kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғұндар мемлекеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ғұн тайпаларының құрылу мен орналықсан аумағы және байланыс жасаған елдері, ұлы қоныс аударуы туралы білу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғұндар мемлекеті»

Сабақтың тақырыбы: §17-18 Ғұндар мемлекеті

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Ғұн тайпаларының құрылу мен орналықсан аумағы және байланыс жасаған елдері, ұлы қоныс аударуы туралы білу.

Дамытушылық:Белсенділігін арттырып,білімін жетілдіру,тарихи оқиғаларды оқып үйрену,тез ойлау,есте сақтау қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік:Достарын тыңдай білуге,пікірін дұрыс жеткізуге үйрету,адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған батыл,иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Ұжымдық,іздену сабағы.

Сабақтың әдісі: Шығармашылық жұмыс,топтық жұмыс,оқушылардың белсенділігін арттыру әдістері.

Сабақтың көрнекілігі: карта, тірек-сызбалар

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру сәті

Үй тапсырмасын тексеру

Жаңа сабақты түсіндіру

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптстыру


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру :

1. Әр бір топ өз ұстанымдарымен таныстырады.

2.Шығармашылық тапсырмаларын қорғау (3 топқа бөлінеді).

1 топқа- Қаңлылар Қытай деректерінде

2 топқа- Қаңлы-ғұн Одағы Қытайға қарсы күрестегі рөлі

3 топқа-Менің туған өлкем ежелгі замандарда (шағын әңгіме)

ІІІ. Жаңа сабақ: Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Ғұндар мемлекеті.Біз сабақта осы мемлекеттің гүлдену мен тоқырау кезеңдеріне тоқтала отырып, Халықтардың Ұлы қоныс аударуы туралы білеміз.


«Ой қозғау»:

«Қоныс аудару»-

«Шекара асу»-

«Көшу»-


1-тапсырма: «Топпен жұмыс»

1 топқа- Ғұн тайпаларының құрылуы мен гүлдену кезеңі (салыстыру, Венн диаграммасы)

2 топқа- Ғұндардың қарым-қатынас жасаған елдері (топтастыру)

3 топқа-Халықтардың ұлы қоныс аударуы. Ғұндар Еуропада. Аттила (шағын әңгіме)



2-тапсырма: «Деңгейлік тапсырмалар»

«Оқиғаны анықтау»

А-деңгейі:

  1. Б.з.д 209 жылы ------------------------------

  2. 376 жылы ------------------------------- ----

3. б.з.д 174-165 жж-------------------------------

4. б.з.д 203-201жж ------------------------------

5. б.з.д ІІ – б.з. ІҮғғ ----------------------------


«Сұрақ-жауап»

В-деңгейі:

1. «Тәңірқұты» дегеніміз кім?

2. «Тыныштық пен туыстық» шарты қай елдер арасында қойылды, ол шарттың маңызы

3. Еуропадағы ғұндар патшасы Аттиланың мақсаты?

4. Ғұн мемлекетінің алғашқы негізін қалаған кім?


«Түртіп ал»

С-деңгейі:

1. Аттила жаулаушы ма, әлде өркениетке жол салып, құлдықтан құтқарушы болған ба?


ІҮ. Рефлексия

РАФТ әдісі (бойынша)

Р –рөл, А – аудитория, Ф – форма, Т – тақырып

Рөл ретінде мұғалім тақырып айтады. «Аттиланың дүниежүзінде алатын орны»

1 – топ. Аудитория (тақырыпқа сипаттама береді)

2 – топ. Форма (осы тақырып бойынша хат, өлең, шығарма т.б жазады)

3 – топ. Тақырып (берілген тақырыпта өздерінің шығармашылығына байланысты өзгертуге болады, тапсырмаға тақырып қойып қорғайды)


Ү. Сабақты қорытындылау:

ҮІ. Ой толғаныс сатысы (бес жолды өлең әдісі)

1. Зат есім – кім? не? 1 сөз

2. Сын есім – қандай? 2 сөз

3. Етістік – не қылды? не істеді?қайтті? 3 сөз

4. Тақырыпты ашатын сөз тіркестері немесе сөйлем 4 сөз

5. Тақырыптың синонимі (баламасы)


ҮІІ.Үйге тапсырма : Тақырып бойынша тест сұрақтарын дайындау

Қосымша мәлімет және Атилла жайлы реферат жазу.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ғұндар мемлекеті

Автор: Нургожина Бикеш Акимжановна

Дата: 18.12.2016

Номер свидетельства: 370957
