kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы

Графиктік  және мәтіндік  ақпаратты  өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік  және  графиктік ақпараттардың арасындағы айырмашылықтары жайлы оқушылардың білімдерін жетілдіру. Мәтіндік редакторға графиктік  суреттерді еңгізіп оларды өңдеуге Өмірге деген құштарлығын арттыру.

Нәтижесі

Мәтінді сауатты жазып үйренеді, және оны графиктік редактормен байланыстыра алады.

Сабақтың әдіс – тәсілі:

диалогтық оқыту,пікірталас, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс

Қызығушылығын арттыру

 М.Мақатаевтың «Өмір деген тағатсыз бір қозғалыс,

 өмірге  өлемін деп  қарамау» деп оқушыларға сиқырлы жіп беремін. Ол өмір жібі, бұл шимақталып, үзіліп қалмау керек, өйткені өмір бірақ рет беріледі. Мұғалімнен оқушылар алады, жіп мұғалімге оралуы керек.

Сендер өз құқықтарыңды  білесіңдер ме? - деген тапсырма бойынша:

1.Мен мектепке келдім,бұл- ( білім алу құқығы)

2. Мен тісімді емдеттім, бұл-( денсаулық құқығы)

3. Мен газет-журнал сатып алдым,бұл- (ақпараттық құқық)

4. Мен өмірге адам болып туылдым,бұл-( өмір сүру құқық) ең маңыздысы қайсысы?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу"»


Сабақтың тақырыбы

Графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік және графиктік ақпараттардың арасындағы айырмашылықтары жайлы оқушылардың білімдерін жетілдіру. Мәтіндік редакторға графиктік суреттерді еңгізіп оларды өңдеуге Өмірге деген құштарлығын арттыру.

Нәтижесі

Мәтінді сауатты жазып үйренеді, және оны графиктік редактормен байланыстыра алады.

Сабақтың әдіс – тәсілі:

диалогтық оқыту,пікірталас, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс

Қызығушылығын арттыру

М.Мақатаевтың «Өмір деген тағатсыз бір қозғалыс,

өмірге өлемін деп қарамау» деп оқушыларға сиқырлы жіп беремін. Ол өмір жібі, бұл шимақталып, үзіліп қалмау керек, өйткені өмір бірақ рет беріледі. Мұғалімнен оқушылар алады, жіп мұғалімге оралуы керек.

Сендер өз құқықтарыңды білесіңдер ме? - деген тапсырма бойынша:

1.Мен мектепке келдім,бұл- ( білім алу құқығы)

2. Мен тісімді емдеттім, бұл-( денсаулық құқығы)

3. Мен газет-журнал сатып алдым,бұл- (ақпараттық құқық)

4. Мен өмірге адам болып туылдым,бұл-( өмір сүру құқық) ең маңыздысы қайсысы?

Жаңа сабақ:

Графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу.

Кезең

Сабақ бөлімдерінің мақсаты

Сабақтың өту барысы

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білім

Ұйымдастыру кезеңі, ойлану




























Мағынаны ажырату үшін (SOS) жағдайлар

  1. WordPad реадкторының мүмкіндіктері қандай?




  1. WordPad қолданбасында құжат құрудың негізгі кезеңдерін ретімен орналастыр.


Мәтінді пішімдеу.



Қаріптің

пішімі мен

өлшемін таңдау

құжатты сақтау мен ашу.

Баспаға шығару





Мәтінді еңзізу және шығару.







Мағынаны ажырату үшін (SOS) жағдайлар туралы оқушыларға стуациялар таратамын. WordPad құжатына дайын суреттерді, сондай-ақ Paint графикалық редакторында немесе басқа графикалық қолданбаларда жасалған суреттерді кірістіруге болады.

1.Графикалық обьектіні кірістіру үшін қандай іс- әрекеттерді орындар едіңдер.

2. Қандай жолмен


Құжатты құруға құжатты

болады ашуға болады

1. 1.

2. 2.

3. 3.

Құжатты сақтауға болады


1-сақтау қайталап сақтау

  1. 1.

  2. 2.

3.






























1.Оқушылар осы ситуацияларды оқып,топта өз ойларын айтады.

Топтастыру стратегиясы

Түсіну


Құжатты құруға, сақтауға арналған меню жолындағы іс-әрекеттері туралы сөздерді тақтаға жазып қоямын.

Меню жолындағы қызметі сөздердің қайсы ситуацияға келетінің табады


Топпен жұмыс

Қолдану


Paint графикалық редакторын ашыңдар. Өздерінің алдыңғы тапсырмаларындағы мәтінге иллюстрация жасаңдар. Суретті WordPad құжатына кірістіріңдер.

1.Қайталатын үзінділерді көшіре отырып, мәтінді тер.

2.Paint графикалық редакторын аш,өзінің мәтініңе иллюстрация жасап, WordPad құжатына кірістір.

3.Пішімдеуді орында.

Тақпақтың атын жартылай қою сызықпен әшекейле.

Тақпақтың қайталанған жолдарын курсивпен әшекейле.


Отанды біз атамекен

Деп аялап атаймыз,

Өйткені оны мекен еткен

Бабамыз бен атамыз.


Отанды

Жас, кәріміз де,

Туған жер деп сүйеміз,

Өйткені онда бәріміз де

Туып, өмір сүреміз.


Отанды әркім анасындай

Қастерлейді, бағалап.

Өйткені, Отан баласындай

Бізді өсірер аялап.


Отан деген – атамекен,

Отан деген – туған жер.

Отан – ана,

Отан – үлкен

Қазақстан – туған ел!

Оқушылар күдіктіні табуы керек.

Жеке жұмыс

Талдау


2. Компьютерде жасаған практикалық жұмыстарын талдау



Жеке жұмыс


Жинақтау (синтез.)

Алған білімді жинақтау

Венн диаграммасы


Әр оқушы өмір туралы Венн диаграммасын толтыру.

Жеке жұмыс


Бағалау

Сабақ барысында

оқушы көзқарасы

Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі.

Формативті бағалау. Оқушылар сабақ ұнағаны немесе ұнамағаны туралы смайліктерге жапсырады.


Анализ, синтез, қорыту.

Келесі оқылым


Калькулятор, Блоконт























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
"Графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу"

Автор: Молдабаев Қанат Шайакиметович

Дата: 14.03.2017

Номер свидетельства: 400052
