Күні: 27.11.2018ж | Мұғалімнің есімі: Жумашева Гулбану Утегеновна |
Сынып: 7 «Д» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Тақырыбы | Жапырақтың құрылысы мен қызметі. |
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) | 7.1.2.1 –жапырақтың ішкі құрылысын сипаттау, құрылысымен қызметі арасындағы өзара байланысты сипаттау |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Жапырақтың сыртқы құрылысы жапырақ тақтасы менен танысады |
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: Жай жапырақ және қүрделі жапырақ түрлерін ажырата алады |
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Жапырақтың жүйкеленуі торлы жүйкелі, доға жүйкелі параллель жүйкелі түрлерін біледі |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жапырақ тақтасы,сағақ, бөбешік жапырақтар, үшқұлақты, сағақты жапырақтар, сағақсыз жапырақтар, күрделі жапырақтар, жәй жапырақтар. |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Жапырақтың қызметі ....... Жапырақтар жіктеледі .......... |
Бағалау критериийлері | Жапырақтың ішкі құрылысын сипаттай алады Құрылысымен қызметі арасындағы өзара байланысты ажырата алады Жапырақ түрлеріне мысалдар жазады. |
Алдыңғы оқу | |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Басталуы 2 минут Үй тапсырмасын сұрау 5 минут | «Зейінді шоғырландыру» Амандасу Көңіл күйлерін сұрау «Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» Жануарлар организмінде заттардың тасымалддануының маңызы қандай деп ойласыңдар мыс келтіріңдер? Шұбалшаңның қан айналым мүшесі қайда орналасқан? Ұлуларда қоректік заттар не арқылы денеге таралады? Сүтқоректілермен адамда қоректік заттар қалай тасымалданады? «Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу Балалар, қазір қай мезгіл? Күздің қандай белгілерін білесіңдер? Осыған байланысты бүгінгі сабағымыздың тақырыбын айта алсасыңдар ма? Сабақтың мақсатын айқындау Сабақтың мақсаттарымен бағалау критериийлерімен танысады. | |
Ортасы минут Бекіту | Жаңа тақырып. (Әр топқа жеке тапсырма) І топ: Жапырақтың ызметі мен сыртқы құрылысы ІІ топ Жапырақтың жіктелуі ІІІ топ Жапырақ тақтасының пішіні (формасы) ІҮ топ Жапырақтың сабаққа орналасуы Ү топ Жапырақтың жүйкеленуі. Топтар берілген тапсырманы қорғайды Сабақтың мақсатына оралу «Кім жылдам» Жапырақтар сөйлейді Ақ парақтарға жапырақтарды жабыстырып түрлеріне ажыратады | |
Аяқталуы Рефлексия Бағалау | «Жетістік баспалдағы» әдісі бүгінгі сабақ бойынша. Әр баспалдақ критерийі негізделген болсын. | |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс (тәрбие элементі) |
| | |
Рефлекция Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |