kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика еліне саяхат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика әлемі. Қызықты тапсырманы орындау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика еліне саяхат»

Күні:

Білім беру саласы : Вариативтік компонент

Бөлімі: «Қызықты математика»

Тақырыбы: Математика еліне саяхат

Мақсаты: Балаларға математикалық түсініктерін қалыптастыру.

Білімдік міндеті: Заттарды көлемін санын санамай атамай ажырата отыра топтастыруға үйрету.

Дамытушылық: Баланың ойлау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік:Ұқыптылыққа , сыпайылыққа тәрбиелеу.

Әдіс – тәсілдер: сұрақ – жауап, түсіндіру

Ұйымдастыру кезеңі: топпен

Көрнекіліктер: Көжек,үлкен суретт екі бөлікке: қуыршақ, машина, пирамида, дауылпаз .

Сөздік – жұмыс: Бір, көп.

Сабақ барысы

Іс-әрекеті

Тәрбиешінің іс -әрекеті

Баланың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы




Топқа жылап кішкентай көжек келеді.

Тәрбиеші: балалар қараңдар бізге кішкентай көжек келді

Тәрбиеші: көжек неге сең жылап кірдің?

Көжек: маған анам әдемі текшелерді дүкеннен сатып әперді.Енді ойнайын десем ешкім жоқ (қоян әжесіне кетті, қонжық ұйықтап жатыр)

Тәрбиеші: белгі беріп

Балалар қарайды, амандасады

балалар екі орталықа бөлінеді, бірі шығармашылық орталығына барады, көжекке сыйлық жасайды (сәбіздің бейнесін жапсырады, немесе мүсіндейді)

Қалған балалар таным орталығына барады

Ұйымдастыру іс-әрекеті































Тәрбиеші: балалар көжекпен ойнайықшы

Дидактикалық ойын: "Текшелерді дұрыс қой".

Мақсаты: заттарды көлемін санын санамай атамай ажырата отыра топтастыруға үйрету.

Құралдар: үлкен, кішкентай текшелер; үлкен, кішкентай табақтар (қоропшалар)

Шарты: Әр баланын алдында үлкен, кішкентай қоропшалар немесе табақтар тұрады. Осы қоропшаларға үлкен, кішкентай текшелерді салып қою керек.

(тәрбиеші: балаларға үлкен, мен кішкентай текшемен таныстырады. Үлкен текшені үлкен қоропшаға, кішкентай текшені кішкентай қоропшаға салады. Тәрбиеші барлық жасаған іс әрекетін сөзбен түсіндіреді, көрсетеді)

Көжек балалармен бірге ойнайды, тапсырманы орындайды.

Тәрбиеші: көжек саған ойын ұнады ма?

Көжек иә маған ұнады

Тәрбиеші: қоропшада неше текше бар?

Көжек пен балалар текшелер көп

Тәрбиеші: сеңдерде ше текше бар ма?

Дидактикалық жаттығу: "Түсіне қарай орналастыр"

Балалардың алдарында (әр қайсысынды) (сары, қызыл, көк) түсті табақшалар. Үстелдің ортасында басқа табақшада сондай түсті дөңгелектер жатады және жасыл түсті дөңгелектер де болады .

Балаларға тапсырма: табақшаның түсіне қарай қоропшадан дөңгелектерді алып қойындар. (қоропшада жасыл түсті дөңгелектер қалу керек

Тәрбиеші: балалар сеңдерде қанша дөңгелектер бар?

(тәрбиеші 4-5 балаладан сұрайды)

Табақшада дөңгелектер бар ма?

Тәрбиеші: қанша дөңгелек?

Тәрбиеші: жақсы балалар, біздің көжек шаршаған сияқты:

Сергіту: "Ақ қоян"

Балалар орындарына барады

Дидактикалық жаттығу: «Қанша қуыршақ?»

Үстел үстінде балалар санына сай қуыршақтар тұрады.

Тәрбиеші: балалар қуыршақтарға көрсетіп: мынау не?

Тәрбиеші: қанша қуыршақтар?

Тәрбиеші: көжекпен балаларға: жақындап қуыршақтарды бір-бірден алуын сұрайды

(тәрбиеші 5-6 баладан қанша қуыршақ алғандарың сұрайды)

Тәрбиеші, енді қуыршақтарды қайта үстелдін үстіне апарып қойыңдар

(тәрбиеші 3-4 баладан сеңде қанша қуыршақ қалды?

Тәрбиеші: қайда қуыршақ көп?

Тәрбиеші жарайсыңдар балалар

Шығармашылық орталығындағы балаларды шақырып көжекке жасаған сыйлықтарын талдап мадақтайды.

Көжек рахмет балалар мен үйіме қайтайын деп қоштасады




Балалар көжекпен бірге ойнайды, тапсырманы орындайды.




Балалар мен көжек бізде текше жоқ








Балалар әр қайсысы бір бірден дөңгелектерді алады.

Балалар біреу


Балалар бар


Балалар көп дөңгелек





Балалар қуыршатар

Балалар көп



Балалар мен көжек жақындап қуыршақтарды алады

Балалар жауап береді.

Балалар тапсырманы орындайды

Менде қуыршақ қалған жоқ

Балалар үстел үстінде қуыршақтар көп



Балалар жасаған сыйлықтарын көжекке сыйлайды.

Балалар көжекпен қоштасады.

Рефлексивті-түзетуші

Тәрбиеші: балалар біз бүгін қандай жануармен ойнадық?

Көжекпен

Көжек қайдан келді?

Орманнан

Ол бізге не әкелді?

Текшелер, қуыршақтарды әкелді

Тәрбиеші үстел үстінде тұрған екі қоропшадағы текшелерге назарын аударады (бәреуінде текшелер көп болады, біреу бос болады) Тәрбиеші: қайсысында көп текше? қайсысында жоқ?

Балалар қарап ойланып жауап береді



Күтілетін нәтиже:

Нені білу керек: Қанша?», «қанша қалды?» сүрақтарын түсініп, «көп», «бір», сөздерін қолдана отырып жауап беруге білуі қажет.

Нені игереді: Заттарды бір қатарға солдан оңға қарай оң қолымен орналастыруын игеруі қажет.

Нені біледі: Қоршаған ортадан бір немесе бірнеше үқсас заттарды табуға үйренуі қажет.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Математика еліне саяхат

Автор: Даметкен Болатовна Жумадилова

Дата: 31.05.2020

Номер свидетельства: 552079
