7 в сынып | Алгебра | | Сүгірбаева Арухан |
Тақырыбы | Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту. |
Мақсаты | Рационал бөлшекті және оның негізгі қасиетімен танысу. Бөлшектерді қысқартуды, рационал бөлшектің мәнін табуды және мағынасы болатын жағдайды үйрену. |
Түйінді идея | Рационал бөлшектер мен бөлшек өрнектердің айырмашылығын, рационал өрнектердін мағынасын түсіну , бөлшектерді қысқартуды үйрену |
Күтілетін нәтиже | Рационал бөлшектерді,рационал бөлшектердің негізгі қасиетін және одан шығатын салдарларды біледі.Рационал бөлшектерді түрлендіре және көбейткіштерге жіктей отырып, оларды қысқартуға үйренеді. |
Сабақ кезеңдері |
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Модуль | Ресурс |
Білу (7 мин) | І тапсырма. Слайдтан бүтін өрнектер мен бөлшек өрнектер көрсетіледі.Олардың ұқсастығы мен айырмашылығын табу ІІ тапсырма: | Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады Оқушыларды геометриялық фигуралармен топқа бөледі Бағалау парақтарын таратады Интерактив тақтаның көмегімен Слайдтан рационал бөлшектердің анықтамасын,қасиетін, салдарларды көрсете отырып, оқушыларға сұрақтар тастайды | Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді Сұраққа жауап береді. Есептерді шығарады. | Оқытудың жаңа әдіс тәсілдері. АКТ ны қолдану | Слайд «рационал бөлшектер», Бағалау парақшалары, геометриялық фигуралар |
Түсіну (15 мин) | ІІІ тапсырма Жаңа мәтінмен танысу | Тапсырмаларды ЖИГСО ІІ әдісімен бөліп береді. Оқушыларды бақылайды. | Мәтінмен танысады. Топтық жұмыс жасап.топпен талқылайды, топтан біреуі шығып қорғайды. | Сто ,диалогтық оқыту | Оқулық, маркерлер, А4 қағазы |
Қолдану (15 мин) | ІҮтапсырма оқулықтағы есептерді шығару А деңгей. №482 ,483 есеп | Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі. Әр топқа есептерді екі –екіден бөліп береді. | Әр топ екі- екіден 4 есепті дәптерлеріне шығарады. Кейін тақтада шығарып көрсетеді. | Оқытудың жаңа әдіс – тәсілдері, жас ерекшелігіне қарай оқыту | Слайд , оқулық |
Талдау (3 мин) | Электрондық оқулықтағы « рационал бөлшектер» тақырыбын тыңдау және есептерін шығару | Электрондық оқулықты ашады, қосады. | Тыңдайды , есептерді шығарады . | АКТ –ны қолдану | Электрондық оқулық |
Жинақтау (3 мин ) | Сабақты бекіту сұрақтары | Сұрақтар қояды, жауаптарын тыңдайды | Сұрақтарға жауап береді | Диалогтық оқыту | Стикер , ББҮ дәптері, смайликтер |
Бағалау (1 мин) | Сабақ туралы өз ойларын жаздыру Өзін –өзі бағалау | Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды | Бағалау парақтарын тапсырады | Оқыту үшін бағалау,оқытуды бағалау | Бағалау парақтары |
Кейінгі тапсырма 1 мин | үйге сыныпта орындаған есептердің қалғаны және №483,484 есептер . |
|