Білім беру саласы: | Таным | ||
ҰОҚ: | Жаратылыстану | ||
Тақырыбы: | Көктем белгілері | ||
Оқу мақсаты: | Тәрбиешінің ұсынған тақырыбы бойынша көктем мезгілінің белгілерін сипаттау,балаларды табиғат тамашаларымен таныстыру. Табиғат ерекшеліктері мен өзгерістерін бір-бірімен байланысқан мазмұн бойынша сипаттау және баяндау. | ||
ҰОҚ мақсаты: | Көктемдегі табиғат құбылыстарын суреттер бойынша құрастыра алады, бір-бірімен көктем кереметтерін сипаттап және баяндай алады, сұрақтарға жауап береді. | ||
Күтілетін нәтиже | Суреттерге сүйеніп әңгімелер айтады; | ||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | «Ойлан тап» әдісі, «Жақсы мен жаман», «Суреттер сөйлейді» әдісі. | ||
Ресурстар, дамытушы орта: | Көктем мезгілі суреттері, слайд. | ||
Жоспарлау | |||
ҰОҚ кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Баланың әрекеті | |
Сабақтың басы. 1.Дұрыс әсерлі көңіл күй орнату. | ҰОҚ-не дайындық. Балалармен сәлемдесемін. Бір отбасы болып біз, Шаттанамыз бәріміз! Бірге жүріп, қуанып, Сәтті күнді тілейміз. Все мы в группе одна семья! Рады все и ты, и я! Очень любим вместе быть, «С добрым утром!-говорить Шаттық шеңбер Арайлап таң атты, Күн сәулесін таратты. Жарқырайды қаламыз, Жарқырай түс даламыз! Ширату: «Миға шабуыл әдісі» Балалар бүгін біз қандай тақырыппен танысамыз деп ойлайсыңдар ? Аудио тыңдау Сыни ойлау Қай жыл мезгілі? Ашық сұрақтар -Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады? -Көктем мезгілінде қандай құстар ұшып келді? | Тәрбиешімен амандасады. Балалар аудионы тыңдап,жауап береді. Видео арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. | |
Сабақтың негізгі бөлігі
| Педогог жетекшілігімен жүргізілетін ойын Жұптық жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі Шарты: Жұптар бір-бірімен берілген суреттер ішінен тақырыпқа сай суреттерді табады.Артық суреттерді алып тастайды. Осы жерде креативтілік дағды болады. 4К моделінің «сыни тұрғыда ойлауы» және «жұптық жұмыс» көрініс тапты. Командалық жұмыс. Еркін ойын «Көктем» Көктем мезгілінде айналамыз қандай түстерге боялады? Партаның үстіне жасыл,қызыл,сары түсті қағаздар қоямын. Балалар түстерді таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Балаларды 3 топқа бөліп тапсырма беру. 1 топ тапсырмасы: «Гүл егу» Шарты: Көктем мезгіліндегі көгалдандыру жұмысына қызығушылықтарын арттыру. 2 топ тапсырмасы; «Қайсысы ненің қанаты?» Шарты: Қиынды қанаттарды жәндіктердің денелеріне құрастыру 3 топ тапсырмасы; «Мекеніне орналастыр» Шарты: Үй жануарларын жабайы жануарлармен ажырату. 4К моделінің командамен жұмыс, комуникативтілік, сыни ойлау дағдылары дамиды. Сергіту сәті Тыныс алу жаттығуы. Қағаздан жасалған көбелектерді үрлеу арқылы тыныс алу жаттығуын орындау.
Ойын: Жақсы мен жаман | Жұптық жұмысты орындайды. Балалар өз қалаулары бойынша топтарға бөлінеді. Балалар тапсырмаларды орындап,сипаттап баяндайды. Қимылмен жасайды. Балалар көбелектерді үрлейді. - Шапалақтайды. -Тыныш отырады. - Шапалақтайды. - Тыныш отырады. - Шапалақтайды. - Тыныш отырады. - Шапалақтайды | |
Сабақтың қорытынды бөлімі
| Рефлексия
Шарты. Мен сендерге жақсы сөз айтсам, сендер «тамаша» деп жұдырықты түйіп, бас бармақтарыңды көтеріп бір – бірлеріңе көрсетесіңдер:
- Сіздердің көңіл – күйлеріңіз қандай? ҰОҚ-ін қорытындылау мақсатында балаларды тәтті бәйшешектермен бағалау. | -Тамаша! -Тамаша! -Тамаша! -Тамаша! -Тамаша! -Тамаша! | |