Пән: АКТ Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Сөз арасында сөз Күні: Сыныбы: 3 | Мектеп: М.Жұмабаев ат. №19 ОМГ Мұғалімнің аты-жөні: Ибраимова Н.Н. Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Абзац. Практикум. Мәтінмен жұмыс |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.2.4 компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: мәтіндік редактордың меню командаларын қолдану; |
Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндік редакторда абзацтарды пайдалану; |
Кейбір оқушылар: мәтіндік редактордың пішімдеу батырмаларын қолдану; |
Бағалау критерийлері: | - мәтіндік редактордың меню командаларын қолданады; - мәтіндік редакторда абзацтарды пайдаланады; - мәтіндік редактордың пішімдеу батырмаларын қолданады. |
Тілдік мақсаттар: | Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен терминдер: пішімдеу, тізім, жазба, терезе, батырма, программа, WordPad, меню, команда, абзац. |
Құндылыққа баулу | Ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, шығармашылыққа баулу |
Пәнаралық байланыстар: | Қазақ тілі |
Алдыңғы білім: | Мәтінді пішімдеу |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут «Ашық микрофон» әдісі
«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу | Жағымды орта орнатылады. «Ашық микрофон» әдісі Мәтіндік құжаттар дегеніміз не? WordPad қандай программа? Мәтіндік редактордың қандай мүмкіндіктері бар? Мәтінді қалай пішімдеуге болады? Мәтінді қалай өңдейміз? «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу І топ- «Тінтуір» ІІ топ- «Пернетақта» | |
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 15 минут Жұптық жұмыс 7 минут
Сергту сәті «Бір минут» әдісі 1 минут
Жеке жұмыс 7 минут | Жаңа сабақ. Тапсырма 1. «Ойлан, жұптас» әдісі Мәтінмен жұмыс І топ. «Абзац батырмаларының қызметі» ІІ топ. «Тізімдер мен нөмірленген жолдарды жазу» Постер құрады, қорғайды. Қалыптастырушы бағалау: «Алтын», «Күміс» және «Қола» тиындар арқылы 2 топ бірін- бірі бағалайды. Тапсырма 2. Жұптық жұмыс. Практикалық тапсырма Дайын мәтін беріледі. Берілген мәтінді параметрлер бойынша пішімдейді. Абзац қой, түстерін өзгерт, қаріпті қоюлат. Іші алтын, сырты күміс сөз жақсысын Қазақтың келістірер қай баласы? | Кел балалар оқылық! Кел балалар оқылық! Оқығанды көңілге, Ықыласпен тоқылық! | Критерий | Дескриптор | Жұптаса отырып WordPad редакторында мәтін тереді. | 1. Мәтінді тереді 2.Абзац қояды 3. Қаріптерді әртүрлі түске өзгертеді 4. Қаріпті қоюлатады | Қалыптастырушы бағалау: «Температураны өлшеу» әдісі. Сергту сәті . «Бір минут» әдісі Көзге, қолға жаттығу жасау. Тапсырма 3. «Жалғасын тап» әдісі Мақалдың жалғасын тап, WordPad редакторында тер, құжатты сақта: 1. Жақсы сөз- ... Дескриптор: | Мақалдың жалғасын табады; Мәтінді абзацтар бойынша туралайды; Мәтінді тізім түрінде тереді; Құжатты сақтайды. | Қалыптастырушы бағалау: смайликтер арқылы бағалау. | Оқулық «Арман-ПВ» баспасы, 2018 Көпеева Г.А. Ділманова Ү.М. 36-37 бет Постер Компьютер Карточка Компьютер Карточка |
Сабақтың соңы Кері байланыс «Желкенді кеме» әдісі. 5 минут | «Желкенді кеме» әдісі. Желкенді үш түске бояу қажет. 1.Егер сабақ саған ұнаған болса, бәрі түсінікті болса, желкенді жасыл түске боя. 2.Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя. 3.Егер саған сабақ барысында тапсырмалар қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя. | Кеме суреті |
Үйге тапсырма | 38 бет. Қайталау | |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Тапсырмаларды оқушылардың қажеттілігін және қабілетін ескере отырып жоспарладым. Қабілеті жоғары оқушыларға анақұрлым баяу құрдастарын қолдау көрсету үшін жұптастырып практикалық тапсырма орындаттым.
| Қалыптастырушы бағалау Топтар бірін-бірі «Алтын», «Күміс» және «Қола» тиындар арқылы бағалаймын. Жұптық жұмысты «Температураны өлшеу» әдісі арқылы бағаладым. «Біз не істеп жатырмыз?» деп мұғалім сұрайды. Оқушы жауаптарынан мұғалім олар қаншалықты тапсырманың мәнісін немесе орындау ретін түсінгенін анықтай алады. Жеке жұмысты смайликтер арқылы бағалаймын. Сабақтың соңында «Желкенді кеме» әдісі арқылы оқушылардың алған білімдерін анықтаймын. «Ауызша мадақтау» әдісі: «Жарайсың!», « Өте тамаша!» | Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау. Сергіту сәті «Бір минут» әдісі Көзге, қолға жаттығу жасау. |
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|