kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Абзац және Шегініс

Нажмите, чтобы узнать подробности

САБАҚ ЖОСПАРЫ ЖИЫНТЫҚТАРЫ ТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТ

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Абзац және Шегініс»

Пәні:Информатика


Мектеп: «Қайназар ауылындағы №1» КММ

Күні:26.01.2018ж

Оқытушының аты-жөні: Мұқан А.М


Сынып:6

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Абзац. Шегініс


Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды MS Word мәтіндік редакторының мүмкіндіктерімен таныстыру. Оқушыларға абзац, шегініс, аралық құруға үйрету, қаріптің өлшемін, түрін таңдау арқылы мәтінмен жұмыс жасауға баулу.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану


Бағалау критерийі

MS Word мәтіндік редакторында мәтін енгізуді біледі, мәтінді өңдейді, сақтайды;

Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережесін сақтайды


Тілдік мақсаттар

Оқушылар біледі:

Мәтіндік редактордың мәтіндік процессордан айырмашылығын; Мәтіндік процессормен жұмыс істеудің режимдерін

Құндылықтарға баулу

Ақыл-ой әрекетін, жадын, зейінін, салыстыра білу, сараптау, қорытынды жасай алу тәсілдерін дамыту; оқушылардың ақпараттық мәдениетін дамыту; пәнге деген сүйіспеншілікке баулу

Пәнаралық байланыс

Тарих, ағылшын

АКТ

Дербес компьютерлер, практикалық тапсырмалар, мультимедиалық проектор, жұмыс дәптерлері.

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат.

Құжаттарды құру және сақтау


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар



Сабақтың басы

3 мин









10 мин

-Сәлемдесіп, сыныптың тазалығына назар аудару;-Оқушыларды түгендеп,журналға белгілеу;-Оқушылардың назарын сабаққа

аударып,сабақтың барысымен таныстыру.


Оқушыларымызды «Тапқырлар»,»Қырандар» және «Білгіштер» деп аталатын топтарға бөлеміз.

Мұғалім үй жұмысын тексеру мақсатында өткен тақырып бойынша сұрақтары бар жасыл, қызыл және сары конвертті топқа береді.

Қызыл конверт:

Мәтіндік процессор дегеніміз не?

Мәтіндік құжат дегенді қалай түсінесің?

Microsoft Word-та жұмыс жасағанда рамканы қалай қоямыз ?

Сары конверт:

Мәтіннің түсін өзгертуге бола ма,болса қалай?

Главная бөліміне шрифт (қаріп) кіре ме?

Мәтіндік құжатты қалай сақтаймыз?

Жасыл конверт:

Мәтінді компьютерге қалай енгіземіз?

Microsoft Word ненің құрамына кіреді?

Бас әріптер режиміне көшу батырмасы?

«Бағдаршам»

әдісі

Сабақтың ортасы


15 мин

Жаңа сабақ:

Сабақтың басында жаңа сабақ жайында 3мин видеоролик көрсетіледі.

Түcіндіру: Негізгі (Главная) қосымша бетіндегі Қаріп (Шрифт) құралдар тобы қаріп параметрінің жұмысына жауап береді. Бұл топта келесі құралдар орналасқан:- Қаріп – қаріптерді қолдануды көрсететін қолжетімді тізімдер ашылады;- Қаріптің өлшемі (Размер шрифта) – қаріптің таңдалған өлшем тізімін ашып көрсетеді; - Жазылуы Ж жартылай қалың (полужирный), К курсив, Ч асты сызылған (подчеркнутый) немесе олардың үйлесімділігі. - Ч асты сызылған – екі секциялы батырма. Сол жағын басса, белгіленген мәтіннің астын сызады, ал оң жағын басса астын сызудың түрлі нұсқасын көрсетеді; ¶ абзацтың соңы → мәтінді Таb пернесі арқылы жылжыту т.б.

3-топқа шағын мәтін береміз, топтар бірлесіп

Word-та мәтін жазады, қаріптің түсін, өлшемін өзгертеді, рамка қояды т.б.





Компьютер








Интерактивті тақта

Сабақтың соңы


10мин

Сабақты бекіту


Microsoft Word-туралы тақтада ілініп тұрған Күнді оқушылар шуақтарымен толтырады.



3 –топқа жеке тапсырма беру арқылы сабақты қаншалықты меңгергенін ескере отырып, бағалау.

Bilimland.kz

Үй тапсырмасы


2 мин

§4.4-§4.5-§4.6 оқу, cұрақтарға жауап жазу

оқулық



























Қосымша мәлімет

Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Бұл тарауда сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы екі нәрсе [оқыту мен оқуға қатысты]?

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді [оқыту мен оқуға қатысты]?

1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым?Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Абзац және Шегініс

Автор: Мұқан Айғаным Манасқызы

Дата: 14.05.2018

Номер свидетельства: 469516
