kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өрнектерді түрлендіру

Нажмите, чтобы узнать подробности

. Қысқаша көбейту формуласын қолдану арқылы өрнектерді тепе- тең түрлендіру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өрнектерді түрлендіру»

Тақырыбы: 5- сынып: Ондық бөлшектерді бөлу

7- сынып: Өрнектерді тепе- тең түрлендіру

Күні: 19,02,2020

Сынып: 5-7

Пән: Математика

Сабақ түрі: Кіріктірілген сабақ

Пән мұғалімі: Нұржанқызы Назерке

Оқытудың мақсаты:

Ондық бөлшектерді ондық бөлшектерге бөлу ұғымдарымен таныстыру. Қысқаша көбейту формуласын қолдану арқылы өрнектерді тепе- тең түрлендіру.

Сабақтың мақсаты:

Тақырыпты игеру барысында оқушылар бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін үйрету. Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру, ең кіші ортақ еселіктің ережесін қолдана отырып бөлшектердің толықтауыш көбейткіштерін таба білу, бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу мен азайтуды орындауды үйрету.

Жетістік критерийлері:

Оқушылар осы тақырып бойынша түсіну, талдау, қолдану, синтез, анализ, сыни тұрғысынан ойлау дағдыларын қалыптастыру.

Құндылықтарды дамыту:

Үй тапсырмасын беру және оны орындатып, тексеру арқылы оқушыларды жауапкершілікке, ұқыптылыққа, өзін өзі бағалауға, топтасып жұмыс жасату арқылы бірін бірі құрметтеуге, сөзжұмбақ шешу арқылы есте сақтау дағдыларын қалыптастыру. Адамгершілікке, шыдамдылыққа тәрбиелеу.

Пән аралық байланыс:

Әдебиет, Геометрия, Сурет

АКТ қолдану дағдысы: Ертегі суреттері, таратпа қағаз, тақта, сөзжұмбақ.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі: (оқушылармен амандасу)

Үй тапсырмасын тексеру: ( үй тапсырмасын кешегі күні бірге шығарған болатынбыз сондықтан сіздердің үй тапсырмасын орындау деңгейлеріңізді білемін. Сондықтан сіздердің үй тапсырмаларыңызды жақсы деген бағамен бағалаймын)

Психологиялық ахуал:

Амансызба ұстазым!

Амансызба достарым!

Алайық баға бестік

Бүгінгі күнге сәттілік!

Балалар саббаққа белсене қатысып кім көп смайлк жинаса мендегі билетті жеңіп алады. Сондықтан сабаққа белсене қатыса отырайық.

5- сынып

7-сынып

Біз алдыңғы сабақта ондық бөлшектерді қосу және азайту, одан кейін ондық бөлшектерді көбейтуді өткенбіз. Ендігі өтетін тақырыбымыз ондық бөлшектерді бөлу. Біз бөлу амалдарын орындағанда ең алдымен үтірге мән беруіміз керек. Мысалға: 14/7=0,2

2,5/5=0,5

16,5/3=5,5

(Тақырып түсіндіру)

Тақырып талқылау;

1 оқушы: 2 оқушы: 3 оқушы:

36,6/6=0,6 4,2/7=0,6 8,1/9=0,9


Оқулықпен жұмыс









Суреттерді сәйкестендір:

(есеп бойынша суреттерді сәйкестендіреді)

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын мына ребуссты шешу арқылы анықтаңыздар (ребусс таратылады) (шешуі: Өрнектерді тепе- тең түрлендіру)











Тақырыпты табу: Өрнектерді тепе- тең түрлендіру- дұрыс айтасыз бүгінгі тақырыбымыз өрнектерді тепе- тең түрлендіру яғни қысқаша көбейту формулаларын тепе- тең түрлендіреміз.

Мысалы: а3-8= (а-2)(а2+2а+4)


Оқулықпен жұмыс:


Суреттерді сәйкестендір:

(есеп бойынша есептерді сәйкестендіреді)

Оқулықпен жұмыс:



Слайд 5

(есептерді шығарады)

Слайд 4

(есептерді шығарады)


Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті



Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс: (орнында отырып шығарады)

Оқулықпен жұмыс (Тақтамен жұмыс)

Слайд 8

Логикалық есептерді шығарады


Слайд9

Логикалық есептерді шығарады

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Оқушыларды бағалау:

Сабақ бойы жинаған смайлктеріміз кімде көп?

(смайлкті кім көп жинайды сол балаға билет беріп құттықтайды)

Оқушыларды бағалау:

Сабақ бойы жинаған смайлктеріміз кімде көп?

(смайлкті кім көп жинайды сол балаға билет беріп құттықтайды)










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Алгебра

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өрнектерді түрлендіру

Автор: Нұржанқызы Назерке

Дата: 16.03.2020

Номер свидетельства: 542972
