Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3С Жұмыс және қуат | Мектеп: №25 ЖОББМ, Павлодар қ. | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебекова А.Ж. | |||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Қуат. Қуаттың өлшем бірлігі | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Жетістік критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Орындалған жұмыс, механикалық жұмыс, күш, уақыт, механикалық қуат, жұмыстың орындалу шапшаңдығы Диалогқа/жазуға қажетті сөзтіркестері: Механикалық жұмыс орындалу үшін мына екі шарт орындалу қажет…. Қуаттың өлшем бірлігі…. | |||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді симулятормен жұмыс істеу | |||||
Бастапқы білім | Орын ауыстыру мен күш және олардың өлшем бірліктері туралы білімдерін еске түсіреді. | |||||
САБАҚ БАРЫСЫ | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин
5 мин
5 мин
5 мин
2 мин 3 мин
12 мин
3 мин | Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында жабық тест тапсырмаларын орындайды
Жұптарымен ауысып, тақтадағы жауаптармен бірін-бірі тексереді Ой қозғау Сабақ тақырыбына шығу мақсатында балаларға видео көрсетіледі. http://bilimland.kz/kk/home#lesson=10804 Екі жұмыстың орындалуында қандай айырмашылықтар бар? Қай әдіспен ағашты кескен тиімдірек? Неліктен? Оқушылар алдарына таратылған әріптерден жұмыстың шапшаңдығын анықтайтын шаманың атауын құрастырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және жетістік крийтерилері беріледі. Мағынаны тану Массасы 3 т жүкті бірінші көтергіш кран 15 м биіктікке 1 минутта, екінші 2 минутта көтереді. Әрбір кран 1 с жасайтын жұмысы қандай? Қай кран 1 секундата көбірек жұмыс жасайды? Қай кранмен 1 сағат жұмыс жасаған тиімдірек? Қуат анықтамасы мен формуласы беріледі Өлшем бірлігін анықтау үшін көлік двигателінің күші мен ат күштері арасындағы байланыс жайлы айтылады. Жұмыс және қуат формулаларын пайдалана отырып оқушылардың есеп шығару дағдыларын дамыту мақсатында деңгейлік есептер шығарылады. Оқушылармен бірге жаңа тақырыпты бекіту үшін «Қуат» концепті жасалады. | Презентация http://bilimland.kz/kk/home#lesson=10804 Үлестірме қағаздар Презентация Слайд 1-3 Презентация Слайд 4 Презентация Слайд 5 Презентация Слайд 6-7 Үлестірме қағаз Презентация Слайд 8 | ||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия
Үйге тапсырмасы: есептер жинағынан №704-714 есеп | Презентация Слайд 9 Стикерлер «Физика және астрономия есептер жинағы 7 сынып».В.И.Кем, Б.А.Кронгарт | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Барлық оқушылар: Кейбір оқушылар: |
| Физика кабинетіндегі қауіпсіздік техникасы | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||