kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дыбыспен жұмыс.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар дыбыс туралы ұғымдарды біліп, дыбыс құрылғыларын пайдаланғанда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін үйренеді.

Көпшілік оқушылар арнайы программаның көмегімен дыбыс жазуды, өңдеуді, дыбыс файлдарын сақтауды, сақталған файлды ашуды, ойнатуды біледі.

Кейбір оқушылар дыбыстармен жұмыс жасауды практика барысында қолданып, командалар қызметін ажыратады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дыбыспен жұмыс.»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

3.Компьютер және дыбыстар (ортақ тақырып: «Уақыт»)

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

§13. Практикум. Дыбыспен жұмыс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.1.3.1 сандық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау;

3.2.4.1 арнайы программаны пайдалана отырып дыбысты жазу, өңдеу және шығару;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар дыбыс туралы ұғымдарды біліп, дыбыс құрылғыларын пайдаланғанда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін үйренеді.

Көпшілік оқушылар арнайы программаның көмегімен дыбыс жазуды, өңдеуді, дыбыс файлдарын сақтауды, сақталған файлды ашуды, ойнатуды біледі.

Кейбір оқушылар дыбыстармен жұмыс жасауды практика барысында қолданып, командалар қызметін ажыратады.

Бағалау критерийі

Дыбыс туралы ұғымдарды біледі, құрылғыларын пайдаланғанда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтайды. Арнайы программаның көмегімен дыбыс жазуды, өңдеуді, дыбыс файлдарын сақтауды, сақталған файлды ашуды, ойнатуды біледі, практикада қолдана алады.

Тілдік мақсаттар

Лексика мен терминология: дыбыспен жұмыс-работа со звуком-work with sound т.б

Диалог және жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер.

Дыбыс, дыбысты жазу программаларына қатысты тіркестер мен сөздерді пайдалану.

Құндылықтарға баулу

Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, жауапкершілікке, елжандық, отансүйгіштік қасиетке, денсаулық сақтауға, сын тұрғысынан ойлауға, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, ағылшын тілі, музыка

Алдыңғы білім

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Қандай программалар дыбыс файлдарын тыңдауға арналған? Жазылған дыбысты өңдеу не үшін қажет?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы










Сабақтың ортасы






Қолдану


Сергіту жаттығуы





Сабақтың соңы






Бағалау


Кері байланыс


Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін тұрғызып, «Бес саусақ» әдісін қолданамыз

  • Бас бармақ – Бүгінгі

  • Балаң үйрек – сабақта

  • Ортан терек – көтеріңкі

  • Шылдыр шүмек – көңіл-күй

  • Кішкене бөбек – тілеймін!

Балалар, біз бүгін компьютерде практикалық тапсырмалар орындаймыз. Бағалау критерийлері таныстырылып өтіледі. Бағалау парағы таратылады. Оқушылар бір-бірін өзара бағалайды.

Компьютерде практикалық деңгейлік тапсырмаларды орынла.

А деңгейі

Дыбысты жазу программасында жұмбақтарды жаз.

Бұл практикалық тапсырмаларды барысында қаншалықты деңгейде орындағандығын өзін-өзі бағдаршам әдісі бойынша бағалайды.

В деңгейі

Ақындардың жыл мезгілдері туралы өлеңдерінің бірін алып, дыбысты жазу (звукозапись) программасында дыбысты жаз.

Оқушылар орындарынан тұрып, көз, мойын, дене жаттығуларын жасайды.

С деңгейі

Оқулықтағы «Уақыт туралы өсиет» әңгімесімен жұмыс.

Әңгімені мұқият оқып шық. Рөлдерге бөлініп, дыбыстарды жазу программасында өз рөліңнің мәтінін дауыстап жаз.

«Ойымды жалғастыр» әдісі арқылы сабақта қандай практикалық тапсырмалар орындалғанын талдау, жинақтау, ойларымен бөлісу. Қалай ойлайсың, компьютерлік программаларды қажеттілігіне қарай қолдана аласың?

Мадақтау арқылы қорытынды жасалады.

Кері байланыс «Тазалық» арқылы жүргізіледі.

Әр оқушының білімін бағалау парағана смайлик жапсыру арқылы ашық түрде бағалап, белсенді оқушыларды мадақтап отыру.

Үйге тапсырма: Оқулық (48-50-беттер)

§13. Практикум. Дыбыспен жұмыс.



Суреттер


Оқулық

(48-50-беттер)











Ғаламтор

https://www.

youtube.com/

watch?v=

2g_Buoxzmc





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Дыбыспен жұмыс.

Автор: Пұсұрманова Амангүл Нағашыбайқызы

Дата: 19.12.2018

Номер свидетельства: 491587
