kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақтың тақырыбы: Тышқан мен Мысық

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақтың жоспары.

Пәні: Дене шынықтыру.

Пәні мұғалімі: Абдуев.Нурбол.Серикович

Сынып: 3 «ә»  

Өтілетін мерзімі: 13.02.2017ж

Өтілетін орны: Мектеп спорт залы

Ашық сабақтың тақырыбы: Тышқан мен Мысық

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушылардың , әр түрлі қимыл –қозғалыс машықтары мен дағдыларын қалыптастырады.

2.Дамытушылық: Қимыл-қозғалыс ойындары көңіл көтеруге, жылдамдық пен ептілікті арттыруға жағдай туғызады,

3.Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, батылдыққа тәрбиелей отырып, бір-бірімен байланыс жасап,тіл табысуға жетелеу.

Сабақтың түрі:. Қимыл қозғалыс ойыны

Құрал  - жабдықтар: Ысқырғыш.

Дайындық кезеңі:

1.Сабақтың мазмұны: 

Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу.

Сынып  санын  түгендеу, сабақ барысымен таныстыру.

Оңға, солға, кері бұрылу жаттығуларын  орындау.

Әдістемелік ескерту: 

Спорт киімдеріне назар аудару.

Себепсіз оқушыларды анықтау.

Бұрылыстарды дұрыс орындауын қадағалау.

Уақыт мөлшері: 1 минут

 2. Қозғалмалы  бой  жазу  жаттығулары.

Қолды жоғары ұстап, аяқ ұшымен жүру.

Екі қол белде өкшемен жүру.

Екі қол белде аяқтың ішкі және сыртқы қырымен жүру.

Екі қол алға соза жартылай отырып жүру.

Екі қол тізеде немесе желкеде толық отырып жүру.

Отырып секіре жүру.

Бір қалыпты жеңіл жүгіру.

Тіркеме адыммен оң және сол бүйірмен жүгіру.

Арқаны алға қаратып, сол иықтан қарап жүгіру.

Алға қарай созылған қол алақанына екі тізені тигізе жүгіру.

Қол алақанына аяқтың ішкі, сыртқы қырын тигізе жүгіру.

Екі қолды артқа ұстап, өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру.

 Дем алу, дем шығару.

Әдістемелік ескерту:

Аяқ  ұшымен, өкшесімен, сыртқы ішкі қырымен жүруін ескерту.

Отырып жүру жүгіруін ескерту.

Оң және сол бүйірімен жүгіруін ескерту.

Алақанға аяқтың ішкі, сыртқы қырының, өкшенің тиуін ескерту.

Уақыт мөлшері: 5 минут

3.Саптағы бой жазу жаттығулары

Саппен келіп бірнеше қатарға тұру.

Қолды белге ұстап, басты оңға және солға айналдыру.

Қолды иыққа ұстап, шынтақты алға және артқа айналдыру.

Қолды алға түзу созып, кезек-кезек айқастыру.

Бір қолды белге ұстап, екінші қолды жоғары көтеріп оңға және солға кезекпен иілу.

Екі қолды екі жаққа созып, оң қолды сол аяққа, сол қолды оң аяққа тигізу.

Тік тұрып бір аяқпен алға қарай бір қадам жасап, тізені бүгіп, екі қолды тізенің үстіне қойып, төмен басылып, қайтадан бастапқы қалыпқа келу.

Қолды алға созып ұстап тұрған бастапқы қалыпта екі аяқты кезекпен жоғары көтеру.

Қолды белге ұстап бастапқы қалыпта отырып тұру.

Екі қолды екі тізеге ұстап, тізені ішке және сыртқа айналдыру.

Дем алу, дем шығару.

Әдістемелік ескерту: 

Қатарға дұрыс тұруын ескерту.

Қолды белге ұстауын ескерту.

Дұрыс иілулерін ескерту.

Қолдың аяққа тиуін ескерту.

Артқы тізенің бүгілмеуін ескерту.

Аяқтың қолға тиуін ескерту.

Тізені дұрыс айналдыруын ескерту.

Уақыт мөлшері: 11 минут

Негізгі кезеңі:

 Ойынның тақырыбы мен шартын түсіндіру.

1.Ойынды үлкен залда немесе алаңда ойнаған жөн.Ойнаушылар дөңгелене қол ұстасып тұрады. Екі оқушыны ортаға шығарып, оның бірін «тышқан» екіншісін «мысық»етіп белгілейді.

2.«Тышқан» шеңбер ішінде қалады да, «мысық» оның сыртында«тышқанды» аңдып жүреді,оны ұстауға тырысады.Ойнаушылардың міндеті:«мысық» «тышқанды» қуған кезде ұстасқан қолдарымен бөгеп қалып, «тышқанды»ұстатпауға күш салу. «Мысық»қапылыста ішке кіріп кетсе, «тышқанды»сыртқа шығарып, «мысықты»ұстап қалу керек.

3.Егер «мысық»сыртқа шыға қалса,онда «тышқанды» ішке кіргізіп, «мысықты» сыртта қалдырады. Осылайша,бірін-бірі қуып жүріп «мысық» «тышқанды» ұстайды.Ойын тәртібін ары қарай түсіндіріп,ойынды жалғастыру.

Әдістемелік ескерту: 

Ойынның тақырыбы мен шартын түсіндіру.

Оқушыларды ойын алаңына шығарып ойнату

Уақыт мөлшері: 24 минут

Қорытынды кезеңі

Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру.

Сабақты қорытындылау.

Ұйге тапсырма беру.

Оқушыларды бағалау.

Қоштасу.

Әдістемелік ескерту:

Бір саппен спорт алаңынан немесе залдан шығару.

Толық сапқа тұруларын қадағалау.

Түгел тыңдауын қадағалау.

Сабаққа қатысуына байланысты бағалау.

Саппен шығуын қадағалау.

Уақыт мөлшері: 4 минут

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақтың тақырыбы: Тышқан мен Мысық»

Ш.Айманова атындағы жалпы орта

білім беру мектеп – интернаты.


Ашық сабақтың тақырыбы:

Тышқан мен Мысық





Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі:Абдуев.Н.С











Ашық сабақтың жоспары.

Пәні:Дене шынықтыру.

Пәні мұғалімі: Абдуев.Нурбол.Серикович

Сынып: 3 «ә»

Өтілетін мерзімі: 13.02.2017ж

Өтілетін орны: Мектеп спорт залы

Ашық сабақтың тақырыбы: Тышқан мен Мысық

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушылардың , әр түрлі қимыл –қозғалыс машықтары мен дағдыларын қалыптастырады .

2.Дамытушылық: Қимыл-қозғалыс ойындары көңіл көтеруге, жылдамдық пен ептілікті арттыруға жағдай туғызады,

3.Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, батылдыққа тәрбиелей отырып, бір-бірімен байланыс жасап,тіл табысуға жетелеу.

Сабақтың түрі:. Қимыл қозғалыс ойыны

Құрал - жабдықтар: Ысқырғыш.


Кезең

Сабақтың мазмұны

Уақыт мөлшері

Әдістемелік ескерту








Д

А

Й

Ы

Н

Д

Ы

Қ


К

Е

З

Е

Ң

І

1

Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу.


30''




30''












5'





















11'





















24'














4'






Спорт киімдеріне назар аудару.

2

Сынып санын түгендеу, сабақ барысымен таныстыру.

Себепсіз оқушыларды анықтау.

3

Оңға, солға, кері бұрылу жаттығуларын орындау.

Бұрылыстарды дұрыс орындауын қадағалау.

4

Қозғалмалы бой жазу жаттығулары.

Қолды жоғары ұстап, аяқ ұшымен жүру.

Екі қол белде өкшемен жүру.

Екі қол белде аяқтың ішкі және сыртқы қырымен жүру.

Екі қол алға соза жартылай отырып жүру.

Екі қол тізеде немесе желкеде толық отырып жүру.

Отырып секіре жүру.

Бір қалыпты жеңіл жүгіру.

Тіркеме адыммен оң және сол бүйірмен жүгіру.

Арқаны алға қаратып, сол иықтан қарап жүгіру.

Алға қарай созылған қол алақанына екі тізені тигізе жүгіру.

Қол алақанына аяқтың ішкі, сыртқы қырын тигізе жүгіру.

Екі қолды артқа ұстап, өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру.

Дем алу, дем шығару.







Аяқ ұшымен, өкшесімен, сыртқы ішкі қырымен жүруін ескерту. Отырып жүру жүгіруін ескерту.

Оң және сол бүйірімен жүгіруін ескерту. Алақанға аяқтың ішкі, сыртқы қырының, өкшенің тиуін ескерту.

5

Саптағы бой жазу жаттығулары

Саппен келіп бірнеше қатарға тұру.

Қолды белге ұстап, басты оңға және солға айналдыру.

Қолды иыққа ұстап, шынтақты алға және артқа айналдыру.

Қолды алға түзу созып, кезек-кезек айқастыру.

Бір қолды белге ұстап, екінші қолды жоғары көтеріп оңға және солға кезекпен иілу.

Екі қолды екі жаққа созып, оң қолды сол аяққа, сол қолды оң аяққа тигізу.

Тік тұрып бір аяқпен алға қарай бір қадам жасап, тізені бүгіп, екі қолды тізенің үстіне қойып, төмен басылып, қайтадан бастапқы қалыпқа келу.

Қолды алға созып ұстап тұрған бастапқы қалыпта екі аяқты кезекпен жоғары көтеру.

Қолды белге ұстап бастапқы қалыпта отырып тұру.

Екі қолды екі тізеге ұстап, тізені ішке және сыртқа айналдыру.

Дем алу, дем шығару.


Қатарға дұрыс тұруын ескерту. Қолды белге ұстауын ескерту. Дұрыс иілулерін ескерту. Қолдың аяққа тиуін ескерту. Артқы тізенің бүгілмеуін ескерту. Аяқтың қолға тиуін ескерту. Тізені дұрыс айналдыруын ескерту.



Н

Е

Г

І

З

Г

І


К

Е

З

Е

Ң


6

Ойынның тақырыбы мен шартын түсіндіру.

1.Ойынды үлкен залда немесе алаңда ойнаған жөн.Ойнаушылар дөңгелене қол ұстасып тұрады. Екі оқушыны ортаға шығарып, оның бірін «тышқан» екіншісін «мысық»етіп белгілейді.

2.«Тышқан» шеңбер ішінде қалады да, «мысық» оның сыртында«тышқанды» аңдып жүреді,оны ұстауға тырысады.Ойнаушылардың міндеті:«мысық» «тышқанды» қуған кезде ұстасқан қолдарымен бөгеп қалып, «тышқанды»ұстатпауға күш салу. «Мысық»қапылыста ішке кіріп кетсе, «тышқанды»сыртқа шығарып, «мысықты»ұстап қалу керек.

3.Егер «мысық»сыртқа шыға қалса,онда «тышқанды» ішке кіргізіп, «мысықты» сыртта қалдырады. Осылайша,бірін-бірі қуып жүріп «мысық» «тышқанды» ұстайды.Ойын тәртібін ары қарай түсіндіріп,ойынды жалғастыру.




Ойынның тақырыбы мен шартын түсіндіру.




Оқушыларды ойын алаңына шығарып ойнату


Қ

О

Р

Ы

Т

Ы

Н

Д

Ы


К

Е

З

Е

Ң

7

Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру.


Сабақты қорытындылау.



Ұйге тапсырма беру.


Оқушыларды бағалау.



Қоштасу.


Бір саппен спорт алаңынан немесе залдан шығару.

Толық сапқа тұруларын қадағалау.

Түгел тыңдауын қадағалау.

Сабаққа қатысуына байланысты бағалау.


Саппен шығуын қадағалау.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ашық сабақтың тақырыбы: Тышқан мен Мысық

Автор: Абдуев.Нурбол.Серикович

Дата: 13.04.2017

Номер свидетельства: 408928
