Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: 28.04.2016ж |
Сабақтың тақырыбы: | Қазақ халқының мәдениеті |
Сабақтың мақсаты: | Қазақ халқының мәдениетінің түрлерін ажырата отырып,ерекшеліктерін салыстырудыүйрену |
Күтілетін нәтиже: | А)Қазақ халқының мәдениетінің түрлерін ажырата алады. В)Қазақ халқының мәдениетінің ерекшеліктерін талдайды. С)Қазақ халқының мәдениетін қазіргі мәдениетпен салыстыра отырып, талдайды. |
Сілтеме | С.Жолдасбаев. Орта ғасыр. Қазақстан тарихы-7 сынып. Атамұра-2012ж 188-194 беттер. Орта ғасырлар. қаз. тарихы әдістемесі2012ж |
Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-тәсілдер: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;Диологтік әңгіме Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау; АКТ;Оқытуды басқару және көшбасшылық. Талантты және дарынды балаларды оқыту:Миға шабуыл,ББҮ кестесі.Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі, «кластер» әдісі. |
Сабақтың барысы: |
Кезеңдер | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық | 1 мин | Оқушылармен амандасу | Мұғаліммен амандасады | Ауызша мадақтау | АКТ , стикерлер |
5 мин | Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу ,балалармен «Амандасу» тренингісін өткізу Оқушыларды топтау. (Сынып 2 топқа бөлінеді).Тақырыпқа байланысты суреттер арқылы, сол суреттер артында топтың аты жазылады. | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Бағалаушылардытағайындайды. Әрбір топ мүшесін міндетіне сай рөлдер тағайындайды: спикер, Әр топтан көшбасшы сайлау(топ басшысы, дизайнер, бақылаушы, бағалаушы, таймкипер) | Ауызша мадақтау | Тақырыпқа байланысты суреттер. |
Үй тапсырмасын тексеру | 5 минут | «Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау | Бір оқушы шығады да «Ыстық орындыққа» отырады. Әр оқушы сұрақ қояды үй тапсырмасы бойынща | 3 арқылы бағалайды | |
Жаңа тақырыпқа өту кезеңі білу | 3 минут | Слайд көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашады «Суреттер сөйлейді» Сұрақтар қоямын: Сабақтың мақсатын анықтайды. | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын ашады Сабақтын мақсатын айтады | Ауызша мадақтау | АКТ пайдалана отырып слайд көреді
|
Жаңа сабақ Түсіну
қолдану | 20 минут | Алдын- ала берілген тапсырма бойынша жұмыс «БҮБ» кестесі таратылады Мәтінмен жұмыс, «Инсерт» әдісі | Оқушылар постер құрастырады «БҮБ» кестесін толтырады Дәптермен жұмыс орындау керек. а) ең алдымен оқу керек б) ақылдасады топпен в) дәптерлеріне жазады | Белсенді топқа стикерлер арқылы Екі жұлдыз, бір тілек | Постер, АКТ |
| Сергіту жаттығуларын орындайды | Сергіту жаттығуларын орындайды | | АКТ |
3 минут | Жаңа сабақты қорытындылау | «Мен қазақ халқының мәдениетің осылай түсінемін» деген мағынада жауап береді | Бағдаршам арқылы бағалайды. | |
жинақтау | 5 мин | Әр топқа «Синквейн» тапсырмасын орындауды ұсынамын | Әр топ «Синквейн» тапсырмасын орындайды. | «Бас бармақ» арқылы бағалайды | |
Қорытынды Бағалау | 3минут | Суммативті бағалау Рефлексия жасау | Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия | Бағалау Рефлексия | 2 жұлдыз, 1 тілек |
| 2 мин | Үйге тапсырма | Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу | | |