Сабақ тақырыбы | | Past Simple |
Сабақтың мақсаты | | Етістіктің өткен шақ формасы туралы түсінік беру. Мысалдар келтіру арқылы оқушыың сөздік қорын арттыру. Шапшаңлыққа, ұжымшылдылыққа тәрбиелеу. |
Сабақтың түрі | | Дәстүрлі емес |
Сабақтың типі | | Аралас |
Сабақтың әдісі | | Сұрақ-жауап, СТО |
Сабақтың ресурстары | | Слайд, ақ парақ, бағалау парағы, бағдаршам |
Пәнаралық байланыс | | Қазақ тілі |
Күтілетін нәтиже | | Етістііктің өткен шақ формасы туралы біледі.Сөздік қорлары көбейеді. Шапшаң, бірін-бірі тыңдап кезекпен жауап беруге үйренеді. |
Кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру 3 минут | Оқушылармен амандасу. Сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау; Оқушыларды психологиялық дайындау; Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу Оқушыларды топқа бөлу. | Амандасу. Жаңа материалды өздігінен оқып, практикалық қажеттілігін түсінеді. Материалды тез қабылдауы, ой қорытындыларын жасауы арқылы жалпылай жүйелейді.
| Сабақ барысында бағалау парағын алып оқушылардың сұраққа жауап беруі бойынша бағалау парағына түсіріп отыру. | |
Үй тапсырмасы 3 минут | Кесте беріп, жаңа сөздерді сұрау. | Кестедегі сөздерді ағылшынша атауын толтырады. | Бағалау парағы арқылы топ басшысы бағалап отырады. | Кесте |
Білу 7 минут | Жаңа сабақтың тақырыбы: «Past Simple» Топтарға етістіктің өткен шағы туралы сұрақтар қою. 1.Етістік дегеніміз не? 2. Мысалдар келтіру. 3. Етістіктің неше шағы бар? 4. Етістіктің шақтарын ата. Етістіктің өткен шағы туралы барлығымыз бір-бір сөзбен айтайық. Слайд арқылы сабақ түсіндіру. | Сұрақтарға жауап береді.
Past simple
Оқушылар өткен шаққа мысалдар айтады. |
Топ басшысы бағалау парағына белгі қойып отырады. |
|
Түсіну 20 минут
Сергіту сәті 1 мин
Қолдану 3 мин |
Кітаппен жұмыс. 1-жаттығу. 2-жаттығу. Етістіктің өткен шақтарын қолданып эссе жазу.
Сергіту сәтін орындату.
Синквейн. 5 жолды өлең жаздыру. |
Етістіктің өткен шағын қолданып сөйлемдер құрайды.
Топта талқылап, оқып, аударып, грамматикалық тапсырмаларды орындады.
Оқушылар топта сөйлемдерді талқылап, дұрыс, бұрысын анықтады. Барлығы бірдей сергіту сәтін орындады.
Етістік туралы өлең шумағын шығарады. | Формативті бағалау
Формативті бағалалау |
Кітап, ақ бет
Интерактивті тақта |
Жинақтау 2 минут | Бағалау критерийі бойынша кесте толтыру.
Бағдаршам түстері бойынша білімдерін тексеру. | Оқушылар етістіктің өткен шақ формасын қорытындылау бағытында кестені толтырады. Жасыл-жақсы түсіндім, сары-орташа, қызыл-түсінбедім. | Критериалды бағалау (қосымша №3) |
бағдаршам |
Бағалау 4 минут | Топ басшысы және өзін бағалау парағы арқылы қорытынды баға шығару. | | | Бағалау парағы |
Үй тапсырмасы: 2 минут | Мәтінді аудару. | | | Кітап |