Д?ниеж?зіні? ?сімдік шаруашылы?ы ?ркелкі екенін. оларды? ?андай топтар?а б?лінетінін айта кетіп, саба? барысында слайдта?ы суреттерді пайдалана отырып о?ушыларды? есте са?тауын дамыту?а болады. Саба? барысында к?нделікті ?олданып ж?рген жеміс-жидектерді? ?айсысы бізді? елде кездеседі ?ал?аны ?андай мемлекетте кездесетінін сладта?ы суреттермен ж?мыс ж?ргізу.Саба?ты с?йкестендіру мен карта ар?ылы экспорт пен импорт?а шы?атын ?сімдік шаруашылы?ын екі топ?а т?сірту ар?ылы бекіту.
Просмотр содержимого документа
«Конспект урока географии разное»
Сыныбы: 10 «А»
Тақырыбы: Өсімдік шаруашылығының географиясы.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға өсімдік шаруашылығы, салалары, таралу ерекшеліктері, маңызы жөнінде түсіндіру.
Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Күтілетін нәтиже: дүние жүзінің өсімдік шаруашылығымен танысқан тұлға.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: 1. Сұрақ-жауап, әңгіме дәріс, топтастыру,ой қозғау.
Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Тапсырма.
Екі топқа «Қандай мемлекет?» ойыны арқылы жұмыстар беріледі, онда оқушылар қандай мемлекет туралы ақпарат берілгенін анықтайды.
Тапсырма. Ой қозғау.
«Кім жылдам?» сұрақ – жауап.
Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Әңгіме-дәріс.
Жаңа сабақ әңгіме-дәрісті слад арқылы түсіндіруден басталады
IV. Жаңа сабақты бекіту.
Шығармашылық тапсырмалар: (сәйкестендіру, елдердің маманданған саласын табу)
Қорытындылау.
V. Қорытындылау, бағалау. (өзін-өзі бағалау парағы)
VІ. Үйге тапсырма беру. Үйге: Өсімдік шаруашылығы.