kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ытай

Нажмите, чтобы узнать подробности

11-сынып.География п?нінен ашы? саба? жоспары.

Саба?ты? та?ырыбы:?ытай.

Саба?ты? ма?саты:?ытайды? экономикалы? аудандары туралы білімдерін ?ылыми

                                т?р?ыда ме?геруге  ?олайлы орта жасау.

Саба?ты? міндеттері:

1.Білімділік:?ытайды? экономикалы? аудандары, ішкі  айырмашылы?тары, туристік нысандары туралы ма?л?маттар беру,  т?сіндіру;

2.Т?рбиелік:Географиялы? білімдерін тере?дете отырып,   адамгершілікке, имандылы??а, таби?атты т?сінуге,аялау?а   т?рбиелеу, баулу;

        3.Дамытушылы?:О?ушыларды? д?ниетанымын картамен ж?мыс  барысында           

            дамыту, ?алыптастыру.

Саба?ты? т?рі:Аралас саба?.

О?ытуды? формасы:?жымды?, жеке даралап.

П?наралы? байланыс:Тарих.

Саба?ты? к?рнекілігі:Компьютер, проектор, слайд

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ытай »

Ақтөбе облысы

Шалқар қаласы

І. Үргенішбаев атындағы орта мектебінің

география пәнінің мұғалімі

Қаратаева Бағдагүл Медеубайқызы



11-сынып.География пәнінен ашық сабақ жоспары.

Сабақтың тақырыбы:Қытай.

Сабақтың мақсаты:Қытайдың экономикалық аудандары туралы білімдерін ғылыми

тұрғыда меңгеруге қолайлы орта жасау.

Сабақтың міндеттері:

1.Білімділік:Қытайдың экономикалық аудандары, ішкі айырмашылықтары, туристік нысандары туралы мағлұматтар беру, түсіндіру;

2.Тәрбиелік:Географиялық білімдерін тереңдете отырып, адамгершілікке, имандылыққа, табиғатты түсінуге,аялауға тәрбиелеу, баулу;

3.Дамытушылық:Оқушылардың дүниетанымын картамен жұмыс барысында

дамыту, қалыптастыру.

Сабақтың түрі:Аралас сабақ.

Оқытудың формасы:Ұжымдық, жеке даралап.

Пәнаралық байланыс:Тарих.

Сабақтың көрнекілігі:Компьютер, проектор, слайд

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.

Ұйымдастыру бөлімі:

І. «Сергіту сәті».

  1. Жер –Ананың – 6 баласы, 240 немересі бар. Бұны қалай түсінуге болады?

ІІ. Лездік сұрақтар.

  1. Жапония ... ... ...

  2. Америка +2; Европа+4; Азия +1; =?

  3. Ел туында не бейнеленген?

  4. Ел таңбасында не бейнеленген?

  5. Мемлекет құрылымы қандай?

  6. Азиядағы неден аман қалған жалғыз ел болып табылады?

  7. Жапондықтар өз елін қалай атайды?

  8. Жапон үйлерінде не аз болады?

  9. Жапондар салттарының қазақ халқына ұқсастығы қандай?

  10. Жапондар қандай тауды киелі деп атайды?

  11. 6 жыл бастауыш мектепте оқығанда қанша иероглифті танып білу қажет.

  12. Газеттер мен кітаптарды оқу үшін қандай иероглиф білу қажет.

ІІ. «Карта тілі»

  1. Жапония аралдарын , теңіздерін көрсету

  2. Астанасы, ірі қалаларын картадан көрсету.

ІІІ. Нені білдіреді?

Экибано, Бонсай, Кимоно, Император.

IV.Жапонияның білім саласындағы ерекшеліктері.

(ізденіс)

V.Сендер қалай ойлайсыңдар?

1. Болашақта жапон мемлекетінің географиялық орны сақталуы мүмкін.

2. Білім берудің аса жоғары сатысын меңгерген.

VI. Жаңа сабақ.

Жер көлемі жөнінен Жер –ананың 3 немересі қай мемлекет?





















23 провинция, 5 автономды аудан, 3 қала.

Көршілес елдері – ТМД елдері, Монғолстан, Солтүстік Корея, Пәкістан, Ауғаныстан, Үндістан, Мьянма, Вьетнам, Непал, Бутан, Лаос, Корея Республикасы, Жапония, Филиппин, Бруней, Малайзия, Индонезия.

5 экономикалық аудан, 14 қала.

1949 жыл 1 қазан Қытай халық республикасының құрылғаны жарияланды.

Таулары – Гималай – Эверест (8848 м) Тянь-Шань, Үлкен, кіші Хинган.

Жазықтары –Тарим, Жоңғар және Алашоль шөлі –Такла–Макан.

Өзендері–Янцзы, Хуанхэ, Сунгари, Синцзген.

Пайдалы қазбалары – темір, көмір, мұнай, сынап, вольфран, марганец, молибден, ваннадий, қорғасын, мырыш, алюминий, уран.

Климаты–қоңыржай, субтропиктік белдеудер, субэкваторлық.

Жауын – шашын – 2000 мм тайфун, жел сағатына- 100-150 км.

Көп ұлтты,56 ұлт.

Өмір сүру ұзақтығы -67 -69 жас.

VIІ. Бекіту.

  1. Не себепті жер бетінің әрбір 5-ші тұрғыны қытай болып есептеледі?

  2. Қытайда демографиялық саясат қалай жүргізіліеді?

  3. Қазақстан мен Қытайдың шекарасының ұзындығы қанша?

  4. Қазақстанның сауда әріптесі қалай?

  5. Қытай қай елдермен шектеседі?

VIІІ. Картамен жұмыс.

  1. Қартадан шекаралас елдерін көрсет.

  2. Ірі қалаларын көрсет

IX. Қытай туралы видео (үзінді)

X. Бағалау.

XI. Үйге: $25








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
?ытай

Автор: ?аратаева Ба?даг?л

Дата: 01.04.2015

Номер свидетельства: 195112
