kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Франция

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты:

а)білімділік: Оқушыларға Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Франция мемлекеті  туралы түсінік қалыптастыра отырып,мәтінді түсініп оқуына көңіл бөлу.

ә)дамытушылық: Ойлауға,ойын ашық айта білу,еркін сөйлей білуге дағдыландыру. логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілілгін дамыту

б)тәрбиелік: Өзгенің пікірін тыңдауға,мақсатқа жете білуге тәрбиелеу

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: сыни,қарама-қарсы сұрақтар

Әдіс-тәсілі: «БжС» технологиясы

Картасы: «АУЫЗША САБАҚ-2»

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Франция»

Пәні: Дүниежүзі тарихы

Сынып: 10«Б»

Сабақтың тақырыбы: Франция

Сабақтың мақсаты:

а)білімділік: Оқушыларға Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Франция мемлекеті  туралы түсінік қалыптастыра отырып,мәтінді түсініп оқуына көңіл бөлу.

ә)дамытушылық: Ойлауға,ойын ашық айта білу,еркін сөйлей білуге дағдыландыру. логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілілгін дамыту

б)тәрбиелік: Өзгенің пікірін тыңдауға,мақсатқа жете білуге тәрбиелеу

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: сыни,қарама-қарсы сұрақтар

Әдіс-тәсілі: «БжС» технологиясы

Картасы: «АУЫЗША САБАҚ-2»

 

Сабақтың барысы

 

1

Ұйымдастыру кезеңі мотивация

Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады және өмірде мектептен кейін де табысты болуы.Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі.Сыныпты белсендіру үшін сқз көшбасшыға беріледі.

Карта бойынша жұмыс жасау реті түсіндіріледі.

Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі. ООМ бойынша жұмыс.

2

Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру

Өткен сабақ тақырыбы бойынша қарама қарсы сұрақ қою.

Ұлыбритания

I.  Өткен тақырыптан  сұрақтар (14)      

1.1918жылы қабылданған заң бойынша сайлау құқығы ер азаматтарға және әйел адамдарға қай жастан бастап берілді?

(ер азаматтарға-17 жас,әйел адамдарға -30 жастан)

2.Ұлыбританияның Шығыста өз ықпалын сақтап қалу әрекеті қалай болды? (сәтсіз болды)

3.Ллойл Джордж қай жылы қызметтен кетті?(1922 ж 19 қазанда)

4.1922-1923 жылдары үкімет басында болған партия?(консерваторлық партия)

5.Англияда бірінші лейбористік үкімет қашан құрылды?(1924ж 22 қаңтарда)

6. Лейбористік партияның жетекшісі кім?( Рамсей Макдональд)

7.1924 жылы қараша айының басында Англияда консерваторлар үкіметін басқарған кім? (Стэнли Болдуин)

8.Стэнли Болдуиннің консерваторлар үкіметі қай жылы қандай заң шығарды?(1927ж «Өндірістегі шиеленістер және тред-юниондар туралы»)

9.1929 ж 3 қазан күні қай екі ел арасында және кандай мақсатта хаттамаға қол қойылды?(КСРО мен Англия арасында дипломатиялық қатынастарды қалпына келтіру жөнінде )

10.Қай жылдары Англия еркін саудадан бас тартты?(1931-1932жж)

11.Англияда Британия фашистерінің одағы құрылған,кім басқарды?(оны ағылшын ақсүйектерінен шыққан миллионер,1929-1931 жылдардағы лейбористік үкіметтің министрі Освальд Мосли басқарды)

12.1935 жылдың маусым айында қандай жағдай болды?(Р.Макдональд үкіметі биліктен кетті)



  сұрақ-жауап жүргізу, нормаға сай есте қалған сөздерді айтқан оқушыға ООМ ұяшығына қосу белгісі қою.

Жаңа тақырып Франция 

Мақсатын түсіндіру.

Біріншілік белгілеу.барлық оқушылардың нәтижелері бойынша  қосу немесе алу белгілері қойылады.

3

Қабылдауды ұйымдастыру. 2 сөзден тұратын түсінік екі сөз ретінде  саналады. Жады бойынша рухсат: бір сөз шегеріледі

сұрақ-жауап жүргізу, нормаға сай есте қалған сөздерді айтқан оқушыға ООМ ұяшығына қосу белгісі қою.

1.Эльзас.    2. Лотарингия     3-4 .Раймон Пуанкаре       

5-6.Рур-Саар.7-8.патриот жастар

9-10.әскери крест 11.антифашистік. 12.-13.халықтық майдан.

14.Леон Блюм         


Екіншілік белгілеу. Есте сақтауға уақыт нормативі 7 сөз – 30 сек. 14 сөз-1 мин-15 сек. 21 сөз – 2 мин-30 сек.

4

Ұғынуды ұйымдастыру

Оқушылар оқулықтың бір бет парағындағы мәтінді 3 минут ішінде оқып шығуы тиіс. Мұғалім олардың материалды оқыған  білімдеріне қатысты сұрақ-жауап алатыны жайында ескертуі тиіс.

5-6 сынып: мәтін бетіне 3 минут.

5

Түсінудің біріншілік тексеруі

Қарама-қарсы сұрақ қою. Мұғалім ООМ бойынша оқушыларды ретсіз түрде  сабақтың тақырыбына байланысты кілттік сөздерді қоса сұрайды.

1.Франция Англиямен бірге Батыс Еуропадағы жетекші елге айналып,қанша тұрғыны бар қалалрды қайтарып алды?

(5 млн.тұрғыны бар Эльзас пен Лотарингияны)

2.1920 ж президент болып сайланған кім?(Александр Мильеран)

3.Оның берген уәделері орындалды ма және қандай уәде берген еді?(ол әлеуметтік реформа жүргізуге,жұмысшыларды өндірістегі өнімді бөлуге қатыстыруға уәде берген және бұл уәделері орындалмай қалды)

4.Ұлттық блок басына қай жылы және кім келді?(1922ж Францияның бұрынғы президенті Раймон Пуанкаре келді)

5. Олар қандай мақсатты көздеді?(олар көмір қорына бай Рур аймағын Германиядан тартып алуды көздеді,және Лотарингия мен Рур қалалары арқылы Францияны қуатты өнеркәсіптік державаға айналдырып,Еуропада жетекші орынды иеленуге дәмеленді)

6.Француздар қай жылы Рурды тастап шығуға мәжбүр болды?(1923 жылдың күзінде)

7.«Жаңа Ресей »кітабын жазған кім?(Эдуард Эррио)

8. 1924 жылы құрылған лига құрылды және нені талап етті?(«Патриот жастар »Лигасы күшті атқарушы үкімет құруды талап етті)

9.1934 ж 12 ақпанда елде қандай жағдай орын алды?(фашизмге қарсы наразылық ереуілдері басталып,оған 1,5 млн адам қатысты,«Фашизм жойылсын!» деген ұранмен өтті.

10.Қай жылы және қандай 2 партия не туралы пактіге қол қойды?(1934 ж 27 шілдедеФКП(Франция коммунистік партиясы мен социалистік партия бірігіп-Халықтық майдан құру туралы пактіге қол қойды

11.1936 ж жазындағы оқиға?(1936 ж жазында Халықтық майдан талаптарын өмірге енгізуге бағытталған жүзден астам заң қабылдады.

 

Үшіншілік белгілеу.барлық оқушылардың нәтижелері бойынша  қосу немесе алу белгілері қойылады.

6

Біріншілік бекітуді ұйымдастыру

Өзаралық тестілеу. Екі нұсқа беріледі.

Егер сабақтығ пяғына дейін уақыт жеткілікті болса,тнестік жекпе жек ұсынылады.Бір оқушы екінші оқушымен сұрақтарымен алмасады.Егер уақыт жетпесе бір жақты сұрау мүмкін.бірінші нұсқа екінші нұсқаны тестілейді.


Төртінші белгілеу.

Тестік жекпе-жекте жеңгендерге плюс ,жеңілгендерге минус қойылады..

7

Талдау Уақыт 5 минут

Оқытылған тақырып бойынша тақырыптық сөздік қорды (ТСҚ) тексеру жүргізіледі. Сөз қысқартылмаған түрде, түсінікті етіп жазылады. шығарма түрінде жазуға рұхсат беріледі. Көмекші сөз және жалғау сөз болып саналмайды. ТСҚ нормативі төменде келтірілген.

Бесінші белгілеу

барлық оқушылардың нәтижелері бойынша  қосу немесе алу белгілері қойылады.

8

Түйсіну

1. Сыныптың материалды меңгеру деңгейі анықталады. 2. Сабақтың нәтижесін ескере отырып сол тақырып бойынша жұмыс уақыты болжанады.


9

Журналға баға қою

 

Сапа нормативі: оқушылардың  63%  5 ұпайдан алуы тиіс. 4- 5 белгі – 5 ұпай.

— 3 белгі – 4 ұпай. -2 белгі – 3 ұпай. -1 белгі – 2 ұпай.


10

Үй тапсырмасы

4 белгіден кем алған оқушылар үйге тапсырма  алады.

Тақырыпты оқу,Франция ,





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всемирная история

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Франция

Автор: Князова Балзира Бақытжанқызы

Дата: 12.01.2019

Номер свидетельства: 494972
