| Сынып/ мерзімі | 8 «ә» 20.02.2018 ж |
Сабақ/тақырыбы | Астың ауыз қуысында қорытылуы |
Сабақтың мақсаты | Астың т ауыз қуысында қорытылуы, тістің құрылысы, күтімі, тісті бұзатын аурулармен емделу жолдары жайлы біледі. Оқушы өздігінен оқып, ой өрістерін тереңдетеді, ізденісін арттырып, шығармашылыққа үйренеді. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың жаңа мағлұматтар туралы білімдерін кенейеді. Оқушылардың сөйлеу, есте сақтау қабілеттері дамиды. Сілекей буздері бөлетін ферменттердің роліне тәжірибе жүзінде көз жеткізеді. |
Сабақтың әдісі | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, сұрақ-жауап |
Уақыты | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
3 мин 2 мин 5 мин | Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. Оқушыларды «Мозайка» әдісімен топқа бөлемін. «Ашық микрофон» әдісі Үй тапсырмасы сұралады. «Ас қорытудың маңызы» тақырыбы бойынша | Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар топқа бөлінеді: « Ас қорыту жолдары» «Ас қорыту бездері» Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыптарды естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. | Оқулық |
15 мин 10 мин 5 мин | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ « Ойлан , бірік , бөліс» әдісі 1 топқа 1 . Астың ауыз қуысында қорытылуы 2 Тістің қызметі 2 топқа Сілекей бездері Рефлекс Зертханалық жұмыс «Сілекей ферменттерінің крахмалға әсері» . | Оқушылар берілген тақырып бойынша жұптасып, топтасып әңгіме жүргізіп жасаған жұмыстарын қорғайды. Өзара диалогтық қарым қатынасқа түсіп, ойларымен бөліседі. | АКТ Плакат, маркер, оқулық. слайд су, йод,Петри тиабақшасы, мақта, оралған таяқшалар |
8 мин | Қорытынды | « Алты қалпақ » әдісі арқылы қорытындылаймын | Қалпақтың түстеріне сәйкес мағынасын ашу , ойларын қорытындылау | Оқулық |
2 мин | Бағалау. | формативті бағалау. | Сабақтан алған көңіл күйлерін смайликтермен көрсету | смайлик |
3 мин | Рефлек сия | Кері байланыс «Шабадан , еттартқыш, қоқыс жәшігі » бүгінгі сабаққа байланысты стикермен қалдырады. | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. | Стикер |
2 мин | Үйге тапсырма беру | Астың ауыз қуысында қорытылуы Зерт жұмыстың қорытындысын жазу | Күнделікке жазады. Зерт жұмыс дәптері | Күнделік ,дәптер |