kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жай және күрделі бейорганикалық заттардың жіктелуі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Түйін

Зерттеудің мақсаты: Өз отбасымның тарихы және салт-дәстүрі туралы мәліметтерге сүйене отырып, зерттеу жүргізу.

Болжам: Отбасы ұғымы туралы жан жақты түсіндірілген.

Зерттеу әдістері: Кітаптан және интернеттен айқын мәліметтерді жинау, суреттерді талдау, жақын туыстарымнан сауалнама алу.

Зерттеудің жаңалықтары мен өзіндік дәрежесі: Отбасында ата-ана мен бала арасындағы қарым қатынас ешқашан үзілмеу керектігін көрсеткен.

Жұмыс нәтижесі: Бұл тақырып болашақта зерттеулердің бастамасы бола алады.

Қорытынды: Баланың өмірге деген көз-қарасы отбасынан басталатыны дәлелденген.

Қосымша: Зерттеу жұмыс жобасына қатысты слайд материалдары берілген.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жай және күрделі бейорганикалық заттардың жіктелуі»

Пәні

Химия


Сыныбы

8

Сабақтың тақырыбы

Жай және күрделі бейорганикалық заттардың жіктелуі. Металдар мен бейметалдар

Мақсаты

Жай және күрделі бейорганикалық заттарды жіктеуді және металдар мен бейметалдарды ажырата білуді үйрену.

Күтілетін нәтижелері

А. Жай және күрделі заттарды сипаттайды.

В. Металдар мен бейметалдарды сипаттай отырып, айқын тұжырымдайды. Металдар мен бейметалдардың қасиеттерін анықтайды, реакция теңдеулерін орындайды.

С. Күрделі бейорганикалық заттар туралы алған білімдерін қолданады, қосылыстарды бір-бірімен салыстырады және атап өтеді. Қосылыс формаулаларын өрнектейді.

Керекті жабдықтар

Оқулық, Д.И.Менделеевтің периодтық жүйесі, Ерігіштік кестесі, плакат, маркер, презентациялар, стикерлер, сызбалар, маршруттық карта

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Ұйымдастыру.

Амандасу.

Топқа бөлу

Мұғалім оқушыларды топқа бөлуді ұйымдастырады.

Психологиялық тренинг.



Үй тапсырмасы:

  1. «Сиқырлы қорапша» арқылы «Су. Ерітінділер» тарауын қорытындылау

  2. «Тапқыр болсаң шешіп көр»

Есеп шығару

 

 

 

Оқушылар формуланы суырып алып, қимылымен үнсіз көрсетіп, бір топқа бірігу.

 

 

Тренинг арқылы оқушылар өз бойындағы жақсы қасиеттерін айқындайды, сол арқылы сабаққа кіріседі.





Оқушылар түрлі түсті қорапшаларды алып ішіндегі сұрақтарға жауап береді



Бірінші есепті шығарған оқушы тақтаға шығады.

Тұсау кесер

«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

Бейорганикалық заттар (құрамына қарай)

Жай заттар:Бірдей атомдар бірігіп жай заттар түзеді.Химиялық реакцияларда бірнеше басқа заттар түзіп, айырыла алмайды, химиялық жолмен бөлінбейді O2, H2, Fe және т.б.

Күрделі заттар Әр түрлі атомдар бірігіп күрделі заттар түзеді. Химиялық реакцияларда бірнеше басқа заттар түзіп айырылады, химиялық жолмен бөлінеді H2O, FeS, NaCl, CO2, KOH және т.б.

Бекіту:

1.Жай заттар дегеніміз не? Мысалдар келтір.

2.Күрделі заттар дегеніміз не?

Мұғалім әдісті түсіндіріп кетеді.  


Кестедегі с.а.массасы жазылған сандардың тұсындағы әріптерді қойады сонда жаңа тақырыптың аты шығады.



















Оқушылар жауаптарын толықтырады.

Оқушылар жай және күрделі заттардың жіктелуі металдар мен бейметалдар туралы жаңа мәліметтер алады..

Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгерту, ресурс тарату, шығару.

Тапсырманы маршруттық картамен беріп, оқушылардың күтілетін нәтижесіне жетуін өздігінен жоспарлауға үйретеді.



«Ойлан тап» әдісі арқылы оқушылар реакция жазу

«Білімімді тиянақтау» тест тапсырмасы





«Пирамида» әдісі арқылы формативті бағалау.

Мысалы:

Ұпай сандары 20-30 болса Қызыл. «5»

Ұпай сандары 19-15 болса Көк. «4»

Ұпай сандары 14-10 болса жасыл «3»

Формативті бағалау арқылы оқушылардың арасындағы ынтымақтастықты және кері байланысты нығайтады.

 

Экрандағы ұпайларға сәйкес формативті бағалау.

Топтар оқулық, ресурс, көрсетілген үлгілер арқылы алынған мәліметтерін жинақтап тапсырманы орындайды.

Құрып болғанна кейін басқа топ алдында қорғайды.



Сынауықтардың ішінде реакцияларды жалғастыру.

Оқушыларға 10 сұрақ қойылады дұрыс жауабқа 1 ұпай











Басқа топ «Пирамида» әдісі арқылы бағалайды.

Қорытынды

 

 

 

Сабақ соңындағы рефлексия:

Үйге тапсырма:



Оқу үрдісінің барлық аспектілерінде оқушыларды белсене қатысуға мүмкіндік жасайды, оқушылардың өз түсінігі мен пікірін қалыптастыруды көздейді.

 



 

 





Металдар мен бейметалдарға тұжырымдамалық карта сызып келу.

Сабақта өткен материалды қайталап, бекітеді.

 

 

 

 





 











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жай және күрделі бейорганикалық заттардың жіктелуі

Автор: Минжасова Анар Оракбаевна

Дата: 14.02.2017

Номер свидетельства: 391831
