Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу, пысықтау, іскерліктерін қалыптастыру, белсенділігін, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, теориялық алған білімдерін практикамен байланыстыра білуге үйретуде эксперименттік есептер шығаруға көңіл бөлу, топ болып жұмыс атқару, ойларын тұжырымдап шапшаң ойлауға дағдыландыру.
Сабақтың көрнекілігі: Мультимедия, электрондық оқулық, слайдтар, температураны өлшейтін құралдар,штатив, таразы, гирлер жиыны, спитовка, мұз кесегі.
Білімділік: Оқушылардың алған білімдерін жинақтау,оны қолдана біліу.
Тәрбиелік: Еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу,оқушылардың ұжымшылдық бірлігін арттыру.
Дамытушылық: Оқыушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, сабақта алған білімдерін практика сабағында қолдана білу, пәнге деген қызығушылығын арттыру,білімін дамыту.
Халықтық педагогикамен байланысы: жылу өткізгіш ата бабаларымыздың пайдаланып келген кйіз үй,аң теріден жасалған киімдерді қазірдің қзінде пайдалануы.
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі,оқушуларды түгендеу,көмекшілер арқылы әр топқа керекті құралдарды таратып беру.
2. өткен тақырыптарды формулаларды қайталау.
3. Практикалық жұмыс
4. топпен есептер шығару
5. тест тапсырмасын орындау
6.үйге тапсырма. бағалау
Слайд
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру.Оқушыларды Ғылыми зерттеу иниститутында жұмыс істеп үш бөлімге бөлінеді. Ақпараттық бөлім, зерттеу бөлімі, экология бөлімі.
Құрметті оқушылар, бүгінгі «Жылу құбылыстары» тарауынан қортынды сабақ түрін біз Ғылыми зерттеу иниститумен біріге отырып өткіземіз. Бұл сабағымызда сендер жылу құбылыстарына байланысты барлық алған білімдеріңізді ортаға салып көрсетуге тиссіздер.
Бүгінгі сабағымызға мақсат қойып алайық. Оқушыларға өткен тарауды қайталап отырып, мақсат қоюға итермелеу.
- Тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу, пысықтау, іскерліктерін қалыптастыру
Логикалық ойлау қабылеттерін арттыру
Теориялық алған білімдерін практикамен байланыстыра білу
Эксперименттік есептер шығару
Жинақы ойлауға дағдыландыру
Бөлімдерге тапсырмалар:
Ақпараттық бөлімге алдын ала берілген тапсырма бойынша: жылу құбылыстарының формулаларына ақпарат береді. Тақтаға шығып дайындаған материалдарын көрсетіп түсіндіреді.
Жұмыс соңында эксперттер сұрақ қоюға болады
Зерттеу бөлімі: тәжирибе жасап
Мұздын суға айналу құбылысын зерттеп, нәтижесін көрсету (тақырып, мақсаты, құрал жабдықтар, формулалары,жұмыс барысы, кесте сызу оны толтыру,есептеу, грфик сызу, қортынды ) тақтаға шығып дайындаған материалдарын айтып графапраектор арқылы барлық оқушыға көрсетіп түсіндіреді.
Экология бөлімі:
Жылы құбылыстарының экологияға пайдасымен зияны бойынша алдын ала дайындаған ақпараттары дайындап орындарында айтады.
Слайд Бірінші бөлім Жылу мөлшерінің формулаларын айтып көрсету:
Енді формулаларды қайталап өтсек есеп шығарып білімімізді бекітейік.
әр топқа тақтадағы берілген есептерді дәптерімізге шығарайық.