Оқушыларды Visual Basic тілінде программаны орындау кезіндегі қателіктермен таныстыра отырып ұландардың танымдылыққа қабілетін, жаңашыл ғылым мен техниканың жетістіктерін өз саласында пайдалана білуді дамыту.
Құндылықтарға тәрбиелеу
«Мәңгілік ел»
Пәнаралық байланыс
Ағылшын-тілі, қазақ-тілі
Алдыңғы білім
Өтілген тақырыптарды еске тусіру
Үй тапсырмасы
Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар.
Қауіпсіздік және денсаулық
Техника қауіпсіздік ережесін сақтау. Ұқыпты болу.
Сабақ барысы
Уақыты (минут)
Ұйымдастыру кезеңі
Қолданылатын ресурстар
Басы
10 минут
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
«Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.
Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.
Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды. Кеспе қағаздар таратып, жобаның дұрыс-тығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталан-дырады, мақтайды. Әрбір оқушыға ұпай береді.
Сынып журналы, тәртіп дәптері.
Бағалау топтамалары
Ортасы
25 минут
Түймедақ әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Мұғалім оқушыларды аралап бағыт-бағдар береді, қате-леріне назар аудартады. Ережеге бағынуды қадаға-лайды, бақылайды, консуль-тация береді, бағыт-бағдар сілтейді,ынталандырады, мақ-тайды
Тәжрибелік тапсырма
Ұландар компьютерде өздерінің алғашқы жобаларын дайындайды.
Мұғалім жобаның дұрыстығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталандырады, мақтайды бағалау критерилермен таныстырады.
Бағалау критерилары:
Бірінші орындап болған екі ұланға 3ұпай беріледі.
Екінші орындап болған екі ұланға 2 ұпай беріледі.
Үшінші орындап болған екі ұланға 1 ұпай беріледі.
Көмек сұраған ұландарға қызыл түсті ұпай беріледі.
Қазіргі таңда қай салада жұмыс істемейік компьюерді білу өте қажет және оны әрбір маман иесі дұрыс қолдана білу керек.
Бүгінгі сендер Visual Basic тілінде үлкен және күрделі процедурасы бар жоба құрғанда, жоба қатесіз болуы мүмкін емес екеніне көз жеткіздіңдер. Демек
Программада қатенің неше түрі болады?
Оларды атаңдар.
Қатені іздеу неше кезенгнен тұрады?
Оқушылар сабақтың басынан соңына дейін әрбір дұрыс жауап бергені үшін жиналған топтамалар санына қарай оқушылар білімі бағаланады.ъ
Бағалау
Ұландардың сабақ барысында жинаған ұпайларын қоржыннан тексеру және бағалау.
«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева
§14. 112-117 бет.
Бақылау сұрақтарына жауап табу 118 бет
Компьютер
Кеспе қағаздар
Бағалау топтамалары
Компьютер
Бүгін сабақта стент
Күнделік
Соңы
5 минут
Сабақты қорытындылау Ұландарға «Мишень» таратылады және соның көмегімен кері байланыс алынады.
«Мишень»
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Сабақ жоспары
Пән атауы:
Информатика
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі
Сынып
10А
10Б
10В
10Д
10Г
10Ж
Күні
6.12.17
8.12.17
7.12.17
8.12.17
7.12.17
6.12.17
4.12.17
4.12.17
5.12.17
5.12.17
8.12.17
4.12.17
Сабақ тақырыбы
Қатені тексеру Қадамдап бөлу
Сабақ мақсаты
Оқушыларды Visual Basic тілінде программаны орындау кезіндегі қателіктермен таныстыра отырып ұландардың танымдылыққа қабілетін, жаңашыл ғылым мен техниканың жетістіктерін өз саласында пайдалана білуді дамыту.
Құндылықтарға тәрбиелеу
«Мәңгілік ел»
Пәнаралық байланыс
Ағылшын-тілі , қазақ-тілі
Алдыңғы білім
Өтілген тақырыптарды еске тусіру
Үй тапсырмасы
Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар.
Қауіпсіздік және денсаулық
Техника қауіпсіздік ережесін сақтау. Ұқыпты болу.
Сабақ барысы
Уақыты (минут)
Ұйымдастыру кезеңі
Қолданылатын ресурстар
Басы
10 минут
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
«Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.
Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.
Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды. Кеспе қағаздар таратып, жобаның дұрыс-тығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталан-дырады, мақтайды. Әрбір оқушыға ұпай береді.
Сынып журналы, тәртіп дәптері.
Бағалау топтамалары
Ортасы
25 минут
Түймедақ әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Мұғалім оқушыларды аралап бағыт-бағдар береді, қате-леріне назар аудартады. Ережеге бағынуды қадаға-лайды, бақылайды, консуль-тация береді, бағыт-бағдар сілтейді,ынталандырады, мақ-тайды
Тәжрибелік тапсырма
Ұландар компьютерде өздерінің алғашқы жобаларын дайындайды.
Мұғалім жобаның дұрыстығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталандырады, мақтайды бағалау критерилермен таныстырады.
Бағалау критерилары:
Бірінші орындап болған екі ұланға 3ұпай беріледі.
Екінші орындап болған екі ұланға 2 ұпай беріледі.
Үшінші орындап болған екі ұланға 1 ұпай беріледі.
Көмек сұраған ұландарға қызыл түсті ұпай беріледі.
Қазіргі таңда қай салада жұмыс істемейік компьюерді білу өте қажет және оны әрбір маман иесі дұрыс қолдана білу керек.
Бүгінгі сендер Visual Basic тілінде үлкен және күрделі процедурасы бар жоба құрғанда, жоба қатесіз болуы мүмкін емес екеніне көз жеткіздіңдер. Демек
Программада қатенің неше түрі болады?
Оларды атаңдар.
Қатені іздеу неше кезенгнен тұрады?
Оқушылар сабақтың басынан соңына дейін әрбір дұрыс жауап бергені үшін жиналған топтамалар санына қарай оқушылар білімі бағаланады.ъ
Бағалау
Ұландардың сабақ барысында жинаған ұпайларын қоржыннан тексеру және бағалау.
«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева
§14. 112-117 бет.
Бақылау сұрақтарына жауап табу 118 бет
Компьютер
Кеспе қағаздар
Бағалау топтамалары
Компьютер
Бүгін сабақта стент
Күнделік
Соңы
5 минут
Сабақты қорытындылау Ұландарға «Мишень» таратылады және соның көмегімен кері байланыс алынады.
«Мишень»
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №9
Пән: Информатика
Сынып
10А
10Б
10В
10Д
10Г
10Ж
Күні
1.11.17
3.11.17
2.11.17
3.11.17
2.11.17
1.11.17
30.10.17
30.10.17
31.10.17
31.10.17
3.11.17
30.10.17
Тақырып: Пішіндер және объектілер.
Оқу мақсаты: Пішіндер және объектілермен танысу. Процедура және функциялармен жұмыс істеу. Пішіндер және объектілерді қолдана оырып программа жасау.
Табыс критериі
Барлық оқушылар:
Visual Basic программасын іске қосу жолдарын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic программасының интерфейсін айтып бере алады
Осылай окушылардың барлығы бір бірлерінің қатесімен жұмыс жасайды
Компьютер
5(мин)
Уйге тапсырма беру.
Сабақты қорытындылау, түсінік бере отырып бағалау
Уй тапсырмасын күнделікке жазып алады, алған бағаларын күнделікке қойдыру
Әдебиет және күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №12-13
Пән: Информатика
Сынып
10Б
10Г
10Д
Күні
24.11.17
24.11.17
24.11.17
Тақырып: Айнымалы. Айнымалының негізгі типтері. Айнымалыларды хабарлау. Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар.
Оқу мақсаты: Айнымалы деген не? Идентификатор не үшін қолданылады? Айнымалының негізгі типтерін. Айнымалыларды хабарлауды Айнымалылардың көріну аймағымен танысамыз.
Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар.
Табыс критериі
Барлық оқушылар:
Visual Basic программасын іске қосу жолдарын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic программасының интерфейсін айтып бере алады
Осылай окушылардың барлығы бір бірлерінің қатесімен жұмыс жасайды
Компьютер
5(мин)
Уйге тапсырма беру.
Сабақты қорытындылау, түсінік бере отырып бағалау
Уй тапсырмасын күнделікке жазып алады, алған бағаларын күнделікке қойдыру
Әдебиет және күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №12
Пән: Информатика
Сынып
10А
10Б
10В
10Д
10Г
10Ж
Күні
22.11.17
23.11.17
23.11.17
22.11.17
20.11.17
20.11.17
21.11.17
21.11.17
20.11.17
Тақырып: Айнымалы. Айнымалының негізгі типтері. Айнымалыларды хабарлау.
Оқу мақсаты: Айнымалы деген не? Идентификатор не үшін қолданылады? Айнымалының негізгі типтерін. Айнымалыларды хабарлауды Айнымалылардың көріну аймағымен танысамыз.
Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар.
Табыс критериі
Барлық оқушылар:
Visual Basic программасын іске қосу жолдарын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic программасының интерфейсін айтып бере алады
Осылай окушылардың барлығы бір бірлерінің қатесімен жұмыс жасайды
Компьютер
5(мин)
Уйге тапсырма беру.
Сабақты қорытындылау, түсінік бере отырып бағалау
Уй тапсырмасын күнделікке жазып алады, алған бағаларын күнделікке қойдыру
Әдебиет және күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №13
Пән: Информатика
Сынып
10А
10Б
10В
10Д
10Г
10Ж
Күні
29.11.17
30.11.17
30.11.17
29.11.17
27.11.17
27.11.17
28.11.17
28.11.17
27.11.17
Сабақтың тақырыбы: Типті типтен өзгертетін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар. Сабақтың мақсаты: Оқушыларды Visual Basic тілінде программаны орындау кезіндегі қателіктермен таныстыра отырып ұландардың танымдылыққа қабілетін, жаңашыл ғылым мен техниканың жетістіктерін өз саласында пайдалана білуді дамыту.
Күтілетін нәтиже:Тақырыптың мағанасын ашып түсінеді, программа құру арқылы өз бетімен қатені табуды үйренеді.
Әдіс тәсілдер: «Сәттілік шеңбері», «Кім білімді кім жылдам», «Бумеранг», «Түімедақ».
ОТК: Дербес компьютер
Әдістемелік қамтамасыз етілуі:Тақта, оқулық, кеспе қағаздар, үлестірмелер, бағалау топтамалары.
Пәнаралық байланыс: Алгебра,геометрия,ағылшын-тілі, физика
Қолданылатын әдебиеттер: «Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, «Информатика» методическое пособие Алматы 2010, Н. Т. Ермеков, В.А. Криворучко,
Сабақтың құрылымы мен мазмұны
Барлық оқушылар:
Visual Basic тілінде программаларды түзе алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic тілінде программаны орындау кезінде қателіктерге жол қояды.
Кейбір оқушылар:
Кітапта кеткен қателіктерді таба алады
Сабақ кезеңдері (Уақыт)
Мұғалім не істейді
Оқушылар не істейді
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі. 2(мин)
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Взвод командирінің орынбасары баяндайды;
Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй, сәттілік тілейді.
Сынып журналы, тәртіп дәптері.
Өткен білімдерге сүйене отырып, оқу әрекетін дамыту 3(мин)
«Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.
Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.
Берілген сұрақтарға жылдам жауап беріп, ұпай жинайды.
Сұрақтар
Жаңа тақырыпты баяндау
13(мин)
Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды. Кеспе қағаздар таратып, жобаның дұрыс-тығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталан-дырады, мақтайды. Әрбір оқушыға ұпай береді.
Кеспе қағаздар көмегімен тақтада «Оқушылардың білім көрсеткішін анықтау» жобасын құрады және қатесін түзетеді.
Кеспе қағаздар
Жаңа тақырыпты бекіту20(мин)
Түймедақ әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Мұғалім оқушыларды аралап бағыт-бағдар береді, қате-леріне назар аудартады. Ережеге бағынуды қадаға-лайды, бақылайды, консуль-тация береді, бағыт-бағдар сілтейді,ынталандырады, мақ-тайды.
Түймедақ гүлінің жапрақшаларын әрбір оқушы біреуден алады және өзіне түскен тапсырманы орындайды.
Түймедақ гүлі,
компьютер
Сабакты қорытындылау 3(мин)
Қазіргі таңда қай салада жұмыс істемейік компьюерді білу өте қажет және оны әрбір маман иесі дұрыс қолдана білу керек.
Бүгінгі сендер Visual Basic тілінде үлкен және күрделі процедурасы бар жоба құрғанда, жоба қатесіз болуы мүмкін емес екеніне көз жеткіздіңдер. Демек
Программада қатенің неше түрі болады?
Оларды атаңдар.
Қатені іздеу неше кезенгнен тұрады?
Сұрақтарға жауап береді және жинаған ұпайларын xабарлайды
Бағалау топтамалары
Оқушыларды бағалау 3(мин)
Оқушылар сабақтың басынан соңына дейін әрбір дұрыс жауап бергені үшін жиналған топтамалар санына қарай оқушылар білімі бағаланады.
Алған бағаларын күнделікке қойдырады.
Сынып журналы, күнделік
Үйге тапсырма беру 1(мин)
«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева
§14. 112-117 бет.
Бақылау сұрақтарына жауап табу 118 бет
Күнделікке жазу
Күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №14-15
Пән: Информатика
Сынып
10А
10Б
10Г
10Д
Күні
4.12.17
4.12.17
8.12.17
8.12.17
8.12.17
Сабақтың тақырыбы: Жобаның интерфейсін құру. Қатені тексеру .Қадамдап бөлу
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды Visual Basic тілінде программаны орындау кезіндегі қателіктермен таныстыра отырып ұландардың танымдылыққа қабілетін, жаңашыл ғылым мен техниканың жетістіктерін өз саласында пайдалана білуді дамыту.
Күтілетін нәтиже:Тақырыптың мағанасын ашып түсінеді, программа құру арқылы өз бетімен қатені табуды үйренеді.
Әдіс тәсілдер: «Сәттілік шеңбері», «Кім білімді кім жылдам», «Бумеранг», «Түімедақ».
ОТК: Дербес компьютер
Әдістемелік қамтамасыз етілуі:Тақта, оқулық, кеспе қағаздар, үлестірмелер, бағалау топтамалары.
Пәнаралық байланыс: Алгебра,геометрия,ағылшын-тілі, физика
Қолданылатын әдебиеттер: «Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, «Информатика» методическое пособие Алматы 2010, Н. Т. Ермеков, В.А. Криворучко,
Сабақтың құрылымы мен мазмұны
Барлық оқушылар:
Visual Basic тілінде программаларды түзе алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic тілінде программаны орындау кезінде қателіктерге жол қояды.
Кейбір оқушылар:
Кітапта кеткен қателіктерді таба алады
Сабақ кезеңдері (Уақыт)
Мұғалім не істейді
Оқушылар не істейді
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі. 2(мин)
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Взвод командирінің орынбасары баяндайды;
Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй, сәттілік тілейді.
Сынып журналы, тәртіп дәптері.
Өткен білімдерге сүйене отырып, оқу әрекетін дамыту 3(мин)
«Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.
Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.
Берілген сұрақтарға жылдам жауап беріп, ұпай жинайды.
Сұрақтар
Жаңа тақырыпты баяндау
13(мин)
Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды. Кеспе қағаздар таратып, жобаның дұрыс-тығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталан-дырады, мақтайды. Әрбір оқушыға ұпай береді.
Кеспе қағаздар көмегімен тақтада «Оқушылардың білім көрсеткішін анықтау» жобасын құрады және қатесін түзетеді.
Кеспе қағаздар
Жаңа тақырыпты бекіту20(мин)
Түймедақ әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Мұғалім оқушыларды аралап бағыт-бағдар береді, қате-леріне назар аудартады. Ережеге бағынуды қадаға-лайды, бақылайды, консуль-тация береді, бағыт-бағдар сілтейді,ынталандырады, мақ-тайды.
Түймедақ гүлінің жапрақшаларын әрбір оқушы біреуден алады және өзіне түскен тапсырманы орындайды.
Түймедақ гүлі,
компьютер
Сабакты қорытындылау 3(мин)
Қазіргі таңда қай салада жұмыс істемейік компьюерді білу өте қажет және оны әрбір маман иесі дұрыс қолдана білу керек.
Бүгінгі сендер Visual Basic тілінде үлкен және күрделі процедурасы бар жоба құрғанда, жоба қатесіз болуы мүмкін емес екеніне көз жеткіздіңдер. Демек
Программада қатенің неше түрі болады?
Оларды атаңдар.
Қатені іздеу неше кезенгнен тұрады?
Сұрақтарға жауап береді және жинаған ұпайларын xабарлайды
Бағалау топтамалары
Оқушыларды бағалау 3(мин)
Оқушылар сабақтың басынан соңына дейін әрбір дұрыс жауап бергені үшін жиналған топтамалар санына қарай оқушылар білімі бағаланады.
Алған бағаларын күнделікке қойдырады.
Сынып журналы, күнделік
Үйге тапсырма беру 1(мин)
«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева
§14. 112-117 бет.
Бақылау сұрақтарына жауап табу 118 бет
Күнделікке жазу
Күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым?
Нені өзгеруге болады?
Оқытушы: Ж. Айтбаева
Тексерілді:
Оқу бөлімі бастығының орынбасары: __________ Ж. Аскарова
Қысқа мерзімді жоспарлау №14
Пән: Информатика
Сынып
10В
10Г
10Ж
10А
10Д
Күні
5.12.17
5.12.17
4.12.17
6.12.17
7.12.17
7.12.17
6.12.17
Сабақтың тақырыбы: Жобаның интерфейсін құру.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды Visual Basic тілінде программаны орындау кезіндегі қателіктермен таныстыра отырып ұландардың танымдылыққа қабілетін, жаңашыл ғылым мен техниканың жетістіктерін өз саласында пайдалана білуді дамыту.
Күтілетін нәтиже:Тақырыптың мағанасын ашып түсінеді, программа құру арқылы өз бетімен қатені табуды үйренеді.
Әдіс тәсілдер: «Сәттілік шеңбері», «Кім білімді кім жылдам», «Бумеранг», «Түімедақ».
ОТК: Дербес компьютер
Әдістемелік қамтамасыз етілуі:Тақта, оқулық, кеспе қағаздар, үлестірмелер, бағалау топтамалары.
Пәнаралық байланыс: Алгебра,геометрия,ағылшын-тілі, физика
Қолданылатын әдебиеттер: «Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, «Информатика» методическое пособие Алматы 2010, Н. Т. Ермеков, В.А. Криворучко,
Сабақтың құрылымы мен мазмұны
Барлық оқушылар:
Visual Basic тілінде программаларды түзе алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Visual Basic тілінде программаны орындау кезінде қателіктерге жол қояды.
Кейбір оқушылар:
Кітапта кеткен қателіктерді таба алады
Сабақ кезеңдері (Уақыт)
Мұғалім не істейді
Оқушылар не істейді
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі. 2(мин)
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Взвод командирінің орынбасары баяндайды;
Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй, сәттілік тілейді.
Сынып журналы, тәртіп дәптері.
Өткен білімдерге сүйене отырып, оқу әрекетін дамыту 3(мин)
«Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.
Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.
Берілген сұрақтарға жылдам жауап беріп, ұпай жинайды.
Сұрақтар
Жаңа тақырыпты баяндау
13(мин)
Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды. Кеспе қағаздар таратып, жобаның дұрыс-тығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталан-дырады, мақтайды. Әрбір оқушыға ұпай береді.
Кеспе қағаздар көмегімен тақтада «Оқушылардың білім көрсеткішін анықтау» жобасын құрады және қатесін түзетеді.
Кеспе қағаздар
Жаңа тақырыпты бекіту20(мин)
Түймедақ әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Мұғалім оқушыларды аралап бағыт-бағдар береді, қате-леріне назар аудартады. Ережеге бағынуды қадаға-лайды, бақылайды, консуль-тация береді, бағыт-бағдар сілтейді,ынталандырады, мақ-тайды.
Түймедақ гүлінің жапрақшаларын әрбір оқушы біреуден алады және өзіне түскен тапсырманы орындайды.
Түймедақ гүлі,
компьютер
Сабакты қорытындылау 3(мин)
Қазіргі таңда қай салада жұмыс істемейік компьюерді білу өте қажет және оны әрбір маман иесі дұрыс қолдана білу керек.
Бүгінгі сендер Visual Basic тілінде үлкен және күрделі процедурасы бар жоба құрғанда, жоба қатесіз болуы мүмкін емес екеніне көз жеткіздіңдер. Демек
Программада қатенің неше түрі болады?
Оларды атаңдар.
Қатені іздеу неше кезенгнен тұрады?
Сұрақтарға жауап береді және жинаған ұпайларын xабарлайды
Бағалау топтамалары
Оқушыларды бағалау 3(мин)
Оқушылар сабақтың басынан соңына дейін әрбір дұрыс жауап бергені үшін жиналған топтамалар санына қарай оқушылар білімі бағаланады.
Алған бағаларын күнделікке қойдырады.
Сынып журналы, күнделік
Үйге тапсырма беру 1(мин)
«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева