kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Аққала ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білім беру саласы: «Шығармашылық»

Бөлімі:  Сурет салу

Тақырыбы: «Аққала»

Мақсаты : Қыс мезгілі туралы түсінік беру, қардан жасалатын аққаланын суретін салуға үйрету.

Билингвалдық компоненті: Қыс – зима, аққала – снеговик, қар – снег.

Іс -әрекеті кезені

Тәрбиешінің іс- әрекеті

Балалардың іс -әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Қыс мезгіліне байланысты жұмбақтар жасыру.

Қыс мезгілінің ерекшіліктері

туралы  әңгімелеу.

Қыс мезгіліне байланысты өлеңдер айтып, аққаланы қалай жасайтыны туралы әңгімелеу.

Эмоциялық сезім жұмбақтардың шешуін табады.

Балалардың қызығушылықтары арттады.

Ұйымдастырушылық- ізденушілік

Қар туралы түсінік, одан не жасауға болады, қардың қасиеті.

Сюприздік сәт: Аққала қонаққа келеді. Аққала жылы жерде өзін қалай ұстайды.Қармен ойнайтын ойындардың аттарын атау.

Д/О: «Аққаланы құрастыр».

 Аққала өзінің бейнесін жасауға балаларға айтады.

Балалар тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.

Бақылайды.

Рефлексивті-түзеуші

Балалар аққаланың бейнесін қағаз бетіне салады.

Сурет салып болған соң, балалар өздері көрме ұйымдастырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Аққала ашық сабақ»

Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Шығармашылық»

Бөлімі: Сурет салу

Тақырыбы: «Аққала»

Мақсаты : Қыс мезгілі туралы түсінік беру, қардан жасалатын аққаланын суретін салуға үйрету.

Билингвалдық компоненті: Қыс – зима, аққала – снеговик, қар – снег.

Іс -әрекеті кезені

Тәрбиешінің іс- әрекеті

Балалардың іс -әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Қыс мезгіліне байланысты жұмбақтар жасыру.

Қыс мезгілінің ерекшіліктері

туралы әңгімелеу.

Қыс мезгіліне байланысты өлеңдер айтып, аққаланы қалай жасайтыны туралы әңгімелеу.

Эмоциялық сезім жұмбақтардың шешуін табады.

Балалардың қызығушылықтары арттады.

Ұйымдастырушылық- ізденушілік

Қар туралы түсінік, одан не жасауға болады, қардың қасиеті.

Сюприздік сәт: Аққала қонаққа келеді. Аққала жылы жерде өзін қалай ұстайды.Қармен ойнайтын ойындардың аттарын атау.

Д/О: «Аққаланы құрастыр».

Аққала өзінің бейнесін жасауға балаларға айтады.

Балалар тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.


Бақылайды.



Рефлексивті-түзеуші

Балалар аққаланың бейнесін қағаз бетіне салады.

Сурет салып болған соң, балалар өздері көрме ұйымдастырады.


Күтілетін нәтиже :

Білу: Қыс мезгілінің ерекшеліктері.

Болу: Аққала бейнесін салу.

Қолдану: Қылқаламмен ұқыпты жұмыс жасау.

Есеп:

+

-


















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Таным»

Бөлімі: Жаратылыстану

Тақырыбы: «Құстардың қоректенуі» (табиғаттағы бақылау)

Мақсаты: Құстардың тіршілік ету және қоректенуі жағдайымен таныстыру. Қыстап қалатын және жыл құстарының айырмашылығымен таныстыру. Қамқорлыққа тәрбиелеу.

Билингвальдіккомпоненті: құс-птица.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Балаларға құстардың қысқы тіршілігін бейнелейтін суреттер көрсетіп, олардың аттарын айтқызу. Егерде дұрыс атамаса, өзім толықтырамын. Құстардың қысқы тіршілігі туралы әңгімелесу. Балаларға құстардың қайда мекендейтінін айту.

Бір-біріне жақсы тілектер айтады. Құстардың тіршілігі туралы айтып береді.

Ұйымдастырушылық -ізденушілік

Кім тақтаға шығып, құстардың тіршілігі жайлы айтады?

Қарға, торғай, сауысқан, көгершін бұлар қысқы суыққа төзімді құстар. Олардың денесін жүндері жауып тұрады.

Құс туралы кім тақпақ айтады?

Дидактикалық ойын: «Құстарды атау».



Нан қиқымын шашпаңдар,

Жерде жатса баспаңдар,

Теріп алып қастерлеп,

Торғайларға тастаңдар.

Балалар ойынға белсенді қатысады.

Рефлексивті-түзеуші

Балалар біз бүгінгі сабақта не туралы әңгімелестік?

Қорытынды сұрақтар.


Құстар туралы.


Күтілетін нәтиже:

Білу: құстарды ажырата алу.

Болу: құстардың суреті.

Қолдану: дидактикалық материал.

Есеп:

+

-


















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің техналогиялық картасы.

Білім беру саласы: «Коммуникация»

Бөлімі: «Көркем әдебиет»

Тақырыбы: «Ағайынды екі қыз» орыс халық ертегісің оқып әңгімелеу

Мақсаты: Әңгіменің мазмұнын түсіндіру.

Өзге ұлттың мәдениетін сыйлай білуге және достыққа тәрбиелеу.

Билингвальдік компоненті: Жел-ветер

Толқын-волна

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық- қозғаушы

«Сөзді есінде сақта»

Ойын

Балаларға 7 қосарлы сөзді оқимын.Бірінші сөзді өзім айтамын,келесі сөзді есінде сақтап қайталайды.Қалған сөздерді түгел айтып шығу керек.

Ойын

1. Көктем

2.Жаз

3.КҮЗ

4.Қыс

5.Аспан

6.Су

7.Жер



Балалар ойынын шартын қызыға тыңдайды.



Жаңбыр

Күн шықты

Тұман түсті

Қар жауды

Бұлт

Балық

Шөп


Ұйымдастырушулық-

ізденушілік

Ағайынды екі қыз

орыс халық ертегісі.

Ертегіні қызық етіп мазмұндау.

Жел-ветер Толқын-волна

Балалар сендер қатты жел болса қорқасындар ма ?

Жел қызға жұмбақ қойған екен .Сендер шеше аласындар ма?

-Кіндігі бар, мұрны бар,өзі кішкентай және толық.

Қыз шеше алмапты.

Сендер ше балалар ?

Ол шәйнек екен.

-Тамырсыз не өседі балалар?

Қызға кім көмек көрсетеді.

Желді күн

І.Жансүгіров

Гу-гу,гу-гу шықты,

Желдетті де бұлт қуды.

Жел соққан соң жел тіпті,

Жын соққандай жұлқынды.








Иә қорқамыз.




Жұмбақты қызыға тыңдайды.

Ол шәйнек.



Тамырсыз тас .

Қызға бәріміз көмектесейік

Балалар өлең шумақты қайталайды.

Рефлексивті-түзеуші



Балалар сендер ертегіні өте жақсы тыңдап отырдыңдар. Жақсы түсініпсіңдер.



Балаларда қуаныш. Табиғатқа деген басқаша көз қарас.


Күтілетін нәтиже:

Білу: Мазмұнын білу.

Болу: Толқын,жел сөздерін білу.

Қолдану: Суреттер,шәйнек,тас.

Есеп:

+

-

















































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Денсаулық»

Бөлімі: Қауіпсіз мінез құлықтары негіздері

Тақырыбы: Мен көшедемін

Мақсаты: Жолда жүру ережесіне мағлұмат беру.Балалардың жолда жүруінің тәртіп ережелерін қалыптастыру. Алған білімдерін іс жүзінде қолдануға қызығушылығын тудыру. Жол белгілерін ескерту, білуге үйрету. Байқампаздыққа , зейінділікке тәрбиелеу.

Билингвальдік компоненті: жаяу адам- пешеход

тәртіп реттеуші- регулировщик.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Балаларды шеңберге жинап «Валелогия» картасына

қарап, келген аялдама атын хабарлай отырып жұмбақ жасырады.

Сары көзін ашқанда,

Қарап қолма аспанға

Жасыл көзін ашқанда

Өте бергін жасқанба

Ол не? (Бағдаршам).

Ұл – қыздар қарсы тұрып бір – бірінің аман – саулығын сұрап, бүгін қандай сұлусын! – деп көңілін көтереді. «Валеология» картасына қарап аялдамаға назар аударады.

Жұмбақ шешеді.

Үйымдастырушылық -ізденушілік

Бағдаршам қайда тұрады? (көшеде). Көлікпен немесе адам жаяу келе жатқанда өз - өзіне жауапты. Жол үстінде, көшеде жүргенде сақтану керек. Сол туралы бүгін сабақта айтылады.

Сергіту сәті.

Сурет бойынша көшедегі көлік түрлері көп екенін және олар бір-біріне келе жатқан адамға кедергі жасамайтынын түсіндіреді.

Балалар, көшенің екінші бетіне өтудің өзіне не көмектеседі?

-Дұрыс, бағдаршам,

Ал, егерде бағдаршам өшіп қалса не болады?

-Бұл жағдайда тәртіп реттеуші жолға шығады.

Көше және жол заңы деп «Жолда жүру ережесін» айтады.

Ойын: «Бағдаршам»

Әліппе дәптерімен жұмыс.

1.Есіңе сақта

Көшеден өткенде арнайы жерден, жасыл жаңғанда өт немесе реттеушінің белгісін күт.

2.Жол қиылысында аса абай бол.

3.Көшеден тек жаяулар өтпелері бойынша өт.

4.Көшелер мен жолдарда шанамен сырғанап ойнама.











Сурет бойыша сұрақ-жауап арқылы әңгімелеседі.



«Есіңе сақта» - жолдарын тыңдап қайталайды.













Ойынға әсерлі қатынасып «Жол белгілері» туралы білім алды.

Рефлексивті- түзеуші

Қорытындылау:

1.Бағдаршамға қарауды ұмытпа.

2.Жолдан өтер кезде – алдымен сол жағыңа, содан кейін оң жаққа қарап арнайы жаяу жүру жолымен өт.

3.Көшеде бейтаныс адамдар мен сөйлеспе және ілесіп кетпе.

Мұқият тыңдаған, зейінді болған, ойынға қатысқан баланы мадақтайды.



Күтілетін нәтиже:

Білу: Жолда жүру ережелерін білу. Жол белгілерінен пайдалану үйрену.

Болу: ойын арқылы есте сақтау.

Қолдану: Жұмбақтар, суреттер, музыка ,ойын.

Есеп:

+

-




















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім саласы: «Коммуникация»

Бөлімі: Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: Жұмбақ әлеміне саяхат

Мақсаты: Байланыстырып, сөйлем құрауға үйрету.

Міндеттері: Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Олардың еңбектерін бағалай білуге үйрету.

Адамгершілікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: суреттер

Ұйымдастыру кезеңі: топпен, жеке, жарты топпен

Әдіс – тәсіл: көрсету, үйрету, түсіндіру, сұрақ – жауап

Іс - әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Шаттық шеңбер

Армысың жер - ана

Армысың күн - ана

Армысың достарым

Армысың апайларым

Балалар шеңберге тұрады

Қимылдарымен көрсетіп, орындайды

Ұйымдастырушылық- ізденушілік




























Балалармен бірге жұмбақ әлеміне саяхатқа шығамыз:

Қыста ұйықтайды

Жазда қыдырады

Отқа жаңбас, суға батпас

Ти десем тимейді,

Тиме десем тиеді

Зырлайды аяқсыз

Дөңгелегін жүргізіп,

Қолымда да дөңгелек

Бұрап жүріп барамын

Суреттер арқылы жұмбақ шешу

Сергіту сәті

Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп – кішкентай ағаштар

Үлкен болып өседі

Тыныш отырып тыңдайды





- Аю



- Мұз





- Ерін







- Көлік

Балалар қимылдармен көрсетіп, айтып орындайды

Рефлексивті- түзеуші

- Балалар біз бүгін қайда саяхатқа бардық?

- Жұмбақ әлеміне



Күтілетін нәтиже: Балалардың ойлау қабілеттерін дамыту.

Есеп:

+

-







































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Әлеуметтік орта»

Бөлімі: Өзін-өзі тану

Тақырыбы: Түсінісу мен кешіруді үйренеміз

Мақсаты: «Кешірім» «Өзара түсіністік» адамгешілік қасиеттері туралы түсініктерін кеңейту

Билингвалдық компоненті: Дос-друг

Түсіну -понимать

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Шаттық шеңбері

Жақсылық көрсең біреуден,

Мен қандаймын деп ойла.

Жамндық көрсң біреуден,

Мен қандаймын? деп ойла.

Балалар қайталап айтады

Ұйымдастырушылық-

ізденушілік






С.Сарғасқаевтың Неліктен ойнамайды әңгімесін айтып бнру. Аман неліктен балалрмен бірге ойнамады?

-Балалар сендер оқиғаны оқиғаны қалай аяқтар едіңдер?

-Қандай рақат,

жүрейік достар күнде өстіп,ренжу деген білместік.-деген өлең жолдарын сабақтың дәйек сөзі ретінде түсіндіру.

-Ойын-жатттығу «Досыңды кешір»

-Дәптермен жұмыс.

Балалар мұқият тыңдайды.




Балалр жұптарыға бөлініп ойнайды.




Ойынды қызыға ойнайды.

Рефлексивті-түзеуші

Балалар біз бүгін не үйрендік?

-Балалар ненің суретін боядық?

-Қандай түспен боядық?

-Кешіру мен түсіністік жайлы білдік.

-Ағаштың


-Жасыл

Күтілетін нәтиже:

Білу: Түсіну мен кешіруді

Болу: Мейірімді

Қолдану:Ақыл сөздерді.

Есеп:

+

-







Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім саласы: «Таным»

Бөлімі: Жаратылыстану

Тақырыбы: «Қыс»

Мақсаты: Ормандағы аңдар мен құстар тіршілігі туралы мәлімет беру

Міндеттері: Қыстайтын жануарлар мен құстар тіршілігі туралы білімдерін кеңейту. Сөйлеу дағдыларын дамыту .Ойын толық жеткізе білуге жаттықтыру.

Көрнекілік: қыс мезгілінің суреттері

Ұйымдастыру кезеңі: топпен

Әдіс – тәсіл: сұрақ – жауап, ой қозғау

Іс - әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

«Ғажайып сөздер» тілек айту

Балалар шеңбер құрады

Ұйымдастырушылық -ізденушілік


























Ш.Ахметов:

Аяз қысып, өрнек сызып,

Терезеңді торлайды

Кейде ұшып, кейде ысқырып

Ұйытқып боран соғады

Бөбектерім айтыңдаршы

Бұл қай кезде болады?

Сұрақ жауап:

  • Қыс қандай болады?

  • Қысқы аяздан аңдар мен құстар қалай қорғанады?

  • Олар немен қоректенеді?

«Ақ қоян»

Ойын: «Анықтап бер»

Шарты: қысқы ормандағы аңдар мен құстар тіршілігін айтып беру













- Қыс мезгілі

Балалардың жауаптарын тыңдау









Қимыл қозғалыс жасайды


Рефлексивті-түзеуші

- Қандай құстар қыстап қалады? Қысқы орманды бейнелеп бер

Балалардың жауаптары тыңдалады



Күтілетін нәтиже: Ормандағы тіршілік жайлы білімдерін кеңейту.

Есеп:

+

-


















































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы : «Шығармашылық»

Бөлімі: Аппликация

Тақырыбы: Саңырауқұлақтар

Мақсаты : Балаларға саңырауқұлақтар туралы түсінік беру. Шаршыдан,төртбұрыштан әр түрлі формалар қиюды үйрету.

Билингвальдық компоненті : Саңырауқұлақ-грибы,жаңбыр-дождь.

Іс- әрекеті кезені

Тәрбиешінің іс- әрекеті

Балалардың іс- әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы











Табиғатым тамаша,

Көз тоймайды қараса.

Табиғатты аялап,

Жүрейікші жараса.

-Балалар өлең не туралы айтылған?

-Табиғат дегеніміз не?

-Бізге табиғат не үшін керек деп ойлайсыңдар?

-Тірі табиғатқа нелер жатады?

-Өлі табиғатқа ше?


Балалар өлеңді бірге айтып,не жайлы екенін айтады.


-табиғат туралы


-бізді қоршаған орта




-өмір сүру үшін,ауамен дем аламыз, су бізге ауаудай қажет.

-өсімдіктер, жануарлар, адам.

Ұйымдастырушылық-ізденушілік

Сюрприздік сәт:

Балалар біз қазір сендермен серуенге орманға барамыз.

-Қараңдаршы орманда нелер өсіп тұр?

- Қандай аңдар бар деп ойлайсыңдар?

-Мынау ағаштың басында отырған қандай аң?

-Ол немен қоректенеді?

- Саңырауқұлақтар қайда өседі?

-Қараңдаршы саңырауқұлақтар өсіп тұр мына жерде?

-Қане мына себетке саңырауқұлақтар жинап алайықшы, топқа барған соң қағаздан қиып жасаймыз.

Топқа келіп, өздеріне ұнаған түрлі қағаздардан саыңауқұлақтар қиып жапсырады.


Балалар қызығушылықпен сұрақтарға жауап береді.


-ағаштар, гүлдер


-қоян, түлкі, тиін, құстар


-тиін


-жаңғақтармен, саңырауқұлақтармен

-жерде орманда



-балалар себетке саңырауқұлақтар жинайды.

Рефлексивті- түзеуші

Дайын жұмыстар арасында көрме ұйымдастыру.Балалар өздері ең жақсы жұмысты таңдап алады.

Өз жасаған жұмыстарына мақтана, қуана қарайды.

Күтелетін нәтиже:

Білу: Жыл мезгілдерінің айырмашылықтарын

Болу: Ұжымдық жұмыстың дағдылары

Қолдану: Түрлі-түсті қағаздарды, қайшыны дұрыс пайдалану

Есеп:

+

-





Ересектер тобының ұйымдастырылған қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Шығармашылық»

Кіші сала: Мүсіндеу

Тақырыбы: Сырға

Мақсаты: Қазақтың әшекей бұйымымен таныстыру. Ою – өрнектермен әшекейлеу.Балалардың эстетикалық талғамын жоғары дәрежеде дамыту.

Билингвальдық компонент: Сырға-серьга,

Әшекей-украшение.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Жылулық шеңбері

Аппақ қыдып өңірді,

Қар жауды! Қар жауды!

Көңілді балалар,

Қызығып, секірді.

Ортада қазақтың ұлттық киімі мен қыз суреті немесе макеті ілулі тұрады.

Балалар орындарынан тұрып белсенді орындайды.


Балалар сұрақтарға жауап іздейді.

Ұйымдастырушылық-

ізденушілік

Сурет бойынша қазақ қыздарының әшекей бұйымдарын көрсетіп, таныстыру, атап өту.

Сырға қай жерге киілетін әшекей?Сырғадан басқа да әшекей бұйымдарды атау.

«Ұйқасын тап» дидактикалық ойын ойнату.

Әшекей бөліктерінқұрастырып,ұйқасын тауып, алу.

Сергіту сәті

Қуыршағым тұрындар,

Беттерінді жуындар,

Шаштарынды тарандыр,

Киімдерінді киіндер,

Бақшаға қарай жүріндер,

Орындарынды табындар.

Сабақты дұрыс оқындар.

Сөздікпен жұмыс.

Талдау жүйесі.

Сырғаның бейнесін мүсіндеу әдісін көрсету.

Балалардың өзара қызығушылықтарын танытады.

Балалар сұрақтарға жауап іздейді Олар: Мойыншақ,ілмек, шашбау, сырға,сақина, білезік т.б.)





Балалар орындарынан тұрады,

Беттерін сәл уқалайды,

Киінеді,Бір орында жүреді.

Рефлексивті-түзеуші

Балаларға сырғаның бейнесін мүсіндеуді ұсыну.

Балалардың жұмыстарын талдап, бағалап, мадақтау.

Күтілетін нәтиже:

Білу: Қазақтың әшекей бұйымдарын атау.

Болу:Ұжымдық жұмыстың дағдылары;

Қолдану: Ермексаз,тақтайша,таяқша,сүлгі,сырға суреті.

Есеп:

+

-






Ересек тобының ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: Коммуникация

Бөлімі: Сауат ашу және жазу

Тақырыбы: [і]дыбысы мен І і әріпі

Мақсаты:

1.[і] дыбысымен және әрпімен таныстыру

2.қызықты тапсырмалар мен ойындар арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру

3.қоршаған ортаны сүйе білуге ,әдемілігін сезіне білуге тәрбиелеу.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық- қозғаушы




Балалар шеңбер жасап тұрады да,өлең жолдарын әндетіп айтқызады.

Күнім күліп арайлы,

Тереземнен қарайды

Достарыммен шеңберге,

Тұрғанымды қалайды

Бәрі бірге қайталайды.








Ұйымдастырушылық- ізденушілік






































Рефлексивті-түзеуші


Д /о»Артығын тап»

Д /о «Ойыншықтар жинаймыз»

Шарты:Балалар кезегімен келіп ,әр ойыншықтың атын буынға бөледі,неше буын екенін айтады.Дұрыс жауап берген бала суретті сандыққа салдырады.

Д /о «Орыныңды тап»

«Доп» сөзіндегі 3 дыбысты 3 балаға таратып береді.

-Амир ,сен қандай дыбыс естідің?

Кеспе әріптен і әрпін көрсете отырып,өлең шумағын оқу.

Жалғыз таяқ боп тұр,

Төбесінде доп тұр.

Бұл не?

Бұл і дыбысы деп,әріп таңбасы көрсетіледі.

-І дыбысы жуан айтыла ма,жіңішке айтыла ма?

І дыбысынан басталатын сөздер айту

-«Ішік»деген сөз қандай дыбыстан басталады?

-Ол қандай дыбыс?

-дауысты дыбысты қандай дөңгелекпен белгілейміз.

Сергіту сәті:

Қол ұстасып,дөңгелеп

Тұра қалдық екеуміз

Өзіміз де дөңгелек

Күнге ұқсайды екенбіз.

Балаларға о әрпін көрсетеді,неге ұқсайтынын айтқызады.

Дәптермен жұмыс:

Дәптерде берілген тапсырмаларды орындатады.Сөздерді буынға бөлдіреді.

Саусақ жаттығулары

Бұршақ дәндерімен І әріпін жасатады.

Сұрақ –жауап арқылы сабақта алған білімдерін қорытындылайды.

Сұрақтар:

-бүгін қандай әріппен таныстық?

-[о] дыбысы қандай дыбысқа жатады екен?

Балаларды ақылды екендерін айтып,мадақтай отырып ,сабақты аяқтайды.






Сұрақтарға жауап береді:







І дыбысынан

Дауысты дыбыс


Қызыл түсті дөңгелек



Өлең мазмұнына сай қимылдар жасайды.






Түзу отырып, жазу жұмыстарын орындайды.




Сұрақтарға жауап береді.








Күтілетін нәтиже:

Білу керек: [і] дыбысының дауысты дыбыс екенін

Игеру керек:табиғат аясында жүргенде қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет екенін

Меңгеру керек:І әрпін танып,көрсете білуді

Есеп:

+

-













































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Әлеуметтік орта»

Бөлімі: Өзін-өзі тану

Тақырыбы: Түсінісу мен кешіруді үйренеміз

Мақсаты: «Кешірім» «Өзара түсіністік» адамгешілік қасиеттері туралы түсініктерін кеңейту

Билингвалдық компоненті: Дос-друг

Түсіну -понимать

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Шаттық шеңбері

Жақсылық көрсең біреуден,

Мен қандаймын деп ойла.

Жамндық көрсң біреуден,

Мен қандаймын? деп ойла.

Балалар қайталап айтады

Ұйымдастырушылық-

ізденушілік






С.Сарғасқаевтың Неліктен ойнамайды әңгімесін айтып бнру. Аман неліктен балалрмен бірге ойнамады?

-Балалар сендер оқиғаны оқиғаны қалай аяқтар едіңдер?

-Қандай рақат,

жүрейік достар күнде өстіп,ренжу деген білместік.-деген өлең жолдарын сабақтың дәйек сөзі ретінде түсіндіру.

-Ойын-жатттығу «Досыңды кешір»

-Дәптермен жұмыс.

Балалар мұқият тыңдайды.




Балалр жұптарыға бөлініп ойнайды.




Ойынды қызыға ойнайды.

Рефлексивті- түзеуші

Балалар біз бүгін не үйрендік?

-Балалар ненің суретін боядық?

-Қандай түспен боядық?

-Кешіру мен түсіністік жайлы білдік.

-Ағаштың


-Жасыл

Күтілетін нәтиже:

Білу: Түсіну мен кешіруді

Болу: Мейірімді

Қолдану: Ақыл сөздерді.

Есеп:

+

-







Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Шығармашылық»

Бөлімі: Аппликация

Тақырыбы: Қысқы орман

Мақсаты : Қысқы орманға сай келетін түсті дұрыс таңдауға көмектесу.

Билингвальдық компоненті: Қыс-зима, орман-лес, қар-снег.

Іс- әрекеті кезені

Тәрбиешінің іс- әрекеті

Балалардың іс -әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Қыс мезгілі жайлы жұмбақтар жасыру.

Қыста жер бетін басады,

Көктемде сайға қашады.


Бетімді шымшып алады,

Терезеге өрнек салады.

Эмоциялық сезім жұмбақтардың шешулерін табады.


-қар

-аяз

Ұйымдастырушылық -ізденушілік








Балалар біз бүгін қысқы орманға саяхат жасауға барамыз.Сендер қалай деп ойлайсыңдар орман қазір қандай?Қысқы орман аңдарының тіршілігі жайлы әңгімелеу.Ағаштарға бақылау жасау.

Балалар бақылайды,тыңдайды ,сұрақтарға жауап береді.



Жаңа сөздерді еске сақтап, мағынасын түсінеді.

Рефлексивті- түзеуші

Д/О:«Аққаланы құрастыр».Топта орманды көз алдарына елестете отырып түстерді дұрыс таңдап, қиып жапсыру.


Балалар қызығушылықпен ойнайды, өз араларында көрме ұйымдастырады. Жұмыстарды бағалап,мадақтайды.

Күтілетін нәтиже :

Білу: Қысқы орман көрнісі

Болу: Қысқы ормандағы аңдар, ағаштар

Қолдану: Жапсыру ережелерін дұрыс қолдану, қайшыны ұстай білу.

Есеп:

+

-




















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.


Білім беру саласы: «Таным»

Бөлімі: Құрастыру

Тақырыбы: Шыршаға арналған ойыншықтар

Мақсаты: Балаларға әр түрлі материалдарды пайдаланып, жаңа жылдық ойыншықтар жасауды үйрету. Жұмыс барысында бір-біріне кедергі жасамай достық қарым-қатынаста болуға тәрбиелеу.

Билингвальдық компоненті: жаңа жылдық ойыншықтар-новогодние игрушки.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы

Таңғы шеңбер.

Балалар қараңдаршы, бізге түнде аққала тек төбесінде ғана жұлдызы бар безендірілмеген шырша әкеліп тастапты. Бізге осы шыршаны әшекейлеуіміз керек. Ол үшін біз бүгін қағаздан әр түрлі әдемі ойыншықтар жасаймыз. Менің қолымда әр түрлі жануарлардың трафареттері бар осыны картон бетіне бастырып алып, фломастердің көмегімен ауызын, көзін саламыз да, шыршаға ілу үшін жіпті жабыстырамыз, бетіне желім жағып, жылтырақ себеміз. Ал енді кімге қандай жануар ұнайды соның трафаретін алып бастырып, қиып аламыз.

Армысың Қайырымды Аспан ата,

Армысың мейірімді Жер ана,

Қайырлы таң балалар!

Сәлеметсізбе апай!

Балалар шыршаға қызыға қарайды, тәрбиешімен бірге әңгімелеседі. Тәрбиеші іс-әрекетін мұқият қарайды.

Ұйымдастырушылық- ізденушілік

Тәрбиеші балалардың іс-әрекетін бақылап отырады. Көмек көрсетеді.

Балалар трафареттерді алып бастырып алады. Өз қиялдарын қосып, әшекейлейді.

Рефлексивті- түзеуші

Дайын болған ойыншықтарды бағалап, шыршаға ілеміз. Сабақты қорытындылау.

Балалар өздерінің не жасағанын айтып береді.

Қызығушылықпен апарып, шыршаға іліп қояды.


Күтілетін нәтиже:

Білу: Жаңа жылдық ойыншықтың қалай жасалатынын, оны дұрыс әшекейлей білуін.

Болу: түрлі-түсті картон, қайшы, трафареттер, жылтырақтар, фломастер, желім, қылқалам, қылқалам қойғыш, салфетка.

Қолдану: көрсету, сұрақ-жауап, түсіндіру әдіс-тәсілдерін.


Есеп:


+

-



Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Коммуникация».

Бөлімі: «Драма»

Тақырыбы: «Аққу - қаздар» орыс халық ертегісі. Иллюстрация театры.

Мақсаты: Балаларға ертегіні иллюстрация театр арқылы сахналауды үйрету.

Міндеттері: Рөлге еніп ойнау қабілеттерін арттыру.

Әдіс-тәсілдер: түсіндіру, әңгімелесу, сұрақ-жауап.

Көрнекіліктері: атрибуттар.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық -қозғаушы









Шеңбер құру.

-Балалар,біз дөңгелене тұрып, бір-біріміздің жүзімізді көреміз,бір-бірімізге жымиямыз, жылы лебіздер айтамыз,осылайша қуанышқа бөленеміз. -Армысың асыл күн, -Армысың жан досым. Жылуыма жылу қос,міне, менің қолым.

Балаларды ертегімен таныстыру.

Жұмбақ шешу.

Балалар шеңбер құрып, дөңгелене тұрады.

Балалар жылы лебіздер білдіреді.

Ертегіні мұқият тыңдап, мазмұндайды.

Ұйымдастырушылық-

ізденушілік


Сөздік жұмысын өткізу. Қажетті атрибуттар дайындау.

Ертегіні оқу,мазмұндау. Сергіту сәті:

Қорбандаған аюдың

Құлпынайы көп еке

Теріп, теріп алайық

қалтамызға салайық

Д/О: «Тез тап?»

5-6 сөз оқу, қай сөз ертегіге жататынын табу.

Ертегіні сахналау



Қимыл-қозғалыспен жасайды.

Мұқият тыңдау.


Үстел үсті театрын тамашалау.

Рефлексивті- түзеуші

Сабақты қорытындылау.

Сұрақтар арқылы бекіту,

Бағалау

Қойылған сұрақтарға толық жауап қайтарады.

Күтілетін нәтиже:

Білу: Ертегінің мазмұның білу;

Игеру:әңгімелеп айтуды игеру ;

Меңгеру:ойын жеткізіп айту.

Есеп:

+

-










Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Коммуникация»

Бөлімі:Сауат ашу және жазу.

Тақырыбы:[к]дыбысы мен К к әріпі

Мақсаты:

1.[к] дыбысымен және әрпімен таныстыру

2.қызықты тапсырмалар мен ойындар арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру

3.қоршаған ортаны сүйе білуге ,әдемілігін сезіне білуге тәрбиелеу.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы





Балалар шеңбер жасап тұрады да,өлең жолдарын әндетіп айтқызады.

Күнім күліп арайлы,

Тереземнен қарайды

Достарыммен шеңберге,

Тұрғанымды қалайды

Бәрі бірге қайталайды.







Ұйымдастырушылық-

ізденушілік






















Д /о»Артығын тап»

Д /о «Ойыншықтар жинаймыз»

Шарты:Балалар кезегімен келіп ,әр ойыншықтың атын буынға бөледі,неше буын екенін айтады.

Жұмбақ жасыру:

Өз атын өзі шақырады

Сөйтіп күнді батырады.(көкек)

-«Көкек»деген сөз қандай дыбыстан басталады?

-Кім К дыбысына байланысты адам аттарын атайды?

-Ол қандай дыбыс?

-дауыссыз дыбысты қандай дөңгелекпен белгілейміз.

Қол ұстасып,дөңгелеп

Тұра қалдық екеуміз

Өзіміз де дөңгелек

Күнге ұқсайды екенбіз.

Балаларға к әрпін көрсетеді,неге ұқсайтынын айтқызады.

Дәптермен жұмыс:

Дәптерде берілген тапсырмаларды орындатады.Сөздерді буынға бөлдіреді.

Бұршақ дәндерімен К әріпін жасатады.

Ойын:»Қай дыбысты дыбыстадым»







Сұрақтарға жауап береді:







К дыбысынан

Дауыссыз дыбыс


Көк түсті дөңгелек



Өлең мазмұнына сай қимылдар жасайды.







Рефлексивті-түзетуші





Сұрақ –жауап арқылы сабақта алған білімдерін қорытындылайды.

Сұрақтар:

-Бүгін қандай әріппен таныстық?

-[к] дыбысы қандай дыбысқа жатады екен?

Балаларды ақылды екендерін айтып,мадақтай отырып ,сабақты аяқтайды


Түзу отырып, жазу жұмыстарын орындайды.


Сұрақтарға жауап береді.

Күтілетін нәтиже:

Білу керек: [к] дыбысының дауысты дыбыс екенін;

Игеру керек:табиғат аясында жүргенде қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет екенін;

Меңгеру керек: К әрпін танып,көрсете білуді.

Есеп:

+

-



























































Ересектер тобының ұйымдастырылған қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Шығармашылық»

Кіші сала: Мүсіндеу.

Тақырыбы: Адам бейнесі.

Мақсаты: Адамның қозғалыс фигурасын мүсіндеу дағдысын бекіту. Пішінді, қозғалыстарды айнытпай беруге қол жеткізу. Ұжымдық композицияҚұрастыруға үйрету.

Билингвальдық компонент: Адам-человек,

Бейне-фегура.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотвациялық- қозғаушы

Жылулық шеңбері

Аппақ болып таң атты!

Түтін тіке шығады!

Қарлығаштар қанатын,

Оңға, солға жаяды!

Ұшып-ұшып барады,

Самғап, биік ұшады!

Ортада адамның бейнесі немесе ммакеті ілулі,орналасқан.

Суретті әңгімелеу.

Балалар орындарынан тұрып белсенді орындайды.


Балалар сұрақтарға жауап іздейді.

Суреті әңгімелейді.

Ұйымдастырушылық-

ізденушілік

Адам дене мүшесінің бөлшектерін көрсетіп,түсіндіру, мазмұнын ашу.

( пішіні, қозғалысы, әрекеті т.б.)

«Ойлап тап»ойынын ойнату.

Бұл ойында екі топқа жеке –жеке жұмбақ жасырылады , шешімі екі тілде аталады.

Жұмбақ

Таңертең төрт аяқ,

Түсте екі аяқ,

Кешке үш аяқ? (адам)

Сергіту сәті:

Бүйір таян сол қолмен,

Көтер қанат оң жақтан,

Қайталашы сол жолмен

Иіліп тез, сәл сақтан.

Сөздікпен жұмыс

Талдау жүйесі

Адам бейнесін мүсіндей әдісін көрсету.

Балалардың өзара қызығушылықтарын танытады.






Балаларға сұрақтарға жауап іздейді.


Аджамның сәби кезеңі,

Жасөспірім кееңі,

Кәрілік кезеңі.

Сол қолын бүйіріне қояды,

Оң қолын құстың қанатына ұқсатып, жоғары көтереді.

Керісінше осы қимылды қайталайды.

Адам –человек,

Бейне-фегура.


Рефлексивті- түзеуші

Балаларға дырыс және ұқыпты мүсіндеуді ұсыну.

Балалардың жұмыстарын талдап, бағалап, мадақтау.

Күтілетін нәтиже:

Білу: Адамның дене пішінін,қозғалыс бейнесін дұрыс мүсіндеу.

Болу:Ұжымдық жұмыстың дағдылары;

Қолдану: Ермексаз,тақтайша,таяқша,сүлгі,адам макеті,су.







Есеп:

+

-



























































Ересектер тобының ұйымдастырылған қызметінің технологиялық картасы.

Білім саласы: «Коммуникация»

Бөлімі: «Сөйлеуді дамыту»

Тақырыбы: Жұмбақ әлеміне саяхат

Мақсаты: Байланыстырып, сөйлем құрауға үйрету

Міндеттері: Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру

Олардың еңбектерін бағалай білуге үйрету

Адамгершілікке тәрбиелеу

Көрнекілік: суреттер

Ұйымдастыру кезеңі: топпен, жеке, жарты топпен

Әдіс – тәсіл: көрсету, үйрету, түсіндіру, сұрақ – жауап.

Іс - әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Шаттық шеңбер

Армысың жер - ана

Армысың күн - ана

Армысың достарым

Армысың апайларым

Балалар шеңберге тұрады

Қимылдарымен көрсетіп, орындайды

Ұйымдастырушылық-ізденушілік





















Сергіту сәті






Балалармен бірге жұмбақ әлеміне саяхатқа шығамыз:

Қыста ұйықтайды

Жазда қыдырады

Отқа жаңбас, суға батпас

Ти десем тимейді,

Тиме десем тиеді

Зырлайды аяқсыз

Дөңгелегін жүргізіп,

Қолымда да дөңгелек

Бұрап жүріп барамын

Суреттер арқылы жұмбақ шешу

Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп – кішкентай ағаштар

Үлкен болып өседі

Тыныш отырып тыңдайды

- Аю



- Мұз

- Ерін





- Көлік











Балалар қимылдармен көрсетіп, айтып орындайды

Рефлексивті-түзетуші

- Балалар біз бүгін қайда саяхатқа бардық?

- Жұмбақ әлеміне

Күтілетін нәтиже: Балалардың ойлау қабілеттерін дамыту

Есеп:

+

-



























Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы : «Таным».

Бөлімі:«Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру».

Тақырыбы: Дәптермен жұмыс «биік-аласа,арасында,оң-сол» ұғымдары.

Есту және көру диктанттары.

Мақсаты: «Оң жақта-сол жақта ұғымдаын меңгеру. Есту бойынша математикалық диктант жазуға үйрету.

Билингвальдық компоненті:Оң-правый, Сол-левый

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық- қозғаушы

Көңілді шеңбер

Балалардың оң жағына әр түрлі заттары қыстырып қояды.Гүл орамал,бантик.

Балалар шеңбер жасап отырады.Бір-біріне мұқият қарайды.


Ұйымдастырушылық-

ізденушілік

«Шалқан ертегісі»

Қайталап,еске түсіру,

Мазмұны ашылып айту.

Ондағы атасы,апасы,

немересі,күшік,мысық,

тышқанның орнын ажыратып,арсында,

ортасында,соныңда

кімдер тұғандарын айтындаршы ?

Дәптермен жұмыс

1.Тор көзді салып бояу.

2.Торкөздің оң жағындағысын.

3.Сол жағындағысын

4.Жоғарғы жағындағыын

5.Төмен жағындағысын.

Үлкен щеңбер құрайық

Алақанды соғайық

Оң жақтағы балаға

Шапалақты соғайық

Сол жақтағы балаға Шапалақты соғайық

Жоғары төмен қарайық

Орнымызды табайық.

Ойын «Орнын тап»

Сандарды ретімен қою

Балалар шалқан ертегісін айтып береді.

Балалар шалқан ертегісін

Киіперлері ретінде өздері ойнайды.

Оң жағында және сол жағында кімдер тұрғандарын айтады.



Жеке жұмыстарын орындайды.Сызықтармен өткізу арқылы оң,солды көрсетеді.

Қызылмен бояу,Көкпен бояу,жысыл,сары.


Балалар оң-солды алақандармен көрсетіп,бірге қайталайды.





Ойын шарты бойынша ойнайды.

Рефлексивті- түзеуші

Қортынды. Жақсы бояғандарды көрсету.Мадақтау.

Қортынды.

Күтілетін нәтиеже:

Білу: Оң –солды ажырата алу.ұқыпты жазу.

Болу: Кеңістікте өзара орналасуы мен орнын ажыратып,ұғымдарды дұрыс пайдаланып,торкөзбен нақты танысып,ұқыпты жұмыс жасау.

Қолдану: Тор көз дәптер,бояу,шалқан ертегісінін суреттері.



Есеп:

+

-




























































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Коммуникация». Бөлімі: Драма

Тақырыбы: «Аққу – қаздар» орыс халық ертегісі . Фланелеграф театры

Мақсаты: Ертегіні сахналай алуға үйрету. Балаларды өздерін еркін ұстай отырып, әртістік қабілеттерін ояту.

Міндеттері: Кейіпкерлердің дауыс ырғағын сала білуге көңіл бөлу. Ойнай білуге дағдыландыру.

Әдіс-тәсілдер: түсіндіру, әңгімелесу, сұрақ-жауап.

Әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық - қозғаушы




Ұйымдастырушылық-ізденушілік




Шаттық шеңбері. Біз қандаймыз,қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Еш уайымды білмейміз. Қайырлы таң балалар.

Сөздік жұмысын өткізу.

Керекті құрал-жабдықтарды дайындау.

Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар алдымнан жел еседі кіп-кішкентай ағаштар үп-үлкен боп өседі

Ертегіні сахналау

Д/О: «Басты кейіпкерді тап»

Балалар шеңбер құрып, дөңгелене тұрады.




Қайырлы таң апай.




Қимыл-қозғалыспен жасайды.



Рөлге кіріп,ойнау.

Ойынға белсенді қатысты.

Рефлексивті-түзетуші

Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Қойылған сұрақтарға толық жауап қайтарады.


Күтілетін нәтиже:

Білу: Ертегінің мазмұның білу;

Игеру:ертегіні сахналай алу.

Меңгеру:ойын жеткізіп айту.

Есеп:

+

-




















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Әлеумет».

Бөлімі: Экология негіздері.

Тақырыбы: Табиғаттағы мезгілдік.

Мақсаты: Төрт жыл мезгілінің бір-бірінен айырмашылқтарымен таныстыру. Табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Билингвальдік компоненті: қыс-зима, көктем-весна, жаз-лето, күз-осень.


Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Тақтаға төрт жыл мезгіліне байланысты суреттерді іліп қоямын. Әр жыл мезгіліне жеке-жеке тоқталып өтемін. Балалардан сұрап өтемін. әр жыл мезгілінің мерекелері жайында айтамын. Балаларға қыс, жаз, күз, көктем мезгілдері жайлы өлең оқып беру.


Балалардың білімдерін кеңейту. Сұрақтарға жауап береміз.

Ұйымдастырушылық -ізденушілік

Балаларға дидактикалық үлестірмелі ойын түрлерін беремін. 2-3 рет қайталатып ойнатқызамын. Төрт жыл мезгілі бойынша тақпақ білетін балаларды ортаға шығарып айтқызамын.


Балалар ойынды қызығушылықпен ойнайды. Белсенділік танытады.

Рефлексивті-түзеуші

Сабақта қорытындылауға арналған сұрақтар қоямын. Сабаққа белменді қатысқан балаларға мадақтаймын.


Балалар сқрақтарға жауап береді.


Күтілетін нәтиже:

Білу: жыл мезгілдерін ажырата білу.

Болу: дидактикалық материал.

Қолдану: тақырыпқа байланысты суреттер.

Есеп:

+

-






















Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Коммуникация».

Бөлімі: Сөйлеуді дамыту.

Тақырыбы: «Шал мен бала».

Мақсаты: Үлкендерді сыйлауға үйрету.

Міндеттері: Сүйіспеншілік қабілеттерін дамыту

Әңгіме мазмұнын түсіне білуге үйрету

Қамқорлыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: мазмұнды суреттер, тірек – сызбалар

Ұйымдастыру кезеңі: топпен, жеке, жарты топпен

Әдіс – тәсілдер: көрсету, үйрету, түсіндіру, сұрақ – жауап.

Іс - әрекет кезеңі

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Шаттық шеңбер

Балалар бір – бірінің қолдарынды ұстап, жылы лебіздеріңді білдіріңдер.

Балалар шеңберге тұрады

Жылы лебіздерін білдіреді

Ұйымдастырушылық-ізденушілік











Ойын: «Мен әдепті баламын»

Шарты: Балалар екі топқа бөлініп, кім қандай жақсы істер істеп, үлкен адамдарды қуанатындығы туралы айтады. Қай топ көп айтады сол жеңімпаз.

«Шал мен бала» әңгімесімен таныстыру:

- Сөздік жұмыс

- әңгіме авторымен таныстыру

Бердібек Соқпақпаев

- Әңгімені оқу

- Сұрақ арқылы мазмұнын сұрау

Ойын: «Мен бастаймын, сен аяқта»

Шарты: Үстелдегі суреттер арқылы әңгіме басын, ортасын, соңын айту

«Қатып қал»



Балалар істерін сурет арқылы көрсе

Балалар белсенді тапсырмаларды орындайды





Шеңберде ойнайды




Балалар қимылдар көрсетеді

Рефлексивті-түзеуші

- Әңгімені түсіңдіңдер ме?

- Үлкендерді көргенде не істеу қажет?

Балалардың жауаптары тыңдалады



Күтілетін нәтиже: Үлкендерді сыйлауға үйрету

Есеп:

+

-






















































Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Таным».

Бөлімі: Құрастыру.

Тақырыбы: Ұшақ. (Оригами).

Мақсаты: Балаларды қағазды дұрыс бүктеуг үйрету. Ұшақпен таныстырып, білімдерін кеңейту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Билингвальдық компоненті: ұшақ-самолет, қағаз-бумага.

Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиеші іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Таңғы шеңбер.






Балалар мен қазір сендерге жұмбақ жасырамын, егерде тапсаңдар онда біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы шығады.

Жұмбақ:

Аспанда жүзеді,

Қанатын қақпайды,

Жерде де жүреді,

Бауырлап жатпайды.

(Ұшақ)

Осы кезде топқа жүгіріп көжек кіріп еледі, қолында ұшағы бар:

  • балалар қараңдаршы менде қандай ұшақ бар? Мен ұшақ жасауды үйрендім, ал сендер жасай аласыңдар ма? Қанеки тезірек үйреніп алыңдар, содан соң маған хабарласыңдар, деп топтан шығып кетеді.

  • -Балалар қазір біз ұшақ жасауды үйренеміз, ұшақ жайында қысқаша айтып кетемін.

Тәрбиеші балаларға ұшақ жасауды көрсетеді.

Армысың Қайырымды Аспан ата,

Армысың мейірімді Жер ана,

Қайырлы таң балалар!

Сәлеметсізбе апай!

Балалардың сабаққа деген қызығушылығы артады.

Ұйымдастырушылық- ізденушілік

Тәрбиеші балаларға көмектесіп, жұмыс барысын бақылайды. Түсінбеген балаға қайта көрсетеді.

Балалар ұшақты ұқыпты жасауға тырысады.

Рефлексивті- түзеуші

Балалар өз жұмыстарын аяқтап болған соң, көжекке телефон шаламыз да балалардың ұшақтары дайын болғанын айтамын. Көжек келіп, балаларға ұшақтарымен серуенге шыққанда жарыстырып ойнауды ұсынады. Сабақты қорытындылайды.

Балалар өз жұмыстарын көжекке көрсетеді. Олар көжекпен келіседі. Сұрақтарға жауап береді.


Күтілетін нәтиже:

Білу: ұшақ жайында, қағаздан қалай жасалатынын.

Болу: қағаз.

Қолдану: көрсету, түсіндіру әдіс-тәсілдерін.


Есеп:

+

-














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Аққала ашық сабақ

Автор: Адылханова Гүлназира Мырзабекқызы

Дата: 23.01.2018

Номер свидетельства: 451851
