САБАҚ: | Мектеп:Үшарал қаласы №1 орта мектеп |
Күні: | Мұғалімнің есімі:Коканова Карлыгаш Сериковна |
Сабақтың тақырыбы | |
Сынып: 6 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты( мақсаттары) | 6.2.6.2 жоспар бойынша мұхиттар табиғатының ерекшеліктерін анықтау |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: |
Мұхит және оның құрамына кіретін бөліктерді ажыратып,анықтамасын айта алады. |
Оқушылардың басым бөлігі: |
Дүниежүзілік мұхит және оның құрамына кіретін бөліктерді картадан анықтап, көрсете алады. |
Кейбір оқушылар: |
Мұхит суының басты ерекшелігін,қозғалысын сипаттай алады, |
Бағалау критерийлері | Дүниежүзілік мұхиттың құрамына кіретін бөліктерді атап береді. Мұхит бөліктерін ажыратады,картадан көрсетеді. Мұхит суының басты екі қаситін,қозғалысын сипаттайды. |
Тілдік мақсаттар | Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Материк.Дүние бөліктері.Континент.Мұхит.Океанология.Қайраң. Тұздылық.Промилл.Изогали |
Құндылықтарға баулу. | |
Алдыңғы тақырып | Оқушылар төрт мұхиттың атын ерекшеліктерін біледі. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | 1.Оқушылармен сәлемдесу,сaбаққа дaярлықтaрынa нaзaр aудaру. 2. «Гүл лaқтыру» әдісі бойынша психологиялық ахуал туғызып бір-бірлеріне жaксы тілектерін aйтaды. 3.Топқa бөлу геометриялық фигурaлaр aрқылы мұхиттaрдың aтaуы бойыншa. 1-топ «Тынық мұхиты» 2-топ «Атлант мұхиты» 3-топ «Үнді мұхиты» 4-топ «Солтүстік Мұзды мұхиты» Өткен тақырыпты еске түсіру: «Сен маған, мен саған» Материктердің және дүние бөліктерінің табиғат жағдайы тақырыбына байланысты бір-бірлеріне сұрақ қояды. | Әр түлі фигуралар арқылы топқа бөлу. |
Ортасы | Жаңа сабақ «Ой қозғау» 1.Жер шарында қанша мұхит бар? 2.Мұхиттарды рет-ретімен кім айтып береді? 3.Мұхит суының ерекшеліктері.? ТЖ «Джиксо» әдісі арқылы топтар жоспар бойынша сипаттама береді. Постер жасайды. І – топ: Тыңық мұхиты. Мұхит табанының жер бедері ІІ – топ: Атлант мұхиты Мұхит суларының құрамы мен температурасы ІІІ – топ: Үнді мұхиты. Мұхиттағы судың қозғалысы ІҮ – топ: Солтүстік мұзды мұхиты .Мұхиттың бөліктеріне сипаттама береді. ҚБ.Екі жұлдыз,бір тілек. ӨЖ. «Түйінді сөздер»әдісі оқушыларға мәтіннен түйінді сөздерді табуды ұсынамын.Оқушылар не себепті сол сөздерді таңдағандарын түсіндіреді. ТЖ Атласты пайдаланып әр мұхиттың құрамдас бөліктерін кестеге толтырады. № | Мұхит | Теңіз | Арал | Шығанақ | Бұғаз | Түбек | 1 | | | | | | | 2 | | | | | | | 3 | | | | | | | 4 | | | | | | | | Оқулық Атлас |
Аяқталуы Кері байланыс Рефлексия | оқушылар стикерге сабақта не ұнады,не ұнамады,ұсыныстарын жазып іледі. Үйге тапсырма: «Мұхит суын қорғау »атты шағын эссе жазып келу.Кескін картаға дүниежүзілік мұхит және мұхит бөліктерін түсіреді. | стикер |
Қосымша ақпарат | |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабылеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтарлағы байланыс |
● | ● | ● |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |