САБАҚ: Информатика | Мектеп: №7 орта мектебi |
Сабақтың тақырыбы: §3. Ақпаратты өңдеу тәсілдері. |
Күнi: 16.09.2016 ж. | Мұғалiмнiң есiмi: Байкенжеева Гулжан Серикбаевна |
СЫНЫП: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негiзделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Ақпаратты жөнелту арналарын біледі. Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін үйренеді Ақпаратты сақтау құралдарын біледі. Ақпаратты өңдеу тәсілдерін анықтай алады. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
Адамның ақпаратпен не істей алатынын біледі |
Оқушылардың басым бөлiгi: |
|
Кейбiр оқушылар: |
|
Тiлдiк мақсат | Оқушылар: |
Негiзгi сөздер мен тiркестер: |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|
Алдыңғы оқу | |
Жоспар Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын сұрау Жаңа сабақ Бекіту Рефлексия |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелердi жазыңыз) | Ресурстар |
Басы 10 мин | | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабақтарына сәттілік тілеу, және назарларын сабаққа аудару. Топқа бөлу: «Фото суреттің қиындыларын құрастыру» арқылы «Флешка», «Принтер», «Жүйелік қорап» топтары болып 3-топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын тексеру: «Графикалық органайзер» арқылы жүредi Ақпарат дегеніміз не? | | Дыбыстық ақпаратты не арқылы жіткізуге болады? | | Адам ең көп ақпаратты ненің қөмегімен алады? | | Осы информатика оқулығында келтірілген мәліметтер негізінен ақпараттың қай түрінен жатады? | | Адам ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы қабылдайды? | | |
Түрлi түстi қағаздар Үлестiрме парақшалар
Интербел сендi тақта Слайдтар |
Орта сы 25 мин | 5 мин
8 мин 5 мин | Жаңа сабақ: «Адасқан әріптер» әдіс-тәсілі арқылы жаңа сабақтың атын табады. тыпаратақ деуөң детәрісіл Топтық жұмыс: Оқулықпен жұмыс. Мәтінмен танысу Топтық жұмыс: «Аялдама» әдісі арқылы 3-топқа Ақпаратты сақтау, Ақпаратты жөнелту, Ақпаратты өңдеу бөлімдерін оқытып, сол бойынша постер қорғатамын. Сабақты қорытындылау. | Интерактивтi тақта, плакат, маркер, стикер, қосымша мәліметтер, оқулық Суреттер Парақшалар, интерактивтi тақта Парақшалар, интерактивтi тақта Бағалау парақшасы |
Соңы 10 мин |
| Үйге тапсырма: §3 оқу, Қосымша мәліметтерді пайдаланып, бақылау сұрақтар мен тапсырмаларды орындап келу Бағалау: Бағалау парақшаларына сүйене отырып,жиынтық баға қойылады. | Маған ұнады | ? | Маған қиын болды | | | | | Үлестірме парақшалары |
| | |
Қосымша ақпарат |
|
Саралау –Сiз қосымша көмек көрсетудi қалай жоспарлайсыз? Сiз қабiлетi жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендiрудi қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенiн тексерудi қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауiпсiздiк және еңбектi қорғау ережелерi АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
| | |
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгiн оқушылар не бiлдi? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиiмдi болды ма? Мен берiлген уақыт iшiнде үлгердiм бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгiздiм және нелiктен? | Төмендегi бос ұяшыққа сабақ туралы өз пiкiрiңiздi жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сiздiң сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетiн сұрақтарға жауап берiңiз. |
|