kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дүниежүзі халықтарының діни құрамы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок 7-класс 2018-2019 учебный год

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дүниежүзі халықтарының діни құрамы»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.4. Әлеуметтік география

Мектеп: «Ә.Қастеев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ

Күні: 15.02.2019ж

Мұғалімніңаты-жөні: Успанова Канипа Ходжакановна

Сынып: 7а

География пәні

Сабақтыңтақырыбы

Дүниежүзі халқының діни құрамы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.4.1.2. Дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: дүниежүзі халқының діни құрамын, діндердің таралу аймақтарын анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі: Ислам діні, оныңерекшеліктері мен мерекелері жайлы біледі. Әлемдік діндерді бір-бірімен салыстырып, ерекшеліктерін анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Әлемдік діндердің құрамын, шығу орталықтарын, тарихын түсініп маңыздылығына баға береді, жоба дайындайды .

Бағалау критерийі

Әлемдегі негізгі діндерді атайды.

Ол діндердің бөлінуін түсіндіреді.

Таралу аймақтарын картадан көрсетеді.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар жазады, сұрақ қояды, берілген тапсырманы орындайды.

Сабаққа қатысты термин сөздермен жұмыс жүргізеді.

Дін – религия- religion

Діни қызмет-религиозная служба – religion service

Мұсылман – мусульманин- muslim

Құдай- Бог - God

Әлемдік діндер-всемирная религия – world religions

Құндылықтарға

баулу


«Мәңгілік ел» ұлттық идеяның құндылықтары, қазақстандық потриотизм және адамзаттық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық және өмір бойы оқып-үйрену.

Пәнаралық

Байланыс

Тарих, әдебиет

Алдыңғы білім


4.1. Халықтар географиясы

Жоспар

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы


8.45-8.48

(3 мин)




















8.48-8.53

(5мин)









8.53-8.56

(3 мин)







Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Амандасу» әдісі

Оқушылардың бәрі тақтаға шығып, бір-біріне қарама-қарсы тұрып, амандасу рәсімін орындайды (амандасады.)

Қазақтар мен ұйғырлар қол алысып амандасады,

Италияда құшақтасады, Бразилияда бір-бірінің иығын қағады, Никарагуада арқасымен, Зимбабведе шынтақпен,

Австралияда шапалақ, секіру, бөксемен амандасады.








«Амандасу» әдісі оқушыларды инабаттылықпен әдепке, адамгершілік қасиеттерін баулуға жетелейді.

Топқа біріктіру «Әлемдік діндер» үлестірмелерін

ала отырып топтасады.

І топ «Христиан»

ІІ топ «Ислам»

ІІІ топ «Будда»

Үй тапсырмасын сұрау:

«Кубизм» әдісі.

1. Дүниедүзі халқының саны қанша?

2. Ең көп таралған тіл әулеті?

3. Алтайлық тіл әулетіне жататын халықтар?

4.Түркі тіл әулетіне жататын халықтар?

5. Түркий тилларға қайси тиллар ятиду?

Қ.Б. керемет, тамаша, жарайсың.

«Ой қозғау» бейнекөрсетілім көрсетіледі.



Бейне көрсетілімнен нені көрдіңдер?

(Жетелеуші сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады)

Сабақтың мақсатымен таныстыру

«Дейін / кейін» әдісі (осы уақытқа дейін не білесіздер?)














7 сынып география. Алматы «Мектеп» 2017ж

Г.Е.Головина

Ш.Т.Толыбекова

С.С. Козина

Ғ. Исраилов







https://www.youtube.com/watch?v=84aAnBxeB24





Сабақтың ортасы

8.56-9.09

(13мин)













Топтық жұмыс. Үлестірме беріледі. «Ашық микрафон» әдісі арқылы топтық жұмысты қорғайды.

І топ Христиан діні

ІІ топ Ислам діні

ІІІ топ Будда діні

Дескриптор: Білім алушы

-негізгі діндер және олардың пайда болуына қысқаша түсінік береді.

-ол діндердің жеке топтарға бөлінуін түсіндіреді.

-осы негізгі діндердің таралу аймақтарын анықтап, картадан көрсетеді.

Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір тілек».






7 сынып география. Алматы «Мектеп» 2017ж

Г.Е.Головина

Ш.Т.Толыбекова

С.С.Козина

Ғ.Исраилов

185-187 беттер






Сабақтың соңы

9.09-9.14

(5 мин)

















9.14-9.20

(6 мин)




9.20-9.25

(5 мин)

Топтық жұмыс.

Тірек сөздерді орналастыр. «Білдім. Көрдім. Түйдім» әдісі

Критерий

-Ислам, Христиан, Будда діндері туралы мәліметтерді дұрыс орналастырады.

Дескриптор

-Ислам діні туралы керекті мәліметтерді дұрыс анықтайды.

-Будда діні туралы мәліметтерді анықтайды.

-Христиан діні туралы мәліметтерді анықтайды.

Ислам

Будда

Христиан

Мешіт

Мұсылман

Арабия түбегі

VII ғасыр

Құран

Мұхаммет Пайғамбар

Үндістан түбегі

VI ғасыр

Силдхартха Гаутама

Ғибадатхана

I ғасыр

Палестина

Ииссус Христос

Шіркеу

Інжіл

Шоқындыру

Қ.Б өзін-өзі бағалау


Шығармашылықпен жұмыс

Қ.Б. қошемет көрсету.


«Дейін/кейін» әдісі

(Кейін бөлімін толтыру)


Кері байланыс «Ашық хат» әдісі

Үйге тапсырма: дін туралы қызық мәліметтер.

Үлестірме материалдар

Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыстар.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану

Саралау тапсырмалары мақсатқа байланысты құрастырылған. Саралау тапсырмаларын құрастыру кезінде оқушылардың блім деңгейі ескерілді.

«Білдім.Көрдім.

Түйдім» әдісі-оқушылыр тірек сөздерді орын-орнына қойып орналастырды. Оқушыларда басқалармен жұмыс, ойлау, шешім қабылдау дағдылары қалыптасады.

Түсінік пен дағдылар тереңдейді, оқушылардың барынша тиімді оқу жолдарын түсінуіне көмектеседі.



Қ.Б. керемет, тамаша, жарайсың. Оқушылардың көңіл-күйін көтеру және ынталандыру.

Қ.Б.«Екі жұлдыз, бір тілек»

Бұл әдістер оқу үдерісін дер кезінде түзетуге мүмкіндік беретін оқушылардың уәжін көтеру үшін жүргізіледі. Екі жұлдыз бір тілектің тиімділігі әр топ өз ойларын еркін жеткізе алады және ұсыныс айта алады.

Қ.Б өзін-өзі бағалау

Әр оқушының сабақты қаншалықты меңгергенін білу.

Қ.Б. қошемет көрсету. Ықпалы оқушының ұнамды көңіл-күй сезімін көтеруге негізделген .

Кері байланыс «Ашық хат» әдісі



Оқу процесінде шығармашылықпен өз бетінше жұмыс жасай отырып, оқушыны өзін-өзі басқару арқылы өмір сүруге әр баланы дағдыландырамыз. АКТ-ны орынды және шығармашылықпен тиімді пайдалану.


Рефлексия

Мақсаты: 7.4.1.2. Дүниежүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды.

Оқу мақсаты шынайы және қол жетімді болды. Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді. Сабақта саралау тапсырмалары дұрыс жүргізілді. Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаланды. Сабақ жоспарынан ауытқулар болмады, жоспар бойынша сабақ жүргізілді.





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дүниежүзі халықтарының діни құрамы

Автор: Успанова Канипа Ходжакановна

Дата: 11.06.2019

Номер свидетельства: 514357
