Күні | 4.09.2014 |
Сынып | 8б |
Пән | Химия |
Пән мұғалімі | К.Таймасова |
Сабақтың тақырыбы | Кіріспе, Химия пәні |
Сабақтың мақсаты: | Химия пәнінің басты ұғымдарын түсініп, күнделікті тұрмыста ,медицинада қажеттілігі мен маңызын білу. Оқушыларға өз бетінше жұмыс істей отырып ойлау қабілеттерін дамыту, алған білімдерін өмірде пайдалана білуге бейімдейді . |
Оқытудың нәтижесі: | Оқушылар сабақтан соң: Химия пәнінің тұрмыста, медицинада маңызы мен қажеттілігін түсінді. |
Дерек сөздер | Интертақта, оқулық, плакаттар, стикерлер, маркерлер . Күнделікті тұрмыста қажетті заттар :қалам сап, , сызғыш, алқа, сақина, сабын, тіс пасты, шаш бояғыш, дәрі-дәрмектер |
Сабақтың әдісі | СТО, АКТ |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті |
Сәлемдесу, психологиялық ахуал | 2 мин | Психологиялық жағдай, оқушылар қол ұстасып, сабаққа жақсы көңіл –күй тілейді | Хормен көңіл күйіміз көтерінкі, сабақта білімімізді көрсетеміз |
Топқа бөлу | 2мин | Күнделікті тұрмыста пайдаланатын заттардан өздеріне қажеттісін таңдау арқылы бөлу | Химия өндірісте, химия тұрмыста, химия медицинада болып топқа бөлінді |
| 5 мин | Миға шабуыл әдісі Химия пәнін қалай түсінесіздер? Химия пәнін өмірдің қай саласында қолданамыз ? Тұрмыстық жағдайда пайдаланамыз ба ? Медицинада пайдаланамыз ба ? Экология туралы не түсінесің ? | Химия пәні туралы түсініктерін еске түсіру |
Түсіну | 15 мин | Ой толғаныс сатысы Химия тұрмыста Химия және экология Химия және медицинада | Өздерінің ойларын флипчардқа фламастер арқылы түсіру |
Көрме | 8 мин | Өздерінің жұмыстарын қорғау | |
Сергіту сәті | 2 мин | Музыка әуенінде | Оқушылар жаттығулар орындайды |
Қолдану | 3 мин | Тәжірибе жүзінде жасау | |
Жинақтау | 5 мин | Білімдерін жинақтау үшін интерактивті тақтада тұрмыстағы қажетіліктерде пайдасын көрсету | |
Үйге тапсырма | 1 мин | Кіріспе, Химия пәні оқып 1-4 сұрақтарғажауап жазу | Күнделіктеріне толтырады |
Рефлекция | 2 мин | 2 жұлдыз 1 тілек Бүгінгі сабақта алған әсерлеріңіз | Оқушылар қай топтың білімі жоғары, қай топқа тілек тілейтінін айтады |
Барлығы: | 45 минут | | |
қ/с |
Сабақтың тақырыбы |
Оқып үйренудің негізгі мақсаттары |
Оқытуда қолданылатын әдіс тәсілдер |
Оқып үйренудің нәтижесі |
Үйрену мақсатында бағана қоса бағалау |
Барлығын қосқанда |
Негізгі дерек көздер |
| Кіріспе.Химия пәні | Химия пәнінің басты ұғымдарын түсініп, күнделікті тұрмыста медицинада қажеттілігі мен маңызын білу. Оқушыларға өз бетінше жұмыс істей отырып ойлау қабілеттерін дамыту, алған білімдерін өмірде пайдалана білуге бейімдейді . |
СТО,АКТ(презентация) Миға шабуыл,тірек сызық, сұрақ жауап | Химия пәнінің тұрмыста, медицинада маңызы мен қажеттілігін түсінді. | формативті өзін өзі бағалау | Химия пәнінің басты ұғымдарын түсініп, күнделікті тұрмыста медицинада қажеттілігі мен маңызын білу | 8 сынып химиясы Журнал мектепте |
| Заттар. Қоспалар және таза заттар. Қоспаларды бөлу | Заттар туралы ұғым, Қоспалардың түрлерін біліп, олардың бөліну тәсілдерін үйрету | СТО, миға шабуыл постермен жұмыс | Қоспалардың түрлерін ажырата білді, олардың бөлу жолдарын түсінді, білді | Кері байланыс, екі жұлдыз, бір тілек. | Қоспалардың түрлеріне байланысты қасиеттерін бөліп жазу |
8 сынып химиясы |
| Химия лабораториясында қауіпсіздік ережесін сақтау. Химиялық құрал жабдықтармен танысу | Қауіпсіздік ережесін түсініп, білу. Лабораториялық құрал жабдықтарды танып білу | Тірек сызығын сызып, сұрақ жауап Постермен жұмыс, ЖИКСО | Қауіпсіздік ережені білді, құрал жабдықтармен танысып, бір бірінен ажырата білді. | өзара бағалау, өзін өзі бағалау |
Лабораториялық құрал жабдықтармен қалай жұмыс істеу керек екендігін жазу |
8 сынып химиясы құрал жабдықтар |
| Атом және молекула | Атом және молекула туралы жалпы мағлұмат беру, тірек сызықтары сызу арқылы түсіндіру | АКТ (презентация) тірек сызығы, постермен жұмыс | Атом және молекула туралы түсінік алды, айырмашылығын түсінді | критерий өлшемдері бойынша бағалау |
үлестірмелі қағаз | 8 сынып химиясы Журнал «Химия мектепте» |