kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әдемі поезд

Нажмите, чтобы узнать подробности

  Бекітемін:                                                                Келісемін:                                                                                                         

«Ақбота» бөбектер бақшасының                           «Ақбота» бөбектер бақшасының                                                            

меңгерушісі: Б.І. Байбусинова                               әдіскері: А. Мусапова                   

Тақырыбы: «Әдемі поезд»

                І «А» кіші «Құлпынай» тобы

Тәрбиеші:Омарова Г.П

2017-2018 оқу жылы

Білім беру саласы: «Таным»

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сенсорика

Тақырыбы: «Әдемі поезд»  құрастыру

Мақсаты:

  1. Білімділік: Құрылыстарды қиыстыра құрастыру, құрылыс мазмұнын дұрыс беруге үйрету
  2. Дамытушылық: Қол ептіліктерін дамыту
  3. Тәрбиелік: Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелоеу

Әдіс-тәсілі: көрсету,түсіндіру, әңгімелесу, үлгі, сұрақ-жауап

Көрнекіліктер: Поездың суреті

Сабақтың барысы:

І кезең

Ынталандыру кезеңі (Тосын сый)

-Балалар,көңіл-күйлерің қалай?

-Жақсы

-Сабаққа дайынсыңдар ма?

-Иә

- Балалар, бізге біреу есік қағып тұрған сияқты. Байқап көрейікші. Бізне не  келді екен қонаққа?

-Аю

-Қане,бәріміз бірге амандасайық.

Сәлеметсіз бе?!

Аю: Сәлемет пе,балалар?!

Негізгі бөлім

Әңгімелесу

-Аю саған не болды? Неге жылайсың?

Аю: Мен алыс орманда тұрамын. Орманда құлпынай теріп жүріп адасып кеттім№ енді үйіме тек поездбен ғана жете аламын.

-Ендеше,аю,сен біздің сабағымызға қатыс!                                     

-Балалар аю адасып кетіпті,біз оған үйіне жету үшін поезд жасап береміз бе?

-Иә!

-Ендеше балалар сабағымызды бастайық!

-Балалар бұл-поезд! Поездбен біз  теміржолда жүреміз! Поезд пыш-пыш-пыш деп дыбысталады. Оның пішіні-төртбұрышты! Оның түсін айтайықшы? (қызыл,сары,көк)  Балалар сендер поезд көрдіңдер ме? Ендеше балалар екі топқа бөлініп,бірінші топ құрастыру орталығына, екінші топ-жапсыру орталығына барайық.

Сергіту сәті

Қане,кімнің бойы ұзын

Паравозы ол поездың

Қатар-қатар тұрайық

Поезды біз құрайық

Ал паравоз баста алға

Бәрімізді басқар да

Пыш-пыш пыш-пыш біз кеттік

(Тәрбиеші апай алдынан жүріп отырады,балалар артынан қатар-қатар поезд болып жүреді)

Сөздік жұмыс

Поезд, теміржол,паравоз  (Балалар бірнеше рет қайталайды)

-Аю мінекей,бұл біздің балақайлардың саған арнап жасаған поезды. Қалай саған ұнады ма?

Аю: Рахмет,кішкентай балақайлар! Жақсы болды енді мен үйіме осы поездбен кететін болдым! Сау болыңдар!

Балалар:Сау болыңыз!

Қорытынды:

-Жарайсыңдар, балақайлар! 

-Бүгін бізге қонаққа не келді?

-Сабақта нені үйрендік?

-Сабақ сендерге ұнады ма?

Күтілетін нәтиже:Балалардың  пішіндер мен түстерді ажыратып,құрастыра білуі

Білуі тиіс:Пішіндер мен түстерді                             

Меңгеруі:Пішіндер түрлерін атау, түстерін атау, ажырата білу

Қорытынды: Балалар құрылыстарды қиыстыра құрастырып, құрылыс мазмұнын дұрыс жасай білді. Поезд туралы толық мағлұмат ала отырып,оның пішіні мен түстерін атай білді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әдемі поезд»

Бекітемін: Келісемін:

«Ақбота» бөбектер бақшасының «Ақбота» бөбектер бақшасының

меңгерушісі: Б.І. Байбусинова әдіскері: А. Мусапова







Тақырыбы: «Поезд»

І «А» кіші «Құлпынай» тобы




Тәрбиеші: Мубаракова Н.Н






2015-2016 оқу жылы

Білім беру саласы: «Таным»

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сенсорика

Тақырыбы: «Поезд» құрастыру

Мақсаты:

  1. Білімділік: Құрылыстарды қиыстыра құрастыру, құрылыс мазмұнын дұрыс беруге үйрету

  2. Дамытушылық: Қол ептіліктерін дамыту

  3. Тәрбиелік: Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелоеу

Әдіс-тәсілі: көрсету,түсіндіру, әңгімелесу, үлгі, сұрақ-жауап

Көрнекіліктер: Поездың суреті


Сабақтың барысы:

І кезең

Ынталандыру кезеңі (Тосын сый)

-Балалар,көңіл-күйлерің қалай?

-Жақсы

-Сабаққа дайынсыңдар ма?

-Иә

- Балалар, бізге біреу есік қағып тұрған сияқты. Байқап көрейікші. Бізне не келді екен қонаққа?

-Аю

-Қане,бәріміз бірге амандасайық.

Сәлеметсіз бе?!

Аю: Сәлемет пе,балалар?!

Негізгі бөлім

Әңгімелесу

-Аю саған не болды? Неге жылайсың?

Аю: Мен алыс орманда тұрамын. Орманда құлпынай теріп жүріп адасып кеттім№ енді үйіме тек поездбен ғана жете аламын.

-Ендеше,аю,сен біздің сабағымызға қатыс!

-Балалар аю адасып кетіпті,біз оған үйіне жету үшін поезд жасап береміз бе?

-Иә!

-Ендеше балалар сабағымызды бастайық!

-Балалар бұл-поезд! Поездбен біз теміржолда жүреміз! Поезд пыш-пыш-пыш деп дыбысталады. Оның пішіні-төртбұрышты! Оның түсін айтайықшы? (қызыл,сары,көк) Балалар сендер поезд көрдіңдер ме? Ендеше балалар екі топқа бөлініп,бірінші топ құрастыру орталығына, екінші топ-жапсыру орталығына барайық.



Сергіту сәті

Қане,кімнің бойы ұзын

Паравозы ол поездың

Қатар-қатар тұрайық

Поезды біз құрайық

Ал паравоз баста алға

Бәрімізді басқар да

Пыш-пыш пыш-пыш біз кеттік

(Тәрбиеші апай алдынан жүріп отырады,балалар артынан қатар-қатар поезд болып жүреді)


Сөздік жұмыс

Поезд, теміржол,паравоз (Балалар бірнеше рет қайталайды)

-Аю мінекей,бұл біздің балақайлардың саған арнап жасаған поезды. Қалай саған ұнады ма?

Аю: Рахмет,кішкентай балақайлар! Жақсы болды енді мен үйіме осы поездбен кететін болдым! Сау болыңдар!

Балалар:Сау болыңыз!

Қорытынды:


-Жарайсыңдар, балақайлар!

-Бүгін бізге қонаққа не келді?

-Сабақта нені үйрендік?

-Сабақ сендерге ұнады ма?


Күтілетін нәтиже:Балалардың пішіндер мен түстерді ажыратып,құрастыра білуі


Білуі тиіс:Пішіндер мен түстерді


Меңгеруі:Пішіндер түрлерін атау, түстерін атау, ажырата білу


Қорытынды: Балалар құрылыстарды қиыстыра құрастырып, құрылыс мазмұнын дұрыс жасай білді. Поезд туралы толық мағлұмат ала отырып,оның пішіні мен түстерін атай білді.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Әдемі поезд

Автор: Омарова Гульзира Полатовна

Дата: 13.09.2017

Номер свидетельства: 428027
