Күні: Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Мектеп: Пән: | Е.Мукашев ат.ЖОББМ Жумадилова О.Б. Жаратылыстану |
Сабақтың тақырыбы | Судың түрлі күйі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.3.3.2 - судың агрегаттық күйінің өзгеру үдерісін зерттеу; 2.1.2.2 - бақылаудың басты белгілерін анықтау (мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже); |
Сабақтың мақсаттары | Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | дүниетану сабақтары |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут | Арайлап таң атты! Күн шуағын таратты! Сәлем, балақайлар! Сәлеметсіз бе, апай! Топ-топ басайық, Жалаудан күн жасайық! Жаса-жаса Алтын күн! Жаса-жаса жарқын күн! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | «Жүректен-жүрекке» Шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 5 минут 4 минут 4 минут 4 минут | «Кір жаю» әдісі арқылы үйге берілген немесе өткен сабақтарда өткен білімдерін пысықтауды мақсат ете отырып, оқушының ынтасын арттыру. Мұндайда сабаққа белсене қатысып жауап беріп жатқан жанындағы балаларға қарап, сыныптағы момын, көп сөйлей қоймайтын баланың өзі ынталанып , пәнге қызығушылығы оянады. «Кір жаю» әдісі Топқа біріктіру 1 топ: СУ 2 топ: МҰЗ Су айналымы бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=VSQkOTbEhWM Бағалау критерийі | Дескриптер | Судың айналымы туралы мәлімет алады | Мәлімет алады. | Қалыптастырушы бағалау «Смайликтер» Тақтамен жұмыс Судың пайдасы СУ Жаңбыр мұз қар мұхит бу көл Бағалау критерийі | Дескриптер | Су туралы біледі | Суды қайдан пайда болатынын табады | Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» Зерттеу жұмыстары Суға. Мұзға. Қарға Бағалау критерийі | Дескриптер | Зерттеу жүргізеді | Зерттеу жүргізе алады. Дәлелдей алады. | Қалыптастырушы бағалау «Екі жұлдыз,бір тілек» | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті | Бейнеролик Көңілді күн |
| | |
3 минут | Бейнежазба «Табиғаттағы су айналымы» | |
Сабақтың соңы 4 минут | «Бағдаршам» әдісі қызыл түс- орташа түсіндім Сары түс- жақсы түсіндім Жасыл түс- өте жақсы түсіндім | |