Просмотр содержимого документа
««Мен және менің достарым»»
Ортаңғы «Бәйтерек» тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Өткізу күні: 13.09.18
Тәрбиеші: Крекеш А.С
Білім беру саласы: Сурет салу
Өтпелі тақырып: Менің достарым
Кіші саласы: Шығармашылық
Тақырыбы: «Мен және менің достарым»
Мақсаттар:
Білімділік: Суреттегі кейіпкерлерді бере білу іскерліктерін қалыптастыру.
Дамытушылық:Сопақ пішіннің суретін салу.
Тәрбиелік: Пішіндерді сала отырып балалардың ойлау, көру қабілетін дамыту.
Қолданылатын әдіс-тәсілдері: түсіндіру, көрсету, сұрақ- жауап.
Билингвалдық компонет: бір- раз, екі-два, үш-три.
Қолданылатын көрнекіліктер мен қажетті құрал-жабдықтар: Ойыншық тышқан, доп, балалардың суреттері, үлестірмелі материаллдар
Іс-әрекет кезеңдері
Ұйымдастырыушылық –ізденістік
Қандай ғажайып таң!Бәріміз шаттық шеңберіне тұрып,бір- бірімізге игі тілектерімізді ай-тайық. Бізге қонаққа тышқан келіп тұр. Оның көңіл күйім түсіп кетіпті, өйткені оның достары жоқ. Ол достардың қандай болатынын да білмейді. Балалар алдымен тышқанмен танысып алайық.
Балалардың іс- әрекеті
Балалар шаттық шеңбер бойына тұрып қолдарын ұстап бір-біріне жақсы тілектер айтып өз есімдерін атап шығады
Саусаққа арналған жаттығу:
Достық
Қыздар менен ұлдар
Дос қой біздің топта
Ұсынса біреу қолын,
Ешқашан бас тартпа.
Педагогтың іс-әрекеті
Тышқанға көмектесіп,достың қандай болатынын және дос-тық туралы айтып берейік.
Сендердің достарың бар ма?
Достық дегенді қалай түсіне- сіңдер?
Достық тақырыбында әңгіме өткізу.
Достық – адамдардың бір-бірімен жақсы ниетпен араласуы, бірге ойнауы.
Үлестірмелі материалдар мен жұмыс.
Тапсырманы қалай орындау керектігін түсіндіреді,қалай орындағандарын қадағалайды
Досыңның есімі кім?
Сенің досың ұл ма, әлде қыз бала ма?
Тышқан:Балалар,сендерге көп рахмет.Менің кетуім керек.
Енді мен дос табатыныма се- німдімін,өйткені мен дос және достықтың
не екенін түсіндім. Балалармен қоштасады.
Қорытынды: Бүгінгі ұйымдастырылу оқу іс-әрекет кезінде балаларға берілген тапсырмаларды толығымен орындап сұрақтарға жауап беріп отырды.