kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

№3 Сабақ жоспар Өсімдіктердің тіршілік шарттары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ф-Е-10/5.4

№ 3 сабақ жоспар

Пән: Агрономия негіздері.

Тобы:

М-16-2

 

 

 

 

 

Күні, мерзімі:

07.09.2017 ж

 

 

 

 

 

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің тіршілік шарттары.

Сабақтың мақсаты:Білімділік:Оқушылырға бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, жарық, тіршілік шарттары аса қажеттілігін оларсыз өмір сүру мүмкін еместігін түсіндіру, білімдерін, оқу қабілеттерін арттыру.

Дамытушылық:Оқушылардың іс әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, оқу материалдарының мазмұнын өмірімен байланыстыру арқылы оқушылардың білім-біліктілігін арттыру.

Тәрбиелік:Оқушылардың бойына ұлттық рухты сіңіріп, өз ұлтының әдет-ғұрпын, салт санасын құрметтеуге, салауатты өмір салтын насихаттауға үйрету.

Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.   

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:      

Негізгі: Қ. Әрінов «Агрономия негіздері»

Сабақтың барысы мен мазмұны:

Сабақтың кезеңдері

Мазмұны

Әдіс-тәсілдері

Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ

Уақы-ты

І.  Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,  оқушылардың сабаққа қатысуын  түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3мин.

ІІ.Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:Өсімдіктердің тіршілік шарттары: 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар.

1 мин

III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:

1Ауыл шаруашылығының салалары.

2.Агрономия ғылымының негізгі буыны.

3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардардың егіс көлемі.

Сұрақтармен жұмыс

Тақтаға шығару

Плакаттар Муляж

20 мин

1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

5 мин

V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).

Мақсаты: Бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, күн  болмаса өмір тоқтап қалатынын және өсімдіктердің өмір сүруіне аса қажеттілігін, олардың өз шамасында болатынын үйрету.

Тақырыбы: Өсімдіктердің тіршілік шарттары.

2 мин

YI. Жаңа материалды түсіндіру:

Өсімдіктердің тіршілік шарттары

1.Жарық.

2.Су.

3.Ауа.

4.Күн.

5.Қоректік заттар.

Баяндау

Түсіндіру

 Конспектілеу

Гербарий

Өсімдік баулары

Слайд№1

30 мин

VII.  Жаңа материалды бекіту:

1. Өсімдіктердің тіршілік шарттары ата

2. Жылу режимі.

3.Жарық  режимі.

4.Ауа  режимі.

5.Су режимі.

6.Қоректік заттарға нелер жатады.

8. Минералды қоректену.

9. Ауа арқылы қоректену.

Сұрақ-жауап Қызығушылығын ояту, мәтінмен жұмыс

Гербарий

Өсімдік баулары

      Слайд№1

15 мин

 

 

 

 

VIII. Сабақты қорытындыла:

Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

3 мин

ІХ. Үйге тапсырма беру.

Негізгі: И. Сейітов «Агрономия негездері»10-12 беттер

1 мин

                   

 

 

Оқытушы:  _____________________________________________________

 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«№3 Сабақ жоспар Өсімдіктердің тіршілік шарттары»

Ф-Е-10/5.4

2 сабақ жоспар

Пән: Агрономия негіздері.

Тобы:

М-16-2






Күні, мерзімі:

07.09.2017 ж






Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің тіршілік шарттары.

Сабақтың мақсаты:Білімділік:Оқушылырға бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, жарық, тіршілік шарттары аса қажеттілігін оларсыз өмір сүру мүмкін еместігін түсіндіру, білімдерін, оқу қабілеттерін арттыру.

Дамытушылық:Оқушылардың іс әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, оқу материалдарының мазмұнын өмірімен байланыстыру арқылы оқушылардың білім-біліктілігін арттыру.

Тәрбиелік:Оқушылардың бойына ұлттық рухты сіңіріп, өз ұлтының әдет-ғұрпын, салт санасын құрметтеуге, салауатты өмір салтын насихаттауға үйрету.

Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:

Негізгі: Қ. Әрінов «Агрономия негіздері»

Сабақтың барысы мен мазмұны:

Сабақтың кезеңдері

Мазмұны

Әдіс-тәсілдері

Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ

Уақы-ты

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3мин.

ІІ.Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:Өсімдіктердің тіршілік шарттары: 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар.

1 мин

III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:

1Ауыл шаруашылығының салалары.

2.Агрономия ғылымының негізгі буыны.

3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардардың егіс көлемі.

Сұрақтармен жұмыс

Тақтаға шығару

Плакаттар Муляж

20 мин


1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

5 мин


V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).

Мақсаты: Бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, күн болмаса өмір тоқтап қалатынын және өсімдіктердің өмір сүруіне аса қажеттілігін, олардың өз шамасында болатынын үйрету.

Тақырыбы: Өсімдіктердің тіршілік шарттары.

2 мин

YI. Жаңа материалды түсіндіру:

Өсімдіктердің тіршілік шарттары

1.Жарық.

2.Су.

3.Ауа.

4.Күн.

5.Қоректік заттар.

Баяндау

Түсіндіру

Конспектілеу

Гербарий

Өсімдік баулары

Слайд№1

30 мин

VII. Жаңа материалды бекіту:

1. Өсімдіктердің тіршілік шарттары ата

2. Жылу режимі.

3.Жарық режимі.

4.Ауа режимі.

5.Су режимі.

6.Қоректік заттарға нелер жатады.

8. Минералды қоректену.

9. Ауа арқылы қоректену.

Сұрақ-жауап Қызығушылығын ояту, мәтінмен жұмыс


Гербарий

Өсімдік баулары

Слайд№1

15 мин





VIII. Сабақты қорытындыла:

Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

3 мин

ІХ. Үйге тапсырма беру.

Негізгі: И. Сейітов «Агрономия негездері»10-12 беттер

1 мин



Оқытушы: _____________________________________________________


































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
№3 Сабақ жоспар Өсімдіктердің тіршілік шарттары

Автор: Айдарова Гүлнұр Жетпісбайқызы

Дата: 17.02.2018

Номер свидетельства: 458052
