Күні: 21.10.16 | Пәні: ағылшын тілі | Сыныбы:6 |
Сабақ тақырыбы: | Would you like some more tea ? |
Сабақтың мақсаты: | Диалогтік сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, тілдік этикеттің формаларын сақтау, тыңдау, оқу дағдыларын дамыту, жаңа лексиканы оқу Үш тілде білім алу дағдысын қалыптастыру |
Оқу нәтижесі: | тақырып бойынша жаңа сөздерді білу, I would you like some ... тақырып аясында диалогтік айтылымын құруда қолдану сабақта белсенділікті көрсету, сұхбат құру мәдениетін дамытулексикалық- грамматикалық материалды азық -түлікті пайдалануда қалау\ қаламау,артық көру\ бас тарту мағанасын білдіруде, ақпаратпен алмасу кезінде қолдану. |
Сабақта қолданылатын материалдар: | интерактивті тақта,суреттер ,оқулық, компьютер, |
Оқыту әдістері: | Жаңа әдістер: сұрақ- жауап, диалог. АКТ, СТО Сыныптасын критериалды бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау |
Тапсырмалар: | сұрақтарға жауап беру, салыстыру, постер салу, дәптермен жұмыс,рефлексия жасау |
| | Жеке, жұптық, топтық жұмыс |
Ұйымдастыру | Мұғалімнің іс-әрекеті Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу | Оқушының іс-әрекеті |
І. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (3мин) | «Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлеріне үш тілде жылы лебіздер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыпастырады. «Food» «Drinks» топқа бөлу, бағалау парағын таратып , көшбасшы сайлау - Are you ready? – Let's begin our lesson | Good luck, я желаю тебе удачи, мен саған сәттілік тілеймін, be happy я желаю тебе счастья, мен саған бақыт тілеймін, good marks, сабағынды жақсы оқы, be healthy… Тағамдар және сусындар суреттері бойынша екі топқа бөлінеді, көшбасшы сайлайды |
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ( 5 мин ) Білу (2 мин) | Now, children, let’s check- up your home task. – What is your homework? –Are you ready for the lesson?«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын. What is the food? What is the drink? What is the countable nouns? What is the uncountable nouns? What is the much? What is the many? How much money do you have? | Оқушылар миға шабуыл жасай отырып, өткен сабақты естеріне түсіріп, сұрақтарға жауап береді. Өлеңді жатқа айтады |
ІІІ. Жаңа тақырып (10 мин Түсіну. 5 мин Жаңа сөздер 5мин Қолдану. 5мин | Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау -Бүгін біз қонақтарымызға сыяпатты әдеппен ұсынуды, оны кішіпейілділікпен қабылдауды немесе одан бас тартуды үйренеміз. «Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын -Do you like an apple? -Do you want to share it with your friends? -Do you know how to offer it to your friends polite? Would you like some…? – ілтипат көрсету мақсатында қолданылады What do you like? I like banana. He likes apples What would you like? I would like \I’d like\... some tea with cake. Видео тыңдатып түсіндіру Would you like some…? - сенің ... келеме? Order – тапсырыс беру –заказывать Thirsty – шөлдеу –испытывать жажду Hungry – ашығу - голодать Cheese – ірімшік -сыр Milk- сүт - молоко Tea- шай -чай Juice- шырын - сок Ilike – маған ұнайды- мне нравиться I’ dlike–мен қалаймын – я бы хотела Yes, please- өтінемін- пожалуйста Open your vocabulary books and write down the new words Ex2 Listen and practice Сергіту сәті | Оқушылар сыни тұрғысынан ойлана отырып, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Тақырып бойынша видео көру Жаңа сөздермен танысып, оқып сөздікке жазады Оқулықтан диалогты оқып аударады |
Талдау. Жұптық жұмыс 5мин Жинақтау. топтық жұмыс 2мин | Ex4 Odering a meal- тамаққа тапсырыс беру Диалогқа түсіп,сұрақтарға жауап беру Мен ашпын – Мен шөлдедім – Шай ішкің келе ме? Неге тапсырыс бересіз? - Өтінемін – Рахмет – | Жұптық жұмыс -тақырып бойынша жаңа сөздерді қолданады Жаңа сөздерді үш тілде жазып, айту |
V. Үйге тапсырма беру (1 мин) | 6-жаттығу, сөздік жаттау | Үй тапсырмасын білу, түртіп алу |
VI. Бағалау (3 мин) | «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау Топтық бағалау жүргіземін | Өзін -өзі бағалау |
VII. Рефлексия (2 мин | Егер сабақ ұнаса қызыл алма , сұрақтарың болса жасыл, сабақты түсінбесеңдер сары алмаға өз ойларыңды жазып ағашқа іліңдер. | Оқушылар үш түсті стикерге өз ойларын жазады. |