kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жарық көздері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Жарық көздері

Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жарық көздері»


Пән: Жаратылыстану

Күні:

Сынып: мектепалды даярлық тобы


Мектеп: «С.Д.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Мұғалімнің аты-жөні: Ахымбекова Б.Ш.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жарық көздері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату;


Сабақ мақсаттары

Жарықтың не екенін біледі. Табиғи жарық көздерімен танысады

Бағалау критерийлері

Жарықтың ерекшеліктерін сипаттайды.

Қараңғылықтың ерекшеліктерін

сипаттайды.

Тілдік мақсаттар


Жарық,жарық көзі, табиғи және жасанды жарық көзі

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,өзін-өзі тану пәнімен байланысты

Бастапқы білім


Электрлік туралы білімдерін пайдаланады



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин












Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылар шеңберге тұрады.

Терең ғылым сананың,

Тегі деп ой саламын.

Маңыз беріп оқимыз,

Жаратылыстану сабағын

Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлдім. «Орман», «Тоғай», «Бақ», «Тау» тобына бөлінген соң, қимыл жаттығуын жүргіздім.

Ойын «Кім тапқыр?»

Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында ойын өткізіледі. Оқушыларға жұмбақтар жасырылады. Оқушылар шешуін табады.

Ақ сандығым ашылды,
Ішінен жібек шашылды. (Күннің көзі)
  Қараңғыда жымыңдай жанады,
Жарық түссе бірден сөніп қалады  (Жұлдыз)

Таңмен көзін ашады,

Әлемге нұрын шашады. /Күн/

Қызыл күлше тау асады,

Ыстық нұрын шашады. /Күн/
Кейде орта, кейде толы бір тегене,

Көрінер кейде күндіз, кейде түнде,

Бетіне ақ шағыдан перде тартқан,

Балалар, ойлап қара, бұл немене? /Ай/
Су ішінде екі жайын,

Бірі кетсе, бірі дайын./Ай мен күн/

Сығырайып қарады,

Аласарып барады.

Жан-жаққа жарық шашады.

Майы тамшы боп ағады. /Майшам/.

Жарығыкүндей,
Таңқалдырарадамды,
Жалындапкүймей
,

Төбеде жанып тұрады. /Электр жарығы/


-Балалар, жұмбақтардың шешуі не болды?

-Суреттерге назар аударыңдаршы. Бұл не?

-Бұлардың ортақ қасиетін анықтаңдар.

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша оқушыларды бағалау.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ЖАРЫҚ КӨЗДЕРІ

.


Интерактивті тақта



















Тақырыптық суреттер мен жұмбақтар


Сабақ ортасы

15мин


































3мин






2 минут

«Топтастыр» Жарықтың түрлі көздерін атаңыз. Оларды табиғи және жасанды деп жіктеңіз.

Оқушыларға қима суреттер беріледі. Оқушылар топта бірігіп отырып, ақылдасады.Табиғи және жасанды жарық көздерін ажыратады.


-Балалар, біздің кабинетімізде қандай жарық көздері бар?

-Олар жарық көздерінің қай түріне жатады?Неліктен?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Сергіту сәті: «Жарық-қараңғы» ойынын ойнау

Оқушылар мұғалімнің берген нұсқаулығы бойынша «Жарық» дегенде әр түрлі қимылдар мен іс-әрекеттерді көрсетеді, ал «қараңғы» деген кезде тоқтау немесе ұйықтау керек.

Дәптермен жұмыс

80-81-бет: Табиғи жарық көздерін анықтап, аттарын жазу,суреттерді қоршап сызу.






Тақырыптық суреттер























https://www.youtube.com/watch?v=a20eai3UOtk

















Көңілді әуен






Жұмыс дәптері




Сабақтың соңы

5минут




Рефлексия:

Бағалау

«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс орнату және сол бағдаршам түстері арқылы бағалау.

Үйге тапсырма беру:



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Қалыптастырушы және кері байланыс арқылы оқушылардың білімін анықтаймын.




Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады


Сергіту сәті


Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?



Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?









  • Ия, дұрыс тақырыпқа сай қойылды.









  • Ия, оқушылар сабақты түсінді, оқу мақсаты орындалды.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Жарық көздері

Автор: Ахымбекова Баян Шаяхметовна

Дата: 16.07.2017

Номер свидетельства: 424119
