Просмотр содержимого документа
«60 метр жүгіру техникасы»
Сынып :4
Болатын жері : спорт залы
Уақыты : 45мин
Сабақ тақырыбы :Баскетбол әдістерін меңгерту
Спорт құралдары : секундомер-сағат,ысқырық,баскетбол добы.
Сабақ мақсаты :
Баскетбол ойынының әдістемелерін меңгерту.Өтіліп отырған материалдарды оқушы санасына жеткізіп,жан-жақты дамыту.Оқушыларды ептілікке,көздегіштікке,спортқа деген қабілеттілікке тәрбиелеу.
Сабақ барысы :
І.Ұйымдастыру бөлімі
Сапқа тұру.Рапот беру.Амандасу.
ІІ.Дайындық бөлімі
Жүру,жүгіру,қалыппен жүгіру,оң және сол жақтарымен жүгіру,тізені көтеріп жүгіру.
Оң,сол аяқтарымен секіру.
Бір тізбек болып келе жатып 3 қатарға тұру.
1.Жалпы дамыту жаттығулары
1-жат: Б.Қ.Т. мойынға жаттығу жасау мойынды алға,артқа,оңға,солға еңкейту.
а)Еңкейе тұрып қолмен екі тізені ұстап ішкі және сыртқы тізені айналдыру
б)Өкшемен көтеріле тұрып кезекпен ішкі және сыртқы тобықты айналдыру
3.Негізгі бөлімі 20мин
Допты екі қолмн беру әдісі
Доп кеуденің тұсында тұруы керек.Қолдың ұшы допқа бос , саусақтын арасы ашық болып келеді.
Допты қағып алу мен ұшып келе жатқан допқа екі қолды созу керек. Аяққпен қол бірдей қозғалыста болады. Допты лақтыру қайтадан қағып алу бағытың күтіп, ойын осылай жалғастырыла береді.
Допты еденге секіртіп беру әдісі
Бұл алдыңгы ойын сияқты барлық қозғалыстар өзгермейді, тек мұнда доп еденге секіріп барып қарсыластарының қолына түспеуі керек. Осылай ойын жалғасады.
Допты алып жүру әдісі
Ойнаушы допты кез келген бағыттта алып жүгіре алады.Допты төмен, алға бірнеше рет бір қолмен немесе кезектеп жүргізеді және сол қолдарымен ойналады.Аяқ ара қашықтықты сақтай отырып жан-жаққа бағыттарды тез өзгертіп отырады Яғни өз қарсыластарына допты дермеуі керек.Кездесу алға, иық және ол доптан
Допты жылдам беру әдісі
Келесі әдісіміз шенбер құрып тұрамыз шеңбердін сыртынан тағы бір шеңбер болып тұрамыз.Ойында екі доп болады,шеңбер жұлдыз сияқты допты бір біріне лақтырады , екінші доп бірінші шеңбердін артынан осылай жүре береді.
ІV. Тапсырма бойынша баскетбол ойынын ойнау 9 мин
V. Қорытынды бөлім 5-7 мин
Оқушыларды сапқа тұрғыздыру және жүгірту.Дем алу ритмін қадағалау.Сабақты қорытындылау және жақсы орындаған оқушыларды бағалау.