Inkscape редакторында мәтінмен жұмыс істеуді үйрену.
Оқушылардың салыстыра білу қабілеттерін дамыту
Оқушыларды тиянақтылыққа тәрбиелеу
Оқушылар білуі тиіс: мәтінді пішімдеу әдістерін; мәтін түрлерін өзгерту әдістерін: контур, блок бойынша орналастыруды, контурға түрлендіруді; байланысқан таратылыстың қызметін
Оқушылар үйренуі тиіс: қаріппараиметрін баптауды, контур бойымен мәтінді орналастыруды; мәтінді блокқа орналастыруды / шығаруды; мәтінді контурға түрлендіруді және оның түрін өзгертуді.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Мәтіндік жазбаны жасау»
Сыныбы 11Б пәні информатика № 10сабақ 11/11
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік жазбаны жасау
Сабақтың мақсаты:
Inkscape редакторында мәтінмен жұмыс істеуді үйрену.
Оқушылардың салыстыра білу қабілеттерін дамыту
Оқушыларды тиянақтылыққа тәрбиелеу
Оқушылар білуі тиіс: мәтінді пішімдеу әдістерін; мәтін түрлерін өзгерту әдістерін: контур, блок бойынша орналастыруды, контурға түрлендіруді; байланысқан таратылыстың қызметін
Оқушылар үйренуі тиіс: қаріппараиметрін баптауды, контур бойымен мәтінді орналастыруды; мәтінді блокқа орналастыруды / шығаруды; мәтінді контурға түрлендіруді және оның түрін өзгертуді.
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Оқушыларды түгендеу, журналмен жұмыс
ІІ Сабақтың мақсат міндеттерін қою
Inkscape редакторында мәтінмен жұмыс істеуді үйрену.
Жұмбақ жасырамын әр жұмбақтың бірінші әріптерінен мәтін деген сөз шығады.
ІІІ Білімді өзектендіру
Сұрақтарды талқылаңыздар:
Графикалық редакторда мәтінді қосу үшін қандай құрал қолданылады?
Мәтінге – әсерлерді қолдануға бола ма?
ІV Жаңа материалды түсіндіру
Оқушылардан мәтінді қолдану мысалын келтіруін сұраңыз
Жазбаларға рельфтік, бедерлеу фигуралы (контур бойынша орналастыру) әсерлер қолданған жазбаны көрсетіп, қандай әсер қолданғандарын сұраңыз.
Топтағы оқушылардан мәтінге (түсі, символдар өлшемі бойынша және т.б.) қойылған талаптарды тұжырымдауды ұсыныңыз.
Блокта мәтінді контур бойынша орналастырудың мүмкіндіктерін көрсетіңіз. Контур бойынша орналастыруға (Кез келген контурға мәтін енгізуге, ол мәтінді түзетуге, қаріп параметрлерін өзгертуге бола ма?) және бірнеше блокқа мәтін орналастыруға болатындығына мән беріңіз (Бұл қандай жағдайда қолданылады, қандай пробремалар болуы мүмкін?).
Оқушыларға: мәтінді тінтуірмен жылжыту арқылы блоктан / контурдан шығаруға бола ма? –деген сұраққа жауап ізденулеріне мүмкіндік беріңіз.
Мәтінді контурға түрлендіргеннен кейін өзгертуге, түзетуге болатындығын ескертіңіз (бірақ сонда да қосымша параққа мәтіннің көшірмесін жасауын талап етіңіз)
V Тәжірибелік жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Тапсырмаларды деңгей бойынша орындау
VІ Қорытындылау
Тәжірибелік жұмыстың орындалуын компьютермен бағалау
VІІ Үй тапсырмасы
§8-ді оқу, тәжірибелік жұмыстың барлық деңгейін орындап, бақылау сұрақтарына жауап беру.
Жобамен жұмысты жалғастыру.
§8 соңында берілетін «Өзіңді тексер» бөлімінің тест кілттері
object(ArrayObject)#851 (1) {
["storage":"ArrayObject":private] => array(6) {
["title"] => string(176) "Қазақ тілін деңгейлеп оқыту жүйесін жасау және қазақ әдебиетінің білім беру мазмұнын жетілдіру"
["seo_title"] => string(80) "k_azak_tilin_dien_ghieiliep_ok_ytu_zhuiiesin_zhasau_zh_nie_k_azak_diebiietinin_b"
["file_id"] => string(6) "366617"
["category_seo"] => string(10) "vneurochka"
["subcategory_seo"] => string(7) "prochee"
["date"] => string(10) "1481044993"
}
}