kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы:Қадамдап бөлу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қадамдап бөлу әдісін таныстыруға ықпал жасау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы:Қадамдап бөлу»

Алгоритмдеу мен программалау

«Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі және

МЖИ»КММ

Күні: 26.01.2018ж

Мұғалімнің есімі: Ерпаизова К.Е.

СЫНЫП:10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қадамдап бөлу

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушыларды Visual Basic программалау ортасында программалар құра білуді және қадамдап бөлу әдісін дамытуға ықпал ету

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қадамдап бөлу әдісі туралы ұғымдарды түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: жоба интерфейсімен жұмыс жасай алады

Кейбір оқушылар: бағдарлама құрып есептер шығара алады

Бағалау критерилері

Қадамдап бөлу әдісін түсіне алады.

Интерфейіс жасайды

Берілген есепке бағдарлама құрып, есептер шығарады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсат

Дағдыларды дамыту: Лексика мен сөз тіркестері:

Step, break, into

Өз ойын еркін білдіре алады, анықтамаларды ешбір қиындықсыз айтады.

Диалог/жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Қадамдап бөлу әдісі

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғамға сай тұлға тәрбиелеу, салауатты өмір салтын қалыптастыруға ықпал жасау

Пәнаралық байланыс

Анықтамаларды дұрыс, нақты айту арқылы ағылшын пәнімен және де жаңа сабақтың мазмұнын ашу мақсатында алгебра пәндерімен байланыс орнату.

АКТ қолдану дағдылары

Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд және флипчарт арқылы көрсетіп, программалау тілінде есептер шығарту арқылы оқушыларды АКТ қолдануды үйрету

Алдыңғы сабақтан алған білім

Спирал қағидатына байланысты оқушылар осыған дейін программалау мен алгоритмдеуді игерді

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар Үлестірме материалдар, интерактивті тақта, оқулық 7 сынып авторы: Мұхаметжанов С.Т., Тен А.С.,

слайд, флипчарт

Сабақтың

басталуы

(3 минут)

































5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу.

1 топ: Алгоритм

2 топ: Программа

«Себеттер» идеясы

1.  "Миға шабуыл" стратегиясы арқылы сұрақ-жауап жүргізіледі.

1. терезе деген не?

2. терезе элементтерін түсіндір

3.п/ж: жоба жасап көрсет

2.. Екі топқада:

Артық терминді тауып және әріптердің орнын ауыстырып дұрыс сөздерді шығару

Резетере-терезе

Терчесвин –винчестер

Такедис –дикета

Акткомпксиди –компактдиск

Бажо-жоба

4.Екі топқа да тапсырма:

Match the words to the pictures.

1 тапсырма:

Task 1:.Mouse – тышқан тетігі
screen -монитор.
keyboard - пернетақта.
CD-ROM drive – СД –оқитын құрылғы
web camera-видеокамера
scanner —сканер
printer — принтер
external speaker — дыбыс колонкасы

Task 2: Make sentences using the phrases;

Print documents,; see people through the Internet; see files, type;

2. Example: We use the speaker to listen to music.
Дескриптор

1.Сұраққа дұрыс және нақты жауап бере алады

2.Компьютер құрылғыларын ағылшынша атауын айта алады және сөйлем құрастыра алады


Интерактивті тақта

Ой қозғау

3 мин


Мағынаны тану

2 мин



Сабақтың мақсатын хабарлау

«Мен армандаған мектеп» жобасын ауызша құру

«Адасқан әріптер» әдісі бойынша сабақтың тақырыбын ашады.

лу-бө қа-дап-дам

Қадамдап бөлу

Қадамдап бөлу әдісін үйренуге ықпал жасайды.

Бейнеролик



флипчарт

Сабақтың ортасы

Түсіну(10 мин)




























Қолдану ( 12 минут)











Жаңа тақырып.

«Джигсо» әдісі бойынша тақырыпты меңгереді.

Топ мүшелері қадамдап бөлу әдісін бірлесе оқи отырып, өз шешімдерін жоба арқылы қорғайды


Сөздікпен жұмыс

integer-бүтін сан

real-нақты сан

char-символдық типі

boolean-логикалық типі

text-мәтіндік шама

array-жиым

file-файл

set-жиын

record-жазба

int-деректердің бүтін типі

short-деректер типін қысқарту

long-деректер типін ұлғайту

insigned-оң мәндер диапазонын арттырады, ал теріс мәндер диапазоны мұндай деректер типінде сақталмайды

float-жылжымалы үтір деректер типі

double-екілік дәлдіктегі жылжымалы үтір деректер типі

bool-деректердің логикалық типі

void-мәні жоқ мәліметтер типі

char-деректердің символдық типі


Топтық тапсырма: Есепте типтер мәнін анықтайды

І топқа:

Y=3x2+5x

ІІ топқа:

Y=6x2-2x

Дескрипторлар

Есепте мәліметтер типін анықтайды және шешімін дұрыс шығара алады

«Кім жылдам» әдісі

Жұптық тапсырма: әр топ оқушыларынан бір жұп шығып тоқтан ажыратылған компьютерді жинақтап тоққа қосады

Дескрипторлар:

Компьютер құрылғыларын дұрыс жылдам қоса алады


Жеке жұмыс :Әр топтан бір оқушы келіп IQ Тест шешеді

Логикалық жаттығу: iq №17 – Батпаққа батқан бақа

Дескрипторлар:

Логикалық тестің шешімін анықтай алады.



Қосымша














































http://www.go4u.ru/iq-test-17.htm

Сабақтың соңы

3 минут











Сабақты бекіту.Оқушылардан 2 минуттық тест алынады, тест жауабын тақтадан көру арқылы өзара бағалау жүргізіледі.

Тест тапсырмасын орындалу критерийлері

4-5 балл жинақтаған-тақырыпты толық меңгерді

3- балл жинақтаған-меңгерді

2 балл-талпынды

1)Visual Basic программасын қалай іске қосамыз?

А) Іске қосу – Стандартты – Microsoft Visual Basic 6.0

Ә) Іске қосу – Программалар – Microsoft Visual Basic 6.0

Б) Іске қосу – Табу – Microsoft Visual Basic 6.0

2)Visual Basic-тің алғашқы нұсқасы қашан жарыққа шықты?

А) 1989

Ә) 1990

Б) 1991

3)Егер жұмысты бірінші рет немесе жаңа бастап отырған болсаңыздар, жаңа жобалар қосымшасындағы қай таңбаны шертеміз?

А) АсtivXEXE

Ә) Управление ActivX

Б) StandartExe

4)ViewObject немесе [Shift+F7] батырмалар үйлесімін қандай жағдайда орындаймыз:

А) Егер жоба терезесінде пішіндер конструкторы терезесі болмаса;

Ә) Егер жобада қасиеттер терезесі жоқ болса;

Б) Егер жоба терезесінде Құрал саймандар терезесі жоқ болса.

5)Егер жоба терезесінде Құрал саймандар терезесі жоқ болса, онда ...

А) View →Properties Window командасын орындаймыз

Ә) View → Toolbox командасын орындаймыз

Б) View →Project Explorer командасын орындаймыз


          


Рефлексия

1 минут

Рефлексия (стикерлерге жазу) / 3 минут

1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес

2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ

3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді

4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым

5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім

6. Үй жұмысы қиын / қиын емес



Кейінгі тапсырмалар

1 минут

Келесі тапсырма: Тақырыпты мазмұндап және «Ұзынағаш және жамбыл ауданын көркейту үшін не істер едім» атты жоба макетін құрып келу


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай жоспарлап отырсыз?

Өзара бағалау.

Қолданылатын мадақтау сөздері: «Ұтымды жауап», «Өте жақсы», «Құнды пікір айттың», «Жарайсыздар

Денсаулық

Қауіпсіздік техникасын сақтау


Оқушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, сабақта әр түрлі тапсырмалар беріп, жетелеуші сұрақтар қоямын.

Түрлі әдістер арқылы, сараланған, жеңілден күрделіге бағытталған есептер беремін

Әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағалау жүзеге асырылады. Кері байланыс жасау әдіс-тәсілдері қолданылады

Топтық ережелерді сақталады, еңбекті қорғау ережесі ескеріледі

Құндылықтардағы байланыс орын алады.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?





Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тақырыбы:Қадамдап бөлу

Автор: Ерпаизова Куланда Едиловна

Дата: 05.02.2018

Номер свидетельства: 454757
