Date: 22.12.16 Grade: 9 Б |
1 | Сабақтың тақырыбы | Мамандықтар |
2 | Сабақтың мақсаты | Мамандықтар туралы мәліметтерді оқып, білулері керек. Мамандықтарды суреттеп, баяндай алулары керек. |
3 | Оқу нәтижелері | Мамандықтарды суреттеп, баяндайды, ойларын айтады. |
| Түйінді идеялар | Жалпы мамандық туралы мағлұматтар беру. |
| Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл | Топтық жұмыс, жеке жұмыс |
Уақ ыты | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс - әрекеті |
5 мин | 1. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқушылардың қал жағдайын сұрау. Топқа бөлу. 1 топ. Doctor-(4 оқушы) 1. Prescribes medicines; 2. Treats and looks after people; 3. Wears a white uniform or scrub; 4. Feels the pulse. 2 топ. Teacher-(4 оқушы) 1. Teaches children; 2. Explains new themes; 3. Puts marks; 4. Works with parents. 3 топ. Pilot- (4 оқушы) 1. Works in the air; 2. Doesn’t walk; 3. Doesn’t talk to the people in the cabin; 4. Flies from one country to another one. | Оқушылар қолдарына берілген карточкадағы сипаттамасына қарай отырып топтарға бөлінеді. Топ басшысын сайлайды. |
3 мин 10 мин | 2.Тұсау кесер. «Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life» Confucius 3.Үй жұмысын тексеру. “Mysterious Case” мәтін | Тақтада берілген дәйексөзінің мағынасын айтып, талқылайды Оқушылар мәтінді оқиды, оның ішінен шартты сөйлемдерді тауып, типтерін анықтайды, мәтінді оқып алып, мәтіннің мазмұнына сай келетін сөйлем болса онда TRUE деп белгілейді, ал сай келмесе False болады. Әр топ бірін бірі бағалайды. |
15 мин 6 мин | 4. Негізгі бөлім. Постер қорғау. Jobs description: working hours; responsibility; satisfaction; holidays; payment; training. «Cинквейн» әдісі 5. Тыңдалым Task 1. What are the people’s jobs? Listen and match. Eg.: 0-B 0 Roger ...B… 1 Rachel …… 2 Carl …… 3 John …… 4 Rebecca …… 5 Lucy …… | A Secretary B Car mechanic C Businesswoman D Dentist E Teacher F Policewoman G Pilot I Photographer | | Оқушылар мамандық туралы постер қорғайды. 3 топ өздеріне түскен мамандық туралы сөз сөйлейді. Постерді қорғау барысында оқушылар келесі бағыттарға сүйенеді: Жұмыс уақыты- неше сағат жұмыс жасайды, артық сағат жұмыс жасай ма? Жауапкершілікті талап ете ме? Демалыс уақыты- неше күн,апта немесе ай? Төлем ақысы – жақсы төленеді, орташа, төмен. Неге? Біліктілік көтеру курстары қажет пе? Ойларын түйіндеу үшін синквейн пайдаланады. Топтар бірін бірі бағалайды. Оқушылар мамандықтар туралы тыңдап, әрбір кейіпкердің мамандығын тауып алып жазады. Әр оқушы өзін өзі бағалайды. |
3 мин | 6. Кері байланыс. Екі жұлдыз бір тілек | Сабақ бойынша өз ойларын стикерге жазып қалдырады |
3 мин | 7. Үй жұмысы: "My future profession" Қорытындылау. Бағалау | Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды |
| Қосымша материалдар | Интерактивті тақта, флипчарт, стикерлер, мәтіндер |