kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Денсаулық - зор байлық.

Нажмите, чтобы узнать подробности

6-сынып оқушыларымен өткен сабақтың қысқа мерзімді сабқ жоспары. Сабақтың соңында жүргізілетін рефлексивті есеп.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Денсаулық - зор байлық.»

12 қысқа мерзімді сабақ жоспары

«Бекітемін» Тексерілді

Мектеп директоры: Оқу ісінің меңгерушісі:

___ Н. Сембек ____ Ә.Мелдебек

27.11.15ж 27.11.15ж

Күні

27.11.15ж.

Сыныбы

6

Пәні

бейнелеу өнері

Сабақтың тақырыбы

Денсаулық зор байлық.

Сабақтың мақсаты

Денсаулық, оның адам өміріндегі маңызы, салауатты өмірді сақтау жөнінде мағлұмат алады, нақышына келтіріп бейнелеуге бейімделеді.

Сабақтың нәтижесі

Денсаулық, оның адам өміріндегі маңызы және салауатты өмірді сақтау жөнінде біледі, нақышына келтіріп бейнелей алады.

Сабақтың типі

Жаңа сабақты меңгерту

Әдіс-тәсілдер

Топқа бөлу, нөлдіктер мен крестиктер, ментальды карта, жеке жұмыс, тиымды тиымсыз

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, СТО, талантты және дарынды оқушыны анықтау, басқару және көшбасшылық

С а б а қ т ы ң б а р ы с ы


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе бөлім

2 минут

Мұғалім оқушыларды кеспе қағаздағы таңдап топқа бөлуге нұсқау жасайды.

Оқушылар кеспе қағаздардағы сөздерге байланысты топқа бөлінеді.

1-топ білім

2-топ азық-түлік

3-топ спорт құралдары

4-топ химиялық заттар

Кеспе қағаздар

10 минут

Оқушыларға өткен тақырыптарға байланысты бейнелеу өнері туралы өз білімдерін нөлдіктер мен крестиктер әдісі арқылы орындауға нұсқау беріледі. Әдістің орындалу ережесімен таныстырады.

Балалар бастауыш сыныптан қалыптасқан бейнелеу өнері туралы өз білімдерін әр топқа берілген кестедегі стикерлерге жазылған сұрақтарды топ мүшелеріне топ басшы үлестіріп береді де, стикерді ала салысымен сұраққа қасына жауап жазып топ болып кестені толтыру арқылы нөлдіктер мен крестикрет әдісін орындап, өздері қорғап шығады.

Түрлі-түсті ситкерлер

Кесте

А4 форматта

3 минут

Ментальды карта әдісінде әр топ өздерінің топ аттарына байланысты сөздерге өз білімдерін бір түсті маркермен жазып толықтыру тапсырылады.

Ментальды карта

Білім


Әр топ өздеріне берілген А4 форматтағы ментальды картаны өздерінің топ аттарына қатысты сөздермен толықтырып білімдерін көрсетеді.

1-топ білім

2-топ азық-түлік

3-топ спорт құралдары

4-топ химиялық заттар

Ментальды карта

Азық-түлік


А4 форматар

маркерлер

20 минут

Сарамандық жұмыс ретінде балалар өздерінің топ аттарына байланысты өз ойларынан түрлі-түсті суреттер салу тапсырылады.

Жұмысты бағалау критерийлері:

-дәптерге дұрыс орналастыру

-дұрыс үйлестіру

-тепе-теңдікті сақтау

-түстік үйлесімділікті анықтау




Оқушылар тапсырманы мұқият тыңдайды. Өздеріне берілген тақырып бойынша өз ойларын форматқа нақышына келтіріп бейнелейді.

Оқушылар жеке жұмыс жасау барысында критерийлерді ескере отырып орындауға қалаптасады.

Флипчарт

Фломастер

Қалам

Өшіргіш

Бүктемелер

Акварель

стикерлер

Қорытындылау

2 минут

Тиымды тиымсыз әдісін орындауға нұсқау жасайды.Орындалу ережесімен таныстырады.

Тиімді тиімсыз



Денсаулық зор байлық


Тиымды тиымсыз күн бейнелеріне сиқырлы қораптағы кеспе қағаздардағы сөздердің тиымдысын, тиымсызын ажыратып орындайды.








Қорапша

Кеспе қағаздар

желім

3 минут

Галереяға саяхатқа шақырады «Білім биржасы» оқыта үйрету ойыны арқылы бағалайды.

Кері байланыс

Балалар галиреяға саяхат жасау арқылы өз бағаларын береді.

Параққа сабақ туралы ойланын анықтау

Суреттер

парақтар

2 минут

Үйге тапсырма: Спорттық жаттығулар

Балалар күнделікке үй жұмысын жазып алады.

күнделік


Не сәтті өтті:______________________________________________________________

Не сәтсіз өтті:_____________________________________________________________

Нені алдағы уақытта дамыта алар едің:________________________________________




















«І.Есенберлин атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бейнелеу өнері және сызу, технология пәнінің мұғалімі Абдикова Махфуза Темірханқызының ІІІ – базалық деңгей мектеп ішілік семинарда

6-сынып оқушыларының қатысуымен «Денсаулық зор байлық» тақырыбы бойынша өтілген сабаққа жасаған рефлексивті есебі.


2015-2016 оқу жылында 27-қараша айында ұйымдастырылған мектеп ішілік семинарда 6-сынып оқушыларының қатысуымен ұзақ мерзімді сабақ жоспары бойынша ұйымдастырылған «Денсаулық зор байлық» тақырыбында ашық сабақ өттім.

Балаларға кеспе-қағаз қиындыларын таратып топқа бөлінуге тапсырма береді. Оқушылар кеспе қағаздарды таңдап алып, артында жазылған сөздерге байланысты топқа бөлінді. 1-топ білім

2-топ азық-түлік

3-топ спорт құралдары

4-топ химиялық заттар

Оқушыларға өткен тақырыптарға байланысты бейнелеу өнері туралы өз білімдерін нөлдіктер мен крестиктер әдісі арқылы орындауға нұсқау беріледі. Әдістің орындалу ережесімен таныстырды.


Балалар бастауыш сыныптан қалыптасқан бейнелеу өнері туралы өз білімдерін әр топқа берілген кестедегі стикерлерге жазылған сұрақтарды топ мүшелеріне топ басшы үлестіріп береді де, стикерді ала салысымен сұраққа қасына жауап жазып топ болып кестені толтыру арқылы нөлдіктер мен крестикрет әдісін дұрыс жауап крестик белгісі қойылды, дұрыс емес жауап нөлдік белгісі қойылды, соңында нөлдіктерді қайта оқып топ болып жауап беруге әрекет жасады, жауап бере алмаған жағдайда көрші топтар жауап беріп білім биржасы арқылы акциялар алып жинап бағаланды. Жасыл акция-өте жақсы,

Сары акция- жақсы,

Қызыл акция – қанағаттанарлық деп бағаланатынын әдісті таныстыру кезінде бағалау критерийлерімен таныстырдым. Тіл-тәжірибені ұжымдық қабылдаудың негізгі құралы. Алексндер (2008) диалог түрінде оқыту оқушыларды ынталандылу және дамыту үшін әңгіме күшін қолдануға мүмкіндік береді деп санайды. Диалог түрінде оқыту Бахтин(1981), Мерсер (2005), Велс (1999) және Вуд (1998) жұмыстарында бейнеленген. Сыныпта сұрақ қоюдың үлгісі «бастама-жауап-кейінгі әрекет» (БЖӘ) нысаны бойынша, бұл модель әңгімеге сыныпта бастам жасайтын және де оны бақылап отыратын адам мұғалім болатын жағдайларды көрсетеді. (Мерсер 1995).Оқушылардың білім алуын қолдау үшін сұрақ қоюдың түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау техникалары көрініс тапты.

-Топ аттарын біріктірсек бүгінгі біздің жаңа тақырыбымызды анықтауға болады.

-Бұл тақырыптардың адамға қандай әсері бар?

-Пайдасы.

-Денсаулық.

Жаңа сабағымыздың мақсатымен таныстырдым.

Сабақтың мақсаты: Денсаулық, оның адам өміріндегі маңызы, салауатты өмірді сақтау жөнінде мағлұмат алады, нақышына келтіріп бейнелеуге бейімделеді.

Ментальды карта әдісінде әр топ өздерінің топ аттарына байланысты сөздерге өз білімдерін бір түсті маркермен жазып толықтыру тапсырылды.

Ментальды карта

Әр топ өздерінің топ аттарына сәйкес ментальды картаны топ болып толтырып, қорғады. Мерсер (2005) құрдастар тобындағы өзара қарым-қатынас оқуда маңызды рөл атқаратынын көрсетті. Оқушылар жұпта немесе топтарда жұмыс істегенде, олар «мұғалім-оқушы» сұхбаты түріндегі өзара іс-қимылға тартылады.

-Ал балалар әр топ өздерінің тақырыптары бойынша үгіт насихат жасау мақсатында, тақырыптарына қатысты суреттерді нақышына келтіріп сарамандық жұмыс ретінде орындаңдар.

-Білім тобы біз күнделікті денсаулығымызға пайдалы да және пайдалы емес зианды заттар туралы білімді, ақпаратты бізге жеткізетін заттарды бейнелейді.

-Азық-түлік тобы адамның ағзасына пайдалы заттары нақышына келтіріп бейнелеңдер.

-Спорт тобы адамның денсаулығын шынықтырып отыру үшін қажетті құрал-жабдықтардың суреттерін үлгілі етіп бейнелеңдер.

-Химиялық тобы адам ағзасын түрлі бактериялар мен микробтардан тазартатын, кір сабын, шампунь, хлор, парашок т.б. заттардың суретін әсемдеп салыңдар – деп нұсқау жасадым. Жұмысты бағалау критерийлері:

-дәптерге дұрыс орналастыру

-дұрыс үйлестіру

-тепе-теңдікті сақтау

-түстік үйлесімділікті анықтау

Жеке жұмыс барысында тиімділік компоненті (Бандура 2001). Пішімдеу – «Жанама тәжірибе» «Олардың қолынан келген нәрсе менің де қолымнан келеді» мен «Әлеуметтік сенім» Әлеуметтік сенімдер ынталандырумен / құптамаумен байланысты деген пікірі көрініс тапты.

Балалар жеке орындаған жұмыстарын галереяға саяхат ретінде жұмыстарынан ұйымдастырылған көрмеде салыстырып бағалау критерийлерін ескеріп бес балдық жүйе арқылы өз бағаларын алды.

Сабақты пысықтау мақсатында «Тиімді тиімсыз» әдісін орындауға нұсқау жасадым. Әр топ өздеріне берілген қорапқа салынған кеспе қағздардағы сөздерді оқып, күннің бейнесіне адамға тиімді сөздерді желімдесе, тиімсіз сөздерді бұлттың үстіне жабыстыру арқылы орындап қорғады.

Балалар білім биржасы арқылы бағаларын алып, оқушының өзін-өзі бағалауын дамыту «Қара жәшік» ішіндегі жұмыс арқылы бүгінгі жаңа сабақ бойынша өз ойларын кері байланысқа жазып қалдырады.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Денсаулық - зор байлық.

Автор: Абдикова Махфуза Темирхановна

Дата: 14.10.2016

Номер свидетельства: 349246
