Пәнаралық байланыс: геометрия, сурет, технология
Сабақтың құрылымы:
ұйымдастыру кезеңі
қайталау
жаңа тақырыпты меңгерту
рефлексия
бағалау, шығу парағын толтыру
үйге тапсырма беру
Сабақтың барысы:
Оқушыларды қарсы алу, журналға белгілеу. Сабақ жобасын тарату
Оқушыларға берілетін сабақ жобасы:
Екі топқа бөлініп отырыңдар.
Әр топ мүшелері карточкада берілген қайталау сұрақтарына жауап беріңдер /топпен жұмыс/, жауабын спикер айтады.
«Көрініс» деген сөзді қалай түсінесіңдер? Жауабын жалпы топқа шығар.
Параграф 26 жеке-дара оқып, ортаға салып топпен талдау жаса.
Электрондық оқулықта көрсетілетін мәліметтерді қарап өзіңе ақпарат ал.
Слай-презентацияда берілген тест тапсырмаларын орында.
Тақырып бойынша қорытынды жасап, қарсы топқа сұрақтар дайында.
Әр топ спикері жалпы топ алдында қорытындысын айтып топ жұмысын қорғайды.
Қарсы топ сұрақтарына жауап бер.
Бір-біріңді бағала.
шығу парағын толтыр.
Үй тапсырмасын ал: 26-параг. оқу, соңында берілген екі тапсырманы орында.
Оқушыларды бағалау: Журналға және күнделіктеріне баға қою.
Шығу парағын жинап алу.
Сабақтың тақырыбы:«Қималар. Қабаттасқан және оңашаланған қималарды салудағы келісімдер. Қималарды белгілеу»
Қаралатын негізгі сұрақтар:
Қима
Қима түрлері
SMART мақсаты: Қималар туралы түсінік бере отырып, оңашаланған және қабаттасқан қималардыорындау қаблеттерін дамыту, әдістерін үйрету.
Құзіреттілікке жеткізетін сабақтың мақсат-міндеттері: a) Ақпараттық
б) Коммуникативтік
в) Проблеманы шешу.Іс-әрекет түрлері туралы білімдерін сұрау,жинақтау.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді игеру.
Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:проблемалық оқыту,сын тұрғысынан ойлау,оқытудың компьютерлік технологиясы,презентациялар технологиясы,КЕЙС технологиясы,дамыта оқыту.
Қимадеп нәрсені жазықтықпен ойша қиғаннан шыққан фигураның кескінін айтады.Сызбада қима фигурасын штрихтап көрсетеді.
Штрихтау тұтас жіңішке сызықпен орындалады. Оның жуандығы шамамен s/3-ке тең. Штрихтау 45◦-қа тең бұрышпен көлбейтін ара қашықтықтары 2 ÷ 2,5 мм болатын сызықтармен жүргізіледі. Бұл жуан сызық қима сызығыдеп аталады.
Ол негізгі контурды қиып өтпеуге тиіс.Сызбада орналасуына қарай қима екіге бөлінеді.Қабаттасқан қиманәрсенің көрінісін шектейтін сызықтардың ішінде орындалады. Қабаттасқан қима фигурасын шектейтін сызық жіңішке тұтасболады.
Оңашаланған қимасызбада бос орынға салынады, оны негізгі тұтас жуан сызықпеншектейді. Негізгі тұтас жуан сызық нәрсенің көрінетін контурының кескіні үшін де қолданылады. Көбіне оңашаланған қима қолданылады.
Қима фигурасы симметриялы болмаса, жуан үзік сызық жүргізіліп, қимаға қарау бағыты нұсқамамен көрсетіледі, бірақ әріптермен белгіленбейді.
Сабақты қорытындылау:
Қималар анықтама бер.
Қабаттасқан және оңашаланған қималарды салудағы келісімдер қандай?