БЕКІТЕМІН | | ПӘНІ | Биология | КЛАСЫ | 6 | МЕРЗІМІ |
ТАҚЫРЫП | Гүл, оның құрылысы мен маңызы. Гүлсерігі. Тостағанша. Күлте. Гүлдің негізгі бөліктері |
МАҚСАТЫ | Адамгершілік, экологиялық тәрбие беру, топпен бірлесіп жұмыс жасай білуге, ынтымақтастыққа, сыни ойлауға үйрету, қойылған мәселенің шешімін таба білу, зерттеушілік әңгіме жүргізу, сұрақтар қою арқылы оқушылардың өз пікірін жеткілікті дәрежеде жеткізе білу, еңбексүйгіштікке баулу. |
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ | Гүлдерге қатысты ерекше ойлары қалыптасады, сөйлеу тілдерімен танымдық және логикалық ойлау қабілеттері дамиды, білім, білік дағдылары қалыптасады |
КЕЗЕҢДЕРІ | РЕСУРСТАР | САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ | ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ | БАҒАЛАУ |
Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) | Биология оқулығы | Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа «Ормандағы жануарлар» биінің ұимылдарын қайталау ұсынылады. | | |
Қызығушылық ты ояту (3 минут) | «Биолог анықтамалығы» журналы | Мұғалім тарапынан сабақтың тақырыбы таныстырылады. Оқушылармен бірлескен түрде сбақтың мақсаты анықталады. Сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру мақсатында топтардын бүгінг сабақ н е туралы болатындығы туралы ой тастау. | Жекеленген оқушыларға көмек | Үш шапалақ |
Мағынаны тану (15 минут) (5 минут) | Биология оқулығы Интернет желісі материалдары | „Сатылай кешенді талдау“ әдісі арқылы сабақты кеңінен ашу. Гүлді өсімдіктердің тозаңдануы. Аталық пен анаықтың қатысу Тозаңдану Жануарлар арқылы тозаңдану Жел арқылы тозаңдану „Ұғыну“ стратегиясын пайдалану арқылы мәінмен жұмыс жасау. Әр топқа мәтіндерді бөліп беру арқылы „Джигсо“әдісімен тақырыпты толықтыру. „Тозаңданудың негізі“ | Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады Дарынды және талантты балаларға кеңейтілген тапсырма беру | Критерий арқылы бағалау Өзін-өзі бағалау Кері байланыс 2-жұлдыз, 1-тілек. Өзін өзі бағалау |
Рефлексия (10 минут) | | «Диалогтык оқыту» арқылы топтағы оқушылар жұптық жұмыс жасайды. | Дарынды оқушыларды анықтау | Мұғалімнің бағалауы |
Қорытындылау | Үйге тапсырма: Гүлді өсімдіктерден апликация жасау. |