kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Электрондық үкімет

Нажмите, чтобы узнать подробности

11.3.4.7 электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Электрондық үкімет»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.4 А Сандық сауаттылық

Мектеп: С.Қ. Нұрмағамбетов атындағы №10 орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Даулетбекова Г.Н.

Сынып: 11 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

§67-68. Электрондық үкімет (252-бетте)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.4.7 электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттау

Сабақ мақсаттары

электрондық үкімет порталының функцияларын пайдалана отырып, практикалық жағдайларды шешу

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

Электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттайды.

Электрондық үкімет порталын пайдалану алгоритмін сипаттайды.

Тілдік мақсаттар


Тілдік мақсаттар:

цифрландыру үрдістерінің қалай өтіп жатқанын түсіндіру.

Пәндік лексика және терминология:

- цифрландыру процесі;

- электрондық цифрлық қолтаңба;

- Қазақстан Республикасының электрондық үкіметі.

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер:

Даму ... көрсетеді ..., өйткені ....

Құжатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою үшін…

Электрондық үкімет порталы келесі қызметтерді ұсынады…

Құндылықтарға баулу

Сыйластық, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын қалыптастыру топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы жүзеге асырылады; бұл қызмет түрлері оқушылардың шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлай алатын мейірімді тұлға қасиеттерін дамытуға бағытталған. Заманауи компьютерлік технологиялармен жұмыс жасау кезінде Эргономика талаптарының маңыздылығы туралы оқушылардың білімін қалыптастыру.

Пəнаралық байланыс

Қазақстан тарихы

Алдыңғы білім

Оқушылар интернетті қауіпсіз пайдалану ережелері, "ақпараттық қауіпсіздік", "сенімді пароль", "авторлық құқық", "авторизация" ұғымдары туралы біледі, жеке тұлғаны сәйкестендіру әдістерімен, ақпаратты қорғау бойынша қауіпсіздік шараларымен таныс. Оқушылар есептеу техникасының даму тарихын біледі, компьютерлік техника мен цифрлық технологиялардың даму перспективалары туралы әңгімеледі. Олар әртүрлі бағыттағы сайттармен жұмыс істеудің практикалық дағдыларына ие.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

0 – 5 мин


Сәлемдесу. Оқушылардың назарын аударуға арналған жаттығу.

Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдау.

Оқушылардың білімін өзектендіру.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Электрондық үкімет порталы қандай мақсатпен құрылды?

- Осы порталдың негізгі функциялары.

- Адамға электрондық үкіметтің мүмкіндіктерін пайдалану қажет болатын жағдайларға мысал келтіріңіз.

Презентация Википедиядан алынған Материал - еркін энциклопедия

https://ru.wikipedia.org/wiki/

https://clck.ru/9h8qQ

Сабақтың ортасы

(Ж) оқушылар практикалық мәселелерді шешуге арналған тапсырманы жұппен орындайды.

Рөлдік ойын. Оқушылар электронды Үкімет порталы арқылы ақпарат алу жағдайын көрініс арқылы көрсетеді.

Бірінші оқушы ХҚКО қызметкері ретінде әрекет етеді. Екінші оқушы практикалық мәселені шешуге көмек сұрайды. Мысалы, мекенжай анықтамасын алыңыз.

Әрі қарай оқушылар рөлдерді өзгертеді.

Тапсырманы орындағаннан кейін өзара бағалау жүргізіледі. Оқушылар бір-бірін.бағалайды жәненеге бұлай бағалағанын түсіндіреді.

Дескрипторлар

Оқушылар:


Электрондық үкіметтің функцияларын біледі.


Электрондық үкіметтің белгілі бір қызметтерін алу алгоритмін дұрыс орындайды.


Практикалық жағдайда электрондық үкіметтің мүмкіндіктерін пайдаланады.


Саралау ұсынылған практикалық жағдайлардың күрделілігіне сәйкес жүзеге асырылады.



(Т) мұғалім оқушыларды үш топқа бөледі.

Әр топ бос карточкалары бар конвертті алады. Оқушылар электронды Үкімет көмегімен белгілі бір операцияларды орындау алгоритмін құрайтын командаларды жеке карточкаларға жазуы керек. Командалардың нөмірлері қойылмайды.

Содан кейін оқушылар карточкаларды араластырып, оларды конвертке салуы керек.

Сағат тілі бойымен топтар конверттермен алмасады.

Әр топ дұрыс әрекеттер тізбегін қалпына келтіруі керек.


Бағалау критерийлері:

1. Топ практикалық жағдайға дұрыс алгоритм жасады.

2. Топ ұсынылған алгоритмдегі іс-қимыл тәртібін дұрыс қалпына келтірді.

3. Топтың барлық қатысушылары белсенді жұмыс істеді.

ҚР электрондық үкімет порталы


Википедиядан алынған Материал - еркін энциклопедияhttps://egov.kz/cms/kk


  • Топтардың бірін-бірі бағалауы.

  • Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.

  • Құрастырылған алгоритмдер бойынша кері байланыс беріңіз.

Оқушылардың жұмыстары

Сабақтың соңы

Рефлексия:

- Сабақта қандай ақпарат алдыңыз ?

- Алынған ақпарат тәжірибеде пайдалы бола ма?

- Алынған аұпаратты тәжірибеде қалай қолдануға болады?

Интерактивті тақта padlet.com

Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Қолдау ретінде оқушыларға интернет-ресурстар ұсынылады.

Жұпта, топтарда өзара бағалау.

Денсаулық сақатау технологиялары

Қауіпсіздік техникасы ережелері.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?


Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?


Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?


Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?


Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:



Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Электрондық үкімет

Автор: Даулетбекова Гульжан Нурмахановна

Дата: 18.05.2021

Номер свидетельства: 580783
